Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

eda 20:44, 15 lut 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
sarenka napisał(a)
Dziewczyny,chciałabym dobry sekator,który najlepiej sprawdził się przy cięciu traw- polecacie coś? Myślałam o felco.
Bo jednak trawy są najbardziej pracochłonne do wycięcia
Dziś poslzo 3 worki trzcinnikow

Do tego przycinane są borówki, hakuro,hortensje,maliny...


Ja tnę sekatorem na dwie ręce Fiskars i małym ale u ciebie to ogrom traw widziałam że tną piłą elektryczną lub spalinową taką wiesz nie dużą przy takiej ilości co u ciebie to było by sprawniej

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
sarenka 21:18, 15 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja też mam zwężoną stronę na tel,ale jak obrócę poziomo to jest ok
myślałam, że to u mnie telefon może coś szwankuje
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 21:19, 15 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
eda napisał(a)


Ja tnę sekatorem na dwie ręce Fiskars i małym ale u ciebie to ogrom traw widziałam że tną piłą elektryczną lub spalinową taką wiesz nie dużą przy takiej ilości co u ciebie to było by sprawniej

o widzę, że masz taki większy sekator. Ja tnę takim małym co się w jednej ręce trzyma. Zaraz wygooglam co Fiskars ma w ofercie
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 10:22, 16 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Nie mogę się zdecydować czy kupić nożyce do żywopłotu z dłuższym tym nożem Maki.a czy nożyce do trawy i żywopłotu taki krótszy niż do zywoplotu...
Z drzew do cięcia to mam hakuro i żywopłot z tuj.
No nie wiem...
____________________
Magda W samym sloncu
olciamanolcia 11:39, 16 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7027
Ja swoje Hakuro podcinam zwykłym sekatorem . Kupiony w Lidlu - jak dotąd najlepszy
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Kawa 12:04, 16 lut 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
sarenka napisał(a)
Nie mogę się zdecydować czy kupić nożyce do żywopłotu z dłuższym tym nożem Maki.a czy nożyce do trawy i żywopłotu taki krótszy niż do zywoplotu...
Z drzew do cięcia to mam hakuro i żywopłot z tuj.
No nie wiem...

żywopłoty tnę elektrycznymi nożycami bo..h z dłuższym ostrzem
jeżeli masz dłuższy żywopłot to lepiej z dłuższym ostrzem kupic
do traw i małych zywopłotów możesz używać krótszego
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
sarenka 12:55, 16 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
No właśnie patrzę co też cenowo się bardziej opłaca i co będzie bardziej przydatne...
Hakuro w zeszłym roku cielam pożyczonymi nożycami do żywopłotu. Jak zawsze cięcie zajmowalo dużo czasu tak tymi elektrycznymi z 10 min
Do tej pory cielam sekatorem z lidla- miałam dziś przyciąć ale już pąki się pojawiają, więc nie cielam.

Ja bym brała te które są i do traw i do żywopłotu.Żywopłotu mam z 20-25 metrów w sumie,lekko przycinam od góry 1-2x w sezonie ( wcześniej sekatorem takim zwykłym z Lidla)
Jakoś mi się wydaje,że będzie można trawę przyciąć przy skrzyniach czy przy obrzeżach,ale mąż mówi że lepsze te dłuższe do żywopłotu...
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 13:03, 16 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Chcesz kupić małe akumulatorowe tego typu co ja niedawno kupiłam ?
To powiem Ci, że one się nadają do małych trawek ,bylin, może cisów i bukszpanów.

A do cięcia żywopłotu z tuji i miskantów to tylko te żywopłotowe z długim ostrzem,ja mam 45 cm.akumulatorowe.

Tymi małymi nie ma szans żebyś obcięła miskanty czy rozplenice(Madzia sprawdzała) miskanty są twarde i te duże nożyce nie mają lekko

A hakuro obetniesz zwykłym ręcznym sekatorem.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 14:55, 16 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiola,coś podobnego co Ty tylko że makity.
Skończy się na tym że będę wszystkie trawy wycinać ręcznie takim małym sekatorkiem
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 18:20, 16 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Jeśli masz nieduże kępy to małym sekatorkiem też da radę ,ja do tej pory tak cięlam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies