Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Atacama pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Atacama pod lasem

chagall 23:40, 13 sie 2015


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 435
Witam, mam na imię Anna.
Atacama to nasza działka - tak właśnie nam się skojarzyło 1,5 ha piaszczystego i suchego pola (klasa gleb VI), które nabyliśmy drogą kupna i po pewnym czasie postanowiliśmy wybudować na nim dom. Zawsze marzyłam, że zamieszkam nad morzem, a okazało się, że mieszkam w pobliżu gór na dawnym dnie płytkiego mezozoicznego morza
Piasek ma swoje zalety - po deszczu woda wsiąka w niego jak w gąbkę i nie ma błota, łatwo się go kopie i plewi, ale to już chyba wszystko, bo jeśli chodzi o ogród, to katastrofa. Jedyne co rośnie bez problemu to perz, szczaw, skrzyp, wiele innych chwastów ... i na szczęście las sosnowo - brzozowy (z grzybami), który mamy zarówno na naszej działce, jak i tuż za płotem
Jako typowe mieszczuchy, które kupiły działkę na wsi, jeszcze na długo przed decyzją o budowie domu, rzuciliśmy się w wir prac leśno - rolno - ogrodniczych, ale o tym może w następnych odcinkach, a teraz o głównym powodzie tego wpisu.

Dom stoi, my mieszkamy, a ogrodu jak nie było, tak nie ma.
Przyznam się, że od kilku tygodni podczytywałam anonimowo forum, sporo się nauczyłam i coś już poczyniłam. Pomyślałam, że gdy założę swój wątek, to już sam ten fakt zmobilizuje mnie do aktywnego działania. Bardzo liczę również na pomoc, dobre rady i mobilizację z Waszej strony
Bardzo chciałabym na początek ogarnąć teren przed domem:
- wjazd - od południa, czyli skwar cały dzień,
- warunki glebowe - tak jak wyżej opisane,
- szerokość działki - około 21 m,
- szerokość wjazdu - około 6 m,
- odległość domu od "płotu" przy drodze - od około 16 do 18 m (lekki trapez).
- odległość domu od lasu (wschód) i sąsiada (zachód) - po około 4 m.
Ale się rozpisałam, teraz zdjęcia (mam nadzieję, że się uda - wiem, tylko 4 na posta).
PS. Nie udało się - zdjęć nie kliknęłam i nie wgrały się, ale już są

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających


____________________
Ania - Atacama pod lasem
Karol99 08:14, 14 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
paulina_ns 09:22, 14 sie 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Witam i ja piękny domek,brakuje tylko ogrodu i będzie cudownie
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
deszczowymaj 10:16, 14 sie 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Witam cieplutko
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Betka 14:39, 14 sie 2015


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Witaj
Duży kawalek dzialki masz do zagospodarowania ,będzie sie działo .
Dom bardzo ładny a jak będzie ogród nawet sama trawa to juz nabierze fajnego wyglądu. Mobilizację będziesz miała na pewno
pozdrawiam
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
chagall 22:21, 14 sie 2015


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 435
Witajcie, dziękuję za odwiedziny, dobre słowo i uśmiech. Bardzo mi miło
____________________
Ania - Atacama pod lasem
Psiamama 22:47, 14 sie 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Tak domek bardzo ładny i teren wokół, fajna przestrzeń. Będzie cudnie A jakie ogrody lubisz? Masz już jakieś plany i pomysły? Żeby nie było ja akurat jestem specjalistką od braku planu
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
chagall 23:25, 14 sie 2015


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 435
Psiamama napisał(a)
Tak domek bardzo ładny i teren wokół, fajna przestrzeń. Będzie cudnie A jakie ogrody lubisz? Masz już jakieś plany i pomysły? Żeby nie było ja akurat jestem specjalistką od braku planu

Witaj Aga
Myślę, a nawet wiem, że lubię ogrody zgodne z dekalogiem Szefowej
Niektóre już widziałam, inne wkrótce zobaczę.
Konkretnego planu ogrodu jeszcze nie mam, pewne pomysły tak. Mam nadzieję, że uda mi się stworzyć plan i go zrealizować, ale przede mną długa droga. Lubię spójność i konsekwencję w urządzaniu wnętrz i chciałabym, żeby ogród też był taki.
Pozdrawiam - Anna

____________________
Ania - Atacama pod lasem
Psiamama 23:41, 14 sie 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
chagall napisał(a)

Witaj Aga
Myślę, a nawet wiem, że lubię ogrody zgodne z dekalogiem Szefowej
Niektóre już widziałam, inne wkrótce zobaczę.
Konkretnego planu ogrodu jeszcze nie mam, pewne pomysły tak. Mam nadzieję, że uda mi się stworzyć plan i go zrealizować, ale przede mną długa droga. Lubię spójność i konsekwencję w urządzaniu wnętrz i chciałabym, żeby ogród też był taki.
Pozdrawiam - Anna



Uuuuuuu kochana to Ty tu urządzisz coś mi się wydaje, że Ty nie będziesz z jednym krzakiem latać po całym ogrodzie i pięć razy przesadzać. Zazdraszczam i będę Cię podglądać. Dawaj, opowiadaj o tych pewnych pomysłach
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
L00zak 23:46, 14 sie 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Witaj
Trzymamy kciuki
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies