Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje małe królestwo

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe królestwo

olga80 09:27, 28 sie 2018


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Ewa777 napisał(a)
Tereniu, mam nadzieję, że się nie obrazisz.
Wczoraj będąc na wycieczce w ogrodzie pokazowym tak na żywo spodobał się sadziec, że kupiłam 3 sadzonki
Chciałaś się ze mną podzielić, a ja nie mogłam wytrzymać jak je zobaczyłam


Ewunia nie obrażam się tak łatwo sadziec to piękna roślina fajnie wygląda w ogrodzi więc nie dziwię się zakupom
____________________
Teresa Moje małe królestwo
olga80 09:29, 28 sie 2018


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
MirellaB napisał(a)
Bardzo ładny ten sadziec Widziałam w szkółce, ale trochę duży rośnie i nie kupiłam.

Mojego hibiskusa po zimie chciałam wywalić, bo myślałam, że nie przetrwał mrozów. Zbyszek pisał, żeby dać mu czas i miał rację - one późno startują. Potwierdza się to i u Ciebie.

Tereniu pięknie masz w ogrodzie


Mirllko na hibiskusa trzeba czekać wiosną trzeba być cierpliwym. Jeszcze możesz się zastanowić i dostać kawałek sadźca
____________________
Teresa Moje małe królestwo
olga80 10:32, 28 sie 2018


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Lato w tym roku dało się ogrodowi we znaki i mimo podlewania nie zachwyca tak jak tego oczekiwałam. Doszłam do wniosku,że moja największa rabata potrzebuje zmian a to nie będzie łatwe sporo róż na niej nie mam jeszcze konkretnego planu więc nie będę nic robić na siłę muszę przemyśleć sprawę.
przy tarasie teraz tylko bonica kwitnie




anabell pięknie wyglądała do póki słońc jej nie spaliło myślę,że może jakieś drzewko szczepione dać im jako parasol czy to dobry nie wiem jak za rok lub 2 tuje się zagęszczą to problem z przypalaniem się skończy

i rabata wzdłuż wjazdu zeszłoroczne nasadzenia mam nadzieje,że w przyszłym roku hortki już ładnie się zagęszczą i będzie już efekt woow




____________________
Teresa Moje małe królestwo
olga80 10:42, 28 sie 2018


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
cdn
rabata z kamieniem

i na prawo od kamienia


w tym roku zachwyciła mnie ta hosta piękna jest

____________________
Teresa Moje małe królestwo
olga80 10:50, 28 sie 2018


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
cdn
rabata z kamieniem widok od strony wjazdu


a teraz miejsce które spędza mi sen z oczu muszę coś tu zrobić aby było pięknie miejsce trudne suche i w przewiewie myślałam o hostach i jakiś kulistych lub płożących iglakach do tego wiosną sadziłabym białe begonie hm nie wiem mam zimę na przemyślenia może ktoś ma pomysł na takie miejsce



a tu frontowa po nocnej pracy kreta


____________________
Teresa Moje małe królestwo
olga80 11:02, 28 sie 2018


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
i miejsce którego jeszcze nie pokazywałam
rabat podwyższona powstawała w bólach bo najpierw musiała przygotować glebę tam była glina z wykopu szamba
nasadzenia tegoroczne jedynie największy iglak ma z 4 lata rszta roślin jeszcze mała słabo widoczna

i z drugiej perspektywy


tu powstała rabata z czerwonymi różami nie widać tego bo róże nie kwitną jedynie czerwone jeżówki w trawie placki po krecie

____________________
Teresa Moje małe królestwo
anabuko1 19:31, 28 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
olga80 napisał(a)
cdn
rabata z kamieniem

i na prawo od kamienia


w tym roku zachwyciła mnie ta hosta piękna jest


Teresko świetna ta rabata z kamieniem
I ta z czerowonawymi żurawkami
Hosta piękna.To Oriana ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
olga80 22:25, 28 sie 2018


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Aniu nie wiem dostałam kłącza od cioci a ona nie znała nazwy piękna jest i zachwyca się jej białymi kwiatkami.
____________________
Teresa Moje małe królestwo
ewsyg 16:20, 03 wrz 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
Witaj Tereniu. U mnie podobnie, ciągły brak czasu. Piszesz, ze masz popalone przez słońce hortensje. U mnie podobnie, nie tylko hortki dosłały się słoneczne baty. Inne byliny też bardzo ucierpiały. Widzę, ze tam gdzie rosną drzewa (i chociaż są niewysokie) jest trochę lepiej. Na szczęście posadziłam jesienią kolejne drzewa i dla następnych znalazłam miejsce. Klimat nam się zmienia i nie wyobrażam sobie nie mieć drzew.
Miejsce, które spędza Ci sen z oczu, z tego co widzę jest pod świerkami. Ja też takie mam z tą różnicą , ze jest tam jeden ogromny świerk. Jeden, ale wypija wszystkim roślinom wodę. Założyłam tam rabatę, którą teraz likwiduję. Będę tam brukować i chcę tam postawić taka ala altankę obrośniętą pnączami. Świerka chcę obudować okrągłą ławeczką. Ma tam być również miejsce na basen i ognisko. Ciekawa jestem jak Ty zaaranżujesz ten zakątek, bo to trudny teren.

A może zrobisz tam rabaty w donicach ?

Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Anusia 17:13, 03 wrz 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
olga80 napisał(a)
cdn
rabata z kamieniem widok od strony wjazdu


a teraz miejsce które spędza mi sen z oczu muszę coś tu zrobić aby było pięknie miejsce trudne suche i w przewiewie myślałam o hostach i jakiś kulistych lub płożących iglakach do tego wiosną sadziłabym białe begonie hm nie wiem mam zimę na przemyślenia może ktoś ma pomysł na takie miejsce



a tu frontowa po nocnej pracy kreta




Tutaj pokazałaś wszystkie miejsca, które najbardziej mi się podobają. Rabata z kamieniem. Rośliny dobrze się porozrastały. A to, że hortensje po przypalane, no taki rok. Moje też mimo cienia dostały a zwłaszcza młodziutka Polar Bear.
Frontowa niesamowita. Lubię taki gąszcz roślin na rabacie.
Z brunetem trudno wygrać. Z moim całą wiosnę toczyłam bitwy. Czara się przelała do momentu kiedy wszedł mi w werbenę i ciemierniki. W końcu wygrałam wojnę
Zgodzę się z Ewą, że miejsce pod świerkami jest dość trudne do obsadzenia. Ja mam ostatnio manię na ławki. Pewnie postawiałbym ją.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies