Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

sylwia_slomc... 10:20, 24 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Obornik to nawóz azotowy, pobudza wzrost, na gołą ziemię można dawać jesienią, ale pod rośliny jest ryzyko, ze ruszą tym bardziej , że nie ma mrozu , a jest mokro.
Nawozy azotowe dajemy max do połowy sierpnia potem już tylko fosfor i potas , żeby się przygotowały do zimy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
GorAna 13:19, 24 paź 2017


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Mnie zawsze uczono, o stosowaniu jesiennym obornika.
http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogrodniczy/obornik--jak-i-kiedy-stosowac-id1287.html
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Milka 16:42, 24 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Rumianka napisał(a)
Obiecane, dla Sylwii ze Szmaragdowej, brzozowe serduszka w zbliżeniu...

Prześliczne no i te domki pomysłowe
Kolorki w słońcu cudowne
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Rumianka 11:49, 26 paź 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
sylwia_slomczewska napisał(a)
Obornik to nawóz azotowy, pobudza wzrost, na gołą ziemię można dawać jesienią, ale pod rośliny jest ryzyko, ze ruszą tym bardziej , że nie ma mrozu , a jest mokro.
Nawozy azotowe dajemy max do połowy sierpnia potem już tylko fosfor i potas , żeby się przygotowały do zimy
Dzięki za wskazówki, ale klamka zapadła, bo wczoraj eM rozłożył obornik pod rośliny... Nie wiem co z tego wyjdzie...jak popali to wiosną będzie wielkie buuu...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 11:52, 26 paź 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
GorAna napisał(a)
Mnie zawsze uczono, o stosowaniu jesiennym obornika.
http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogrodniczy/obornik--jak-i-kiedy-stosowac-id1287.html
Dzięki Aniu za artykuł, jak napisałam wyżej, obornik od wczoraj leży na rabatach pod roślinami i tylko czekać do wiosny, żeby przekonać się co z tego wyjdzie...Mam nadzieję, że wszystko będzie ok...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 11:54, 26 paź 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Milka napisał(a)

Prześliczne no i te domki pomysłowe
Kolorki w słońcu cudowne
Lubię samodzielnie robić różne rzeczy, ale nie zawsze jest na to czas...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
roma2 12:00, 26 paź 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Przyszłam Cię uspokoić. Względem obornika . Pisałaś, że przekompostowany, więc można jesienią. Tak całe lata robił mój Tato. I wszystko pięknie rosło. Buzi!
____________________
Komendówka
sylwia_slomc... 12:06, 26 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Rumianka napisał(a)
Dzięki za wskazówki, ale klamka zapadła, bo wczoraj eM rozłożył obornik pod rośliny... Nie wiem co z tego wyjdzie...jak popali to wiosną będzie wielkie buuu...

Jak przekompostowany to nie powinno popalić , ale mogą wystartować przed zima i umrozić może Ale podobno prawdziwa zima dopiero w styczniu ma być
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 12:11, 26 paź 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
roma2 napisał(a)
Przyszłam Cię uspokoić. Względem obornika . Pisałaś, że przekompostowany, więc można jesienią. Tak całe lata robił mój Tato. I wszystko pięknie rosło. Buzi!

sylwia słomc.. napisał(a)
Jak przekompostowany to nie powinno popalić , ale mogą wystartować przed zima i umrozić może Ale podobno prawdziwa zima dopiero w styczniu ma być

Dzięki dziewczyny... Uspokoiłyście mnie, bo już zaczęłam się niepokoić...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 13:16, 03 lis 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
W ostatnim czasie już nic się nie działo w moim ogrodzie, ale dziś przesadziłam clematisa Montana (giganta) pod jabłoń, bo nie było możliwości należytej podpory przy ogrodzeniu...wszystko było za niskie, bo był skłębiony - gałęzie ma po 3m...a teraz ma pole do popisu...

natomiast ten mały clematis, jeszcze kwitnący, posadziłam pod ogrodzenie w miejscu montany...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies