Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Martka 07:40, 29 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Frustrujące, kiedy otrzymujesz dwa listki trawy, widzę że to się sprzedającym najbardziej opłaca i trudno jest znaleźć trawy w pojemnikach 2L z porządną bryłą korzeniową. Przynajmniej w sklepach internetowych. Nawet jeśli już takie znajdziesz, to i tak przyjdą mikruski świeżo przesadzone do dużej donicy.... Ach, ale trudno, przyszły sezon będzie nasz
sarenka 07:45, 29 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Martka, wysłałam zdjęcia i swoją opinię do sklepu. Zdecydowanie więcej tam nie kupię. Nie tego spodziewam się po sklepach z taką renomą. Teraz na rabacie trzeba uważać żeby tych "sadzonek" nie zdeptać).
Powiem Ci że większe sadzonki bym miała gdybym podzieliła jedna hakone co mam u siebie. No żałuję tych pieniędzy wydanych na te trawy i co patrzę na tą rabatę to myślę o tej porażce :/
____________________
Magda W samym sloncu
Magleska 07:47, 29 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18936
Fajna zmiana w ciągu roku ....małymi kroczkami i ogród będzie zrobiony

można się troszkę zezłościć -jak płaci się ,jak za dorodną sadzonkę ,a przychodzą 2 listki ....ech ....idą Ci sprzedawcy na ilość ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
April 07:55, 29 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Lubię porównania przed i po. Widać jaką pracę wykonałaś. Stopniowo będziesz się cieszyć pięknym otoczeniem. Ja też coraz dalej od domu obsadzam działkę. Nie da się zrobić wszystkiego na raz, no chyba że jest się Mrokaśką albo Agatą Brzozową.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 07:58, 29 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Powiem Ci, że jeśli to sklep na A, to ja też dostałam od nich bardzo słabe. Podobnie od Bar. Ale szkoda nerwów, patrzmy na to co rośnie, a szkółki - przyjdzie taki moment, że będą musiały powalczyć o klienta jakością. Niestety na razie nie muszą... piękne zmiany u Ciebie.
sarenka 07:58, 29 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Magleska napisał(a)
Fajna zmiana w ciągu roku ....małymi kroczkami i ogród będzie zrobiony

można się troszkę zezłościć -jak płaci się ,jak za dorodną sadzonkę ,a przychodzą 2 listki ....ech ....idą Ci sprzedawcy na ilość ....

Masz rację, małymi krokami się wszystko zrobi... jeszcze zostało:
- dwie rabaty obsypać korą
- obrzeża zrobić
- wypielic chwastowisko
- ogarnąć warzywnik
- ogarnąć kompostownik
- donica przy tarasie
Dużo, ale da się to zrobić i będzie wtedy finito... Zobaczymy jak dużo da się zrobić w tym tygodniu już zacieram ręce
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:00, 29 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
April napisał(a)
Lubię porównania przed i po. Widać jaką pracę wykonałaś. Stopniowo będziesz się cieszyć pięknym otoczeniem. Ja też coraz dalej od domu obsadzam działkę. Nie da się zrobić wszystkiego na raz, no chyba że jest się Mrokaśką albo Agatą Brzozową.

Wy to macie duże działki to jest co obsadzać. Nasza mała. Myślę,że jak zrobię to co zaplanowałam to będzie wystarczająco już
Na tej nowej rabacie jest tak gęsto że zastanowiam się czy uda mi się cisa wcisnąć...zostało mi 4 sztuki i szukam miejscówki dla nich
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:03, 29 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Martka napisał(a)
Powiem Ci, że jeśli to sklep na A, to ja też dostałam od nich bardzo słabe. Podobnie od Bar. Ale szkoda nerwów, patrzmy na to co rośnie, a szkółki - przyjdzie taki moment, że będą musiały powalczyć o klienta jakością. Niestety na razie nie muszą... piękne zmiany u Ciebie.

Tak, to oni. Zamawialam hakone w doniczkach małych, ale nie zmienia to faktu, że rośliny ledwo ledwo..jedna hakone nie przeżyła, z pozostałych roślin jedna też padła. Przydałyby mi się jeszcze liatry i werbena, ale jako że werbeny nie daje się kupić to ją z nasion wywieje za rok ale liatry zamówię w sklepie, w którym już zamawiałam, sadzonki z tego sklepu są właśnie na tej nowej Rabacie że zdjecia- jest tam taki gąszcz, że aż zaskoczona jestem
____________________
Magda W samym sloncu
kasia1 08:38, 29 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ale metamorfoza Ostatnio kupowałam w A hortensje i muszę przyznać, że przyjechały ładne. No ale to różnie z tymi szkółkami. Ja się już nauczyłam, że byliny, krzewy mogą przyjechać nawet mniejsze, bo sama o nie zadbam jak należy. Ale raz kupiłam przez internet drzewo i przyjechał badyl. Nie było podstawy do reklamacji, bo żył. Ale spodziewałam się ładnego drzewka, a przyjechał krzywulec jakiś. Nigdy więcej.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
sarenka 08:44, 29 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia,ja z krzewów to zamawiałam świdośliwy przez neta i cisy Anna. Jedna śś przyszła krzywa, ale nie przeszkadza mi to, ale wiadomo, że drzewo to musi być proste
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies