Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje małe królestwo

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe królestwo

mirkaka 18:47, 11 wrz 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Teresko, u mnie też w tym roku rabata różana przy tarasie zawiodla. Róże bardzo mi chorują, mączniak i plamistość szaleją. Nawet Bonicę już obcięłam. Obrywam wszystkie liście, obcinam młode, nic nie kwitnie. Nie pryskałam na wiosnę miedzianem, może to dlatego? Susza u nas straszna w tym roku, nie mam już siły i ochoty ciągle podlewać. Też myśle o wywaleniu kilku róż które jako pierwsze łapią grzyba ale to są róże które u mnie rosną od początku, i żal mi ich. Szczególnie że wiosną kocham je za ich kwiaty.
Pytałaś u mnie co robię z powojnikami, rosną na glinie wzbogaconej solidnie kompostem i obornikiem granulowanym. Nogi mają w cieniu, głowy w słońcu i drenaż na dnie dołka. Posadzone głęboko po skosie. To tyle tajemnic Poza tym to są powojniki późnokwitnące i Viticella a one są łatwe w uprawie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewik 21:47, 28 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Hej , co u ciebie ? Widzę że sie dzieje u ciebie , hotkami sie nie martw , taki trudny rok dla nich , przyszły bedzie lepszy , a to juz za chwilkę .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Rumianka 23:21, 28 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Zawsze zdążysz wywalić róże, gdy nie uda się walka z chorobami, warto próbować jeszcze, a suche lato każdemu ogrodowi dało się we znaki...zawsze tak nie będzie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Iwk4 22:06, 02 sty 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Tereniu, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Spełnienia marzeń i realizacji planów.
____________________
Ogródek Iwony II
anpi 17:25, 06 sty 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Miło że wpadłaś w odwiedziny,u ciebie coś ciszatrzeba się powoli budzić ze snu zimowego i przygotowywac do nowego sezonu!.Wymyśliłaś coś pod świerkami?Podoba mi się pomysł z ławeczką.Hosty powinny sobie dać radę.

Róż widzę masz trochę, przy nich trzeba mieć trochę cierpliwości,ja też zaczęłam z nimi przygodę
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
olga80 11:51, 03 lut 2019


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Zrobiłam dzisiaj obchód po ogrodzie wszystko się budzi to i na mnie czas na przebudzenie.Czas pomyśleć o wiosennych pracach i zmianach potrzebnych w ogrodzie. U mnie już w ogrodzie hiacynt chciał zakwitnąć , tulipany już łepki do słońca wystawiają


no i takich dziur w rabatach mam mnóstwo nornica szaleje nie chce sie dać wykurzyć rabaty poryte , przy korzeniach róż też mam dziury ciekawe jak czy są podgryzione.



może ktoś ma jakiś sprawdzony sposób na nieproszonych gości
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Milka 16:16, 03 lut 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tereniu, u mnie sunia 2 nornice złapała, sposobu nie ma chyba trwałego, poza polowaniem. Szybko wiosna odpala, za szybko. Pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Ewa777 15:09, 04 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
U mnie nornice w ostatnim sezonie też pojawiły się nornice. Trudno je wytępić. Zaczęłam wsypywać im granulki, bo już nie dawałam rady tak się rozpanoszyły. Mam nadzieję, że w tym roku ich nie będzie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kawa 09:53, 08 lut 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Tereniu wszystkiego dobrego w Nowym roku!!

U ciebie to już wiosna pełną gębą

ciekawa jestem jakie zmiany planujesz
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
MirellaB 09:49, 10 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Terenia u mnie też nornice. Wiesz, że mam dwa pasy, ale chyba z nornicami się zaprzyjaźniły, bo mam ich coraz więcej. Pod kilkoma roślinami dziury, rośliny bez korzeni, korytarze, zapadająca się ziemia
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies