Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

mira 17:19, 04 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jak dobrze że ktoś czasem jakąś fotkę pokaże - może w zimie znajdziesz czas na ogrodowe blablanie.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
margaretka3 13:31, 05 paź 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Ogrodowe bajanie - zimą koniecznie.
Ale że do zimy jeszcze trochę, a dziś mam luźniej, to chociaż zostawię kilka wrześniowych zdjęć.
Na pytania, które ciągle cierpliwie - albo może już nie - oczekują na odpowiedź, odpiszę w przyszłym tygodniu.

We wrześniu ten kącik najbardziej mój wzrok przyciągał, cudowna persikaria orientalis, miskant Kleine Fontane oraz miłka Wind Dancer.


A jak obok jest jeszcze aminek i stipa z ukrytymi dodatkami, to chyba już nic więcej nie trzeba. I do tego zamierzam dążyć...

____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 13:31, 05 paź 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Po przeciwnej stronie ogrodu też ładnie kwitnący jesienią kącik. Ale tu będą zmiany, bo gigantyczne rozchodniki będę przenosić na inną rabatę, dawną ognistą, która jest w trakcie rewolucji.
Jeżówka Eccentric od wiosny kwitnie nieprzerwanie. Wycinam przekwitnięte, a ona wypuszcza nowe. Niezmordowana, wyrazista, piękna.

Widok przez okno w salonie:
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 13:31, 05 paź 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Nowa rabata brzozowa robiona wiosną obecnie prezentuje się tak:


Czyli zielono, bujnie, zielono i jeszcze raz zielono
Czyli tutaj jesieni zupełnie nie widać. Pewnie za sprawą obfitej obfitości w ziemi: 30 cm kompostu + obornik.

____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 13:33, 05 paź 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Nie może zabraknąć i bylinówki. Goście mi mówią, że to mój znak rozpoznawczy.

____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 13:33, 05 paź 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
I oczywiście warzywnik.

Papryka się udała, już zebrana.
Bakłażanami objadłam się na maxa, ile tylko mój głodny żołądek zechciał. (Pamiętajcie - i ja też - wysiać w lutym!)
Papryka, bakłażany i cebula podduszone na patelni z ziołami i pajdą uprażonego chleba z masełkiem. Mniam Mój letni szybki obiad.
Dynie i cukinie - składzik nadal rośnie, mimo ciągłego rozdawania.

____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Anda 14:43, 05 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Cudowne widoki, jak zawsze. Jeszcze tylko tych dźwięków łąkowych mi brakuje


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dorota123 22:33, 05 paź 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Piękne wrześniowe widoki.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Zana 22:41, 05 paź 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Po pierwszym zdjęciu padłam. Powstałam. Idę dalej, znowu padam i już chyba tak zostanę. Cuuuudownie
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:43, 05 paź 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
margaretka3 napisał(a)
Nie może zabraknąć i bylinówki. Goście mi mówią, że to mój znak rozpoznawczy.


Możesz mi napisać ile ta miłka ma wysokości w kępie i z kwiatostanem? Czaję się na nią na przyszły rok. A i jaką ma szerokość, jak dasz radę
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies