Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

inka74 10:23, 23 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Gdybyś była w rejonach wrocławskich powiedziałabym tnij, tam jest dużo cieplej ale u nas jeszcze jest za wilgotno i może zmrozić. Cięcie róż pobudza ich do wypuszczania nowych pędów. Teraz wysilają się na ich większą ilość więc jeszcze idzie to wolno. Jak przytniesz to szybciej wystartują te zaraz pod miejscem cięcia. Przyjdzie mróz i szlag nowe przyrosty trafi, róża się wysili teraz i pierwszego kwitnienia nie będzie dobrego albo będzie opóźnione i tylko jedno w sezonie zamiast dwóch bo czasu będzie potrzebowała na odbudowanie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 10:40, 23 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
Gdybyś była w rejonach wrocławskich powiedziałabym tnij, tam jest dużo cieplej ale u nas jeszcze jest za wilgotno i może zmrozić. Cięcie róż pobudza ich do wypuszczania nowych pędów. Teraz wysilają się na ich większą ilość więc jeszcze idzie to wolno. Jak przytniesz to szybciej wystartują te zaraz pod miejscem cięcia. Przyjdzie mróz i szlag nowe przyrosty trafi, róża się wysili teraz i pierwszego kwitnienia nie będzie dobrego albo będzie opóźnione i tylko jedno w sezonie zamiast dwóch bo czasu będzie potrzebowała na odbudowanie.

Przekonałas mnie
Poczekam na kwitnące forsycje
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 10:42, 23 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zakrecona napisał(a)
Ale się rozkręciłaś kobieto z tym planowaniem

Fajnie będzie


Papier wszystko przyjmie więc co jakiś czas od nowa coś rysuje, planuję
Chciałabym w tym roku zrobić rabatę od płotem, jeszcze przesadzić Annabelle i zaplanować rabatę podokienna i ją obsadzić też. No i te drzewa. Dzu tego zaplanowałam. Ciekawe ile dam radę zrobić
____________________
Magda W samym sloncu
anna_t 13:14, 23 lut 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Rozejrzyj się w okolicy czy kwitną forsycje, to jest jedyny wiarygodny wyznacznik.
Ja już po
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
sarenka 13:16, 23 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
anna_t napisał(a)
Rozejrzyj się w okolicy czy kwitną forsycje, to jest jedyny wiarygodny wyznacznik.
Ja już po

Nie kwitną narazie.
____________________
Magda W samym sloncu
Nowa12 15:32, 23 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja mam forsycję sąsiada zaraz za płotem i zawsze jest dla mnie znakiem do cięcia i rzeczywiście jeszcze nie kwitnie ale pąki ma grube.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sarenka 19:50, 23 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Nie cielam dziś róż.

Mam prośbę, tak myślę o takich roślinach u mamy na rabacie 4-4,2x 1,3 m
Jarzmianka ( kwitnie najwcześniej)
Szałwia ( kwitnie od lipca)
Lwie paszcze ( chyba coś koło czerwca)
Mieczyki
Jeżówki/rudbekia ( kwitną długo)
Trawy: hameln, Red baron ( są po prostu ładne)

To strona południowa
Czy moglybyscie mi pomóc jak rozplanować te rośliny? Czy coś jeszcze dodać. Myślałam o czymś jeszcze z wieloletnich, ale może już wystarczy żeby za dużo nie było. Tam są jeszcze w tyle 2-3 powojniki
____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 20:17, 23 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jarzmianka na słońcu będzie kiepska, ona woli półcień / cień. Wymień ją na coś innego. Cebulowe na wiosnę? Lilie? Scabiosa? Knautia?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
iwona_d 23:08, 23 lut 2020

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Może zamiast jarzmianki ostrogowca czerwonego, u mnie bardzo długo kwitnie, uwielbia słońce, nie trzeba podlewać i u mnie pięknie się rozsiewa. Choć zaznaczam że się nie znam.
sarenka 06:19, 24 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
O faktycznie,że jarzmianka nie na słońce, to ja dam w inne miejsce.

Iwona, ostrogowiwc wygląda na to, że dałby sobie tam radę

Asia, tak, na wiosnę tulipany, narcyze,krokusy,czosnki. Tych dwóch ostatnich roślin co napisałaś to nie znam,ale zaraz sprawdzę
Edit, też fajne, Knautia mi się podoba


Dobrze jakby się tam znalazło miejsce na wysianie aksamitek jeszcze.


Edit. U mnie po nocy dziś śnieg leży i jest +2
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies