Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Klein Kottorz

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Klein Kottorz

daszum 10:22, 06 sty 2023


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Kasiapod napisał(a)

O matko!!! być może coś przeoczyłam przyznaję się że coś przeoczyłam, ale mimo wszystko czekam na spektakl:

Kasiu, cebulki krokusów były wielkości ziarenek grochu, zakwitną za kilka lat
Mam nadzieję, że będą kwitły tulipany sadzone 2 lata temu, dużo ich było
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 10:27, 06 sty 2023


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Monika83 napisał(a)
Ja też na jesieni mało posadziłam cebulowych łącznie 360 cebul a to przez krety te skurw... przekopały mi wszystkie rabaty i trawnik, i nadal kopią.

Kretów współczuję U mnie za to na trawniku na trójkąciku frontowym są nowe kopce karczownika. Mam nadzieję, że nic nie zniszczą, bo tam są dorosłe rośliny.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Monika83 11:02, 06 sty 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
daszum napisał(a)

Kretów współczuję U mnie za to na trawniku na trójkąciku frontowym są nowe kopce karczownika. Mam nadzieję, że nic nie zniszczą, bo tam są dorosłe rośliny.
Danusiu to nie dobrze jak u ciebie pojawił się karczownik, gdzieś czytałam że one drzewa niszczą. W moim pobliskim sklepie ogrodniczym widziałam takie tabletki na krety i powiedziano mi że to bardzo skuteczne na krety ale kosztują 200zł, i zastanawiam się czy kupić czy też nie bo trochę droga ta impreza.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
daszum 23:52, 06 sty 2023


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Moniko, karczowniki pożarły mi korzenie 2 brzóz, 2 moreli, 3 śliwy wiśniowe są mocno podgryzione, ale jakoś dają radę. Najgorsze jest to, że nie ma na nie skutecznego środka.

Preparat na krety rzeczywiście jest bardzo drogi , a nie wiadomo czy będzie naprawdę skuteczny.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 09:40, 07 sty 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Monika83 napisał(a)
Danusiu to nie dobrze jak u ciebie pojawił się karczownik, gdzieś czytałam że one drzewa niszczą. W moim pobliskim sklepie ogrodniczym widziałam takie tabletki na krety i powiedziano mi że to bardzo skuteczne na krety ale kosztują 200zł, i zastanawiam się czy kupić czy też nie bo trochę droga ta impreza.



Monia tak to prawda tabletki o ile to te same co ja stosowała są skuteczne. Jednak nie w każdym sklepie można je dostać trzeba mieć pozwolenie na ich sprzedaż.

Też do małych słoiczkow wsypalam trutki na myszy, nornice może i karczowniki o ile jest się na nie zalapie.

Jeżeli chodzi o krety to stosuje petardy. Na łące ich nie stosuje niech wyzbieraja kręcili robactwo.

Wpiszcie petardy na krety to droga impreza ale bardzo skuteczna.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 09:42, 07 sty 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
daszum napisał(a)

Kretów współczuję U mnie za to na trawniku na trójkąciku frontowym są nowe kopce karczownika. Mam nadzieję, że nic nie zniszczą, bo tam są dorosłe rośliny.



Pokaż Danusiu te kopce. Bo nie wiem może u mnie też są a Kyle z kręcili.
W każdym razie mam duże kopce. A karczownik jakie wykopuje
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 09:47, 07 sty 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
daszum napisał(a)










Trawy teraz dopiero dostają pięknych pioropuszy.
U nas było dużo śniegu to tak nie stercza.
Wczoraj znowu napadało mokrego więc pewnie nie będzie czego podziwiać
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monika83 21:24, 07 sty 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
daszum napisał(a)
Moniko, karczowniki pożarły mi korzenie 2 brzóz, 2 moreli, 3 śliwy wiśniowe są mocno podgryzione, ale jakoś dają radę. Najgorsze jest to, że nie ma na nie skutecznego środka.

Preparat na krety rzeczywiście jest bardzo drogi , a nie wiadomo czy będzie naprawdę skuteczny.
A mnie wypadły latem 4 świerki conica przez przędziorka, miały już z 1,5m wysokości.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 21:35, 07 sty 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
ElzbietaFranka napisał(a)



Monia tak to prawda tabletki o ile to te same co ja stosowała są skuteczne. Jednak nie w każdym sklepie można je dostać trzeba mieć pozwolenie na ich sprzedaż.

Też do małych słoiczkow wsypalam trutki na myszy, nornice może i karczowniki o ile jest się na nie zalapie.

Jeżeli chodzi o krety to stosuje petardy. Na łące ich nie stosuje niech wyzbieraja kręcili robactwo.

Wpiszcie petardy na krety to droga impreza ale bardzo skuteczna.
Elu i to by się zgadzało na temat tabletek bo na półce w ogrodniczym nie widziałam, dowiedziałam się przy kasie jak zapytałam czy mają coś skutecznego na krety no i powiedziano mi o tych tabletkach że można u nich kupić. Te petardy to też wiem że są skuteczne i też są drogie. A kret sylwestra miałby wyprawione
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
daszum 22:23, 07 sty 2023


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
ElzbietaFranka napisał(a)

Trawy teraz dopiero dostają pięknych pioropuszy.
U nas było dużo śniegu to tak nie stercza.
Wczoraj znowu napadało mokrego więc pewnie nie będzie czego podziwiać

U nas też było dużo śniegu, ale traw nie połamało.
Teraz u nas jest ciepło.
W lutym zacznę ścinać trawy, zawsze jest problem co z nimi później zrobić.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies