Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 10:21, 19 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasya napisał(a)
Dobrze cię naszło

Tak myślisz? Ja nie mogę jakoś podjąć dezychi do tego fragmentu, ale może faktycznie posadzę drzewo między Miskantami w tym miejscu co widać i po drugiej stronie Annabelle. Tylko czy Kanzan czy coś innego?
Helpunku
____________________
Magda W samym sloncu
Roocika 11:21, 19 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Drzewo, a do tego hortki, jak dziewczyny radzą. Tylko to chyba strona południowa, pomyśl, czy drzewo za mocno nie zacieni Ci rabaty?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sarenka 11:33, 19 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Roocika napisał(a)
Drzewo, a do tego hortki, jak dziewczyny radzą. Tylko to chyba strona południowa, pomyśl, czy drzewo za mocno nie zacieni Ci rabaty?


Asia, pewnie zacieni, ale ogólnie przyda się cień na podwórku. W ciągu dnia nie można wyjść- tak jak dzisiaj słońce pali a nigdzie cienia nie ma :/ dopiero powoli cień na schody wejściowe zaczął padać i na bramę garażowa,więc na schody można przysiąść
Latem trawnik wypalony bo też cienia nie ma. Troszkę żałuję,że wcześniej drzew nie zaczęłam sadzić no,ale nic nie szkodzi, można to nadrobić

Kanzan czy jakoś wyżej podkrzesany może grab fastigiata? Lub grab monumentalis?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:35, 19 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Przy Annabelle mam stipe, a przed nią Carex jakaś chyba id.ale ona klaczowo się rozrasta więc zastwiam się czy jej stamtąd nie wysadzić i posadzić może hakone albo rozchodniki- co radzicie?
____________________
Magda W samym sloncu
Roocika 15:25, 19 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sarenka napisał(a)


Asia, pewnie zacieni, ale ogólnie przyda się cień na podwórku. W ciągu dnia nie można wyjść- tak jak dzisiaj słońce pali a nigdzie cienia nie ma :/ dopiero powoli cień na schody wejściowe zaczął padać i na bramę garażowa,więc na schody można przysiąść
Latem trawnik wypalony bo też cienia nie ma. Troszkę żałuję,że wcześniej drzew nie zaczęłam sadzić no,ale nic nie szkodzi, można to nadrobić

Kanzan czy jakoś wyżej podkrzesany może grab fastigiata? Lub grab monumentalis?

Dobrze to rozumiem, bo rano cień mamy na werandzie pod dachem od zachodniej strony domu (reszta działki to do 15 patelnia), potem mam cień w dolnym ogrodzie (od 15).
Graby dają mało cienia, są wąskie, kanzany dadzą więcej
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sarenka 15:44, 19 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Roocika napisał(a)

Dobrze to rozumiem, bo rano cień mamy na werandzie pod dachem od zachodniej strony domu (reszta działki to do 15 patelnia), potem mam cień w dolnym ogrodzie (od 15).
Graby dają mało cienia, są wąskie, kanzany dadzą więcej

No właśnie nie potrafię się zdecydować ile tego cienia ma być, chciałabym żeby to fajnie wyglądalo
No i w jakiej odległości od szmaragdów trzeba byłoby posadzić drzewa? Czy bardziej wysunąć je przed Miskanty? Czy wtedy tuje Danica przesadzić w inne miejsce?
____________________
Magda W samym sloncu
Kasya 15:55, 19 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41913
sarenka napisał(a)

Tak myślisz? Ja nie mogę jakoś podjąć dezychi do tego fragmentu, ale może faktycznie posadzę drzewo między Miskantami w tym miejscu co widać i po drugiej stronie Annabelle. Tylko czy Kanzan czy coś innego?
Helpunku

Kanzan ładny ale ja akurat nue lubie takiego pokroju wiec nie doradzę obiektywnie

Czy to ty kupowalas niedawno takie niskie donice-misy ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sarenka 16:00, 19 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasya napisał(a)

Kanzan ładny ale ja akurat nue lubie takiego pokroju wiec nie doradzę obiektywnie

Czy to ty kupowalas niedawno takie niskie donice-misy ?

Chciałam kupić, ale nie było a do Wawy nie chcialam specjalnie po to jechać.
Teraz te niskie zielone są w dobrej cenie,ale też u mnie nie ma :/

____________________
Magda W samym sloncu
Kasya 16:18, 19 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41913
sarenka napisał(a)

Chciałam kupić, ale nie było a do Wawy nie chcialam specjalnie po to jechać.
Teraz te niskie zielone są w dobrej cenie,ale też u mnie nie ma :/


Ale ja nie wiem czy one fajne bo stalowe są
Musiałabym dotknąć i obejrzeć
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Dominika11 07:13, 22 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
sarenka napisał(a)
Nadal mam wątpliwości czy posadzić ty limke i wtedy będzie w5 sztuk obok siebie czy posadzić drzewo jakieś z odlsonietym pniem, takie do kilku metrów, może Pissardi albo Kanzan .
Dla przypomnienia to przy podjeździe z jednej strony rosną 3 Amanogawy, po przeciwnej stronie podjazdu chce posadzić Kanzan, a na nowej rabacie z tego roku pod domem równiej Pissardi
a może drzewko, a pieniek drzewa niech przykryje hortka, bo obowiązkowo tam pasuje

albo przesadzić pierwszego miskanta i w jego miejsce wsadzić drzewo i hortkę, albo ze trzy drzewa między wszystkimi hortkami
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies