Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 18:47, 13 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ja w tym roku też planuję jakieś krzewy posadzić i drzewko jakieś też bym posadziła. Ja myślałam o dereniach.

Derenie jadalne czy ozdobne?

Muszę wreszcie przeszukać neta pod kątem drzew i krzewów
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 18:48, 13 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dziewczyny,chciałabym dobry sekator,który najlepiej sprawdził się przy cięciu traw- polecacie coś? Myślałam o felco.
Bo jednak trawy są najbardziej pracochłonne do wycięcia
Dziś poslzo 3 worki trzcinnikow

Do tego przycinane są borówki, hakuro,hortensje,maliny...
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 18:49, 13 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)
Brawo Ty !



Zachwycalam się nad tą rabata dziś bo takim porządek jest teraz na niej
Jeszcze tylko 5 rabat,ale powoli,co weekend i się zdąży
____________________
Magda W samym sloncu
ajka 19:07, 13 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Ja z cięciem krzewów i hortensji czekam do marca, mam wrażenie że w tym roku wszyscy strasznie się spieszą. Jedynie trawy, szałwię, klony i moze byliny przytnę.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sarenka 19:41, 13 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
ajka napisał(a)
Ja z cięciem krzewów i hortensji czekam do marca, mam wrażenie że w tym roku wszyscy strasznie się spieszą. Jedynie trawy, szałwię, klony i moze byliny przytnę.

No ja przycielam tylko to co szybko rusza, a przy okazji zebrałam liście z rabaty
Jeszcze mam kilka przywrotnikow do przycięcia i szałwie.
Z hortensjami się wstrzymam do końca lutego na pewno, ale w marcu chce pierwszy raz przyciąć hakuro,chyba nigdy jej na wiosnę nie cielam.


Patrzę na te sekatory felco to ten felco 2 to ponad 200 zł kosztuje :/ to zdecydowanie coś poniżej tej kwoty bym chciała
____________________
Magda W samym sloncu
olciamanolcia 19:48, 13 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
sarenka napisał(a)

No ja przycielam tylko to co szybko rusza, a przy okazji zebrałam liście z rabaty
Jeszcze mam kilka przywrotnikow do przycięcia i szałwie.
Z hortensjami się wstrzymam do końca lutego na pewno, ale w marcu chce pierwszy raz przyciąć hakuro,chyba nigdy jej na wiosnę nie cielam.


Patrzę na te sekatory felco to ten felco 2 to ponad 200 zł kosztuje :/ to zdecydowanie coś poniżej tej kwoty bym chciała



Ja dziś podcinalam Hakuro. Śmiało tnij - zanim wypuści listki.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 20:06, 13 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Jeśli chodzi o ręczny sekator to też planuję Felco,bo ma dobre opinie.Kosztuje sporo,ale za jakość się płaci jeszcze Fiskars są ok,popatrz sobie w necie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 20:30, 13 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
ajka napisał(a)
Ja z cięciem krzewów i hortensji czekam do marca, mam wrażenie że w tym roku wszyscy strasznie się spieszą. Jedynie trawy, szałwię, klony i moze byliny przytnę.


Ja już prawie wszystko obcięłam łącznie z lawendami Co roku w lutym zaczynam porządki. W zeszłym zaczęłam w marcu ba nawet pod koniec bo wszystko było przykryte śniegiem...
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
sarenka 20:29, 15 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
To lawendy też już można?

Dziś zauważyłam że powoli przywrtonik listki puszcza

Poza tym dziwnie mi się Ogrodowisko otwiera na telefonie, bardzo nie fajnie się przegląda :/ a ja tylko na telefonie czytam bo nie mam czasu na to,żeby kompa odpalać na 5-10 min czytania
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 20:41, 15 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
sarenka napisał(a)
To lawendy też już można?

Dziś zauważyłam że powoli przywrtonik listki puszcza

Poza tym dziwnie mi się Ogrodowisko otwiera na telefonie, bardzo nie fajnie się przegląda :/ a ja tylko na telefonie czytam bo nie mam czasu na to,żeby kompa odpalać na 5-10 min czytania


Ja też mam zwężoną stronę na tel,ale jak obrócę poziomo to jest ok
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies