Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

kawa8002 08:19, 18 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
sarenka napisał(a)

Dziękuję Basiu wiem,że mój ogród nie ubywa się do tych pięknych ogrodiwskowych, ale niektóre rabaty mi się podobaja teraz na tej że zdjęcia pięknie kwotna Annabelle, a Limelight świetnie się rozkrzewily i urosły, czekam aż zakwitną
Taki był plan żeby płot lamelowy tam dać, ale mąż mówił,że to bez sensu,że to nic nie da...



Jak tak sobie myślę, że do polubienia własnego ogrodu też trzeba dojrzeć. Faktycznie, jak się patrzy na prezentowane tutaj, które są już wykończone i dopieszczone, to chciałoby się też tak mieć. Ale tamte ogrody też kiedyś były klepiskiem\łąką\gruzowiskiem. Więc i nasze niedługo w pełni nas zadowolą
____________________
Kasia między polem a lasem
sarenka 08:24, 18 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:27, 18 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
jednak aparatem zdjecia ładniej wychodza
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 08:32, 18 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Płot pomoże na chwasty ale też i zaciemni rabatę. Tuje będą łysieć od tej strony. I to jest spora długość. Ja bym nie robiła. Ewentualnie podkaszarka i przyciąć trochę u sąsiada za płotem jak on nie kosi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 08:32, 18 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
kawa8002 napisał(a)



Jak tak sobie myślę, że do polubienia własnego ogrodu też trzeba dojrzeć. Faktycznie, jak się patrzy na prezentowane tutaj, które są już wykończone i dopieszczone, to chciałoby się też tak mieć. Ale tamte ogrody też kiedyś były klepiskiem\łąką\gruzowiskiem. Więc i nasze niedługo w pełni nas zadowolą
masz rację
Niby nie mA tu negatywnychy komentarzy, zawsze ktoś powie miłe słowo, ale jednak mam jakiś opór żeby zdjęcia dodawać bo mój ogrod nie jest właśnie taki piękny- tzn nie ma tych smaczków, nie ma za bardzo drzew, świetnych kompozycji, nie umywa się do wielu z forum. Jest przeciętny, ale mi się bardzo poodba
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:36, 18 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
Płot pomoże na chwasty ale też i zaciemni rabatę. Tuje będą łysieć od tej strony. I to jest spora długość. Ja bym nie robiła. Ewentualnie podkaszarka i przyciąć trochę u sąsiada za płotem jak on nie kosi.
do tej działki nie ma jednego własciela, więc nikt tam nie zaglada. Mówię ci gdybym wiedziała,ze poradzę sobie z wycinka wykaszarka - kosa ta spalinowa to bym wiosną tam poszła i to wykosiła, ale z roku na rok nawet z dojsciem na gorzej tam jest. najlepiej to teraz byłoby tam wykosić, ale te chwasty pewnie są już mojego wzrostu :/
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 08:59, 18 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Megi, nie traktuj wątku i ogrodu pokazowo a jak pamiętnik. To nie innym ma się podobać a ty masz się tam dobrze czuć. O to chodzi w posiadaniu ogrodu. Chyba, że robisz ogród na pokaz. To wtedy zatrudniasz projektanta, wywalasz 100 lub więcej tysięcy, kupujesz duże już rośliny i drzewa i możesz cykać foty i pokazywać w programach praktycznie od razu. Jak takiej opcji nie ma to samej trzeba zakasać rękawy i pogodzić się że ogród będziesz tworzyć latami. Że na efekt wow trzeba będzie poczekać. Byłam u ciebie, widziałam ogród i uważam, że traktujesz siebie i jego zbyt surowo. Masz bardzo dobry układ rabat i jest tam dużo więcej pięknych połączeń niż pokazujesz. On musi mieć czas, aby się rozrosnąć. Smaczków nie musi być, aby ogród był piękny - patrz ogród Hani Gruszki. Ona bazuje na ogólnodostępnych roślinach natomiast ich połączenie, kompozycja daje niezwykły klimat. I ma zrobione ramy ogrodu, które dają tło. Najpiękniejsza rabata bez tła nie robi wrażenia. Bo ogród to całość, nie tylko rośliny. Kilka miejsc u ciebie wymaga dopracowania typu taras, kostka, boki od sąsiadów ale to właśnie teraz robisz. Wszystko po kolei. Już jest ładnie a będzie pięknie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 09:23, 18 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
Megi, nie traktuj wątku i ogrodu pokazowo a jak pamiętnik. To nie innym ma się podobać a ty masz się tam dobrze czuć. O to chodzi w posiadaniu ogrodu. Chyba, że robisz ogród na pokaz. To wtedy zatrudniasz projektanta, wywalasz 100 lub więcej tysięcy, kupujesz duże już rośliny i drzewa i możesz cykać foty i pokazywać w programach praktycznie od razu. Jak takiej opcji nie ma to samej trzeba zakasać rękawy i pogodzić się że ogród będziesz tworzyć latami. Że na efekt wow trzeba będzie poczekać. Byłam u ciebie, widziałam ogród i uważam, że traktujesz siebie i jego zbyt surowo. Masz bardzo dobry układ rabat i jest tam dużo więcej pięknych połączeń niż pokazujesz. On musi mieć czas, aby się rozrosnąć. Smaczków nie musi być, aby ogród był piękny - patrz ogród Hani Gruszki. Ona bazuje na ogólnodostępnych roślinach natomiast ich połączenie, kompozycja daje niezwykły klimat. I ma zrobione ramy ogrodu, które dają tło. Najpiękniejsza rabata bez tła nie robi wrażenia. Bo ogród to całość, nie tylko rośliny. Kilka miejsc u ciebie wymaga dopracowania typu taras, kostka, boki od sąsiadów ale to właśnie teraz robisz. Wszystko po kolei. Już jest ładnie a będzie pięknie.

No właśnie mi się mój ogród podoba, lubię w nim przebywać teraz jak będzie kostka i taras to będzie można dokończyć rabaty,stworzyć też nowe
Tyle że u mnie w wątku nie będzie mnóstwa zdjęć choć robię je niemal codziennie wątek powstał we wiadomym celu jak pewnie większość na O.terwz co jakiś czas jeszcze pytam, proszę o pomoc - no i jeszcze przy tych pozostałych rabatach też będę
A jak kupiłam fotele ogrodowe tak teraz najchętniej siedzę i patrzę na rośliny
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 10:12, 18 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Byłam wlasnie przyciąć tawuły i przyciąć hakuro,ale to robię na raty. Dziś wykopie tulipany wreszcie. Póki pogoda ładna. Posprztam też na jednej rabacie co panowie nabalaganili i pewnie zacznę zgarniać korę żeby kartony wyłożyć na przyszłą rabatę gdzie będą drzewa.
Jeżówki ładnie kwitną, te delicious candy są śliczne
Jeszcze białe najlepiej pełne potrzebuje 3 sztuk na inną rabatę.
Do tego bym chciała dać na rabaty powojniki,ale nie wysokie,takie do 2 metrów,żeby wystarczyla podporą taka najzwyklejsza.
No i brunnera
Platany
Palibin
Wilczomlecz
Jakoś dużych planów zakupowych nie mam

A na nową rabatę podwyższona pójdą stipy u nie wie co do nich? Czosnki główkowate czy werbena?
Piętro niżej już na ziemi to też nie wiem czy roze- wg mnie idealne warunki bo słońce jest od samego rana. Ewentualnie mogą być hortensje mogą być trzcinniki czy miskanty.
Choć byłabym za czymś kwitnącym
Co polecacie?
____________________
Magda W samym sloncu
Roocika 13:21, 18 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Megi pokazuj więcej szerszych kadrów Całkiem się u Ciebie zgubiłam

Czasami też załapuję doła jak parze na wymuskane ogrody.

Ja to zdjęć kompletnie nie umiem robić, ani aparatem ani telefonem. Widzę inaczej niż mi wychodzi na zdjęciach
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies