Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

AnnaCh 08:11, 08 mar 2022


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dzięki, u Ciebie już wszystko pościnane wyczyszczone, a ja dopiero się budzę ze snu zimowego
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sarenka 09:40, 08 mar 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Troszkę wcześniej w tym roku zaczęłam. Póki co mam posprztana jedna cała rabatę i dwie w połowie a i tak liści nowych nawiało więc i te posprztane tzrrba będzie ogarnąć.
Z jednej strony chce iść sprzątać, z drugiej to szkoda mi test liście zbierać i kryjówki robaczkom zabierać i tak bije się z myślami
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:51, 17 mar 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601


Mam takie siewki groszku cukrowego i groszku pachnącego,czy więcej kiedy należy je uszczknąć?


Groszki pachnące jeszcze dosieje bo mało wzeszło.
____________________
Magda W samym sloncu
ajka 14:34, 21 mar 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Też przydałaby mi się sprawdzona odmiana fasolki szparagowej.

Ja swoich traw też nie nawożę, ani praktycznie nie podlewam (czasami red barony, jak widzę że podsychają im końcówki), rosną jak głupie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sarenka 04:54, 22 mar 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
ajka napisał(a)
Też przydałaby mi się sprawdzona odmiana fasolki szparagowej.

Ja swoich traw też nie nawożę, ani praktycznie nie podlewam (czasami red barony, jak widzę że podsychają im końcówki), rosną jak głupie.

Aniu, będę siala fasolkę karłowa- tycznej nie lubię. Tyczna miałam w zeszłym roku, rosła duża a strąki były takie średnio dobre.


Zakupiłam dziś bratki, jeszcze ziemię kupię i będzie w weekend sadzanie
____________________
Magda W samym sloncu
edi75 07:06, 26 mar 2022


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2081
Ooo czytam,że też miałaś ogrom liści. ja w zeszłym sezonie groszek sialam prosto do gruntu.. bez uszczykiwań
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
sarenka 07:50, 26 mar 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Narazie nie mam gdzie posadzić tego groszku. Mus uporządkować i przenieść skrzynie i dopiero wtedy mogę sadzić.
Jak narazie przygotowałam miejsce pod maliny i częściowo pod truskawki.
Zostało przesadzić maliny, przygotować miejsce pod szklarnię,przesadzić truskawki no i posiać warzywa...powoli się ogarnie
____________________
Magda W samym sloncu
edi75 09:20, 26 mar 2022


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2081
Magda powiem szczerze tak.nakuny bardzo ekspansywne są ,strasznie się rozrastają,poza tym nic w pobliżu niech nie rośnie.Noey sprzęt to kosiarka, kupiona, chociaż kosić jeszcze nie mam co
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
SlonecznyOgrod 11:27, 26 mar 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ja groszków nigdy nie uszczykiwałam, ale myślę, że muszą mieć co najmniej 3 pary liści, żeby ostatnią parę uszczyknąć .
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
sarenka 13:23, 26 mar 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Edyta, niestety w pobliżu rośnie przede wszystkim lipa. W tym miejscu gdzie teraz maliny rosną to właśnie się porozrastaly, trzeba będzie w nowym miejscu bardziej pilnować by poza rabatę nie wychodziły.
Ja będę na dniach wertykulator kupować.
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies