Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

basia3012 00:14, 06 maj 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9318
Elisko, bukszpanów szkoda. Piękna koniczynka więc zal się rozstawać. Ale może te cisy jednak będą trwalsze. Może te od Sylwii?
Trzmielina bywa tez całkiem zielona, jak bukszpan prawie. Nie pamiętam nazwy tej odmiany. Ale wiem, że taka jest. Może ją posadzić?
Kącik z ławeczką przepiękny, prymulki również. Wszystkie dekoracje ogrodowe cudne.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
gogo 02:15, 06 maj 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Piękne świdośliwy, znajomi na czereśni wieszają balony i to działa, mają owoce

Do lustra zrób dodatkowe zabezpieczenie, żeby się nie rozbiło.
Nie jestem przesądna, ale trochę nieszczęść mnie dorwało.
W 1978 roku, moja dwuletnia córka rozbiła duże lustro w sylwestra, a w nocy chuligani rozbili nam 3 okna w pokoju i kuchni
A na następny dzień zalali nas sąsiedzi i spaliła się instalacja elektryczna, a mieliśmy piece akumulacyjne
A to była zima stulecia, młodsza córka miała 3 miesiące, mleko gotowaliśmy na kocherze /dobrze, że mieliśmy/.
A 2 stycznia przyszedł elektryk i tak naprawiał, że zepsuł instalację do piecy i musieliśmy robić nową, czyli kucie ścian itd
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
hankaandrus_44 09:21, 06 maj 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Obejrzałam Twqoje ŚŚ , ja mam taką podobną do Twojej z lewej strony,. Czu trzeba mieć dwie? Jak to jest z ich zapylaniem?
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Rumianka 12:19, 06 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
basia3012 napisał(a)
Elisko, bukszpanów szkoda. Piękna koniczynka więc zal się rozstawać. Ale może te cisy jednak będą trwalsze. Może te od Sylwii?
Trzmielina bywa tez całkiem zielona, jak bukszpan prawie. Nie pamiętam nazwy tej odmiany. Ale wiem, że taka jest. Może ją posadzić?
Kącik z ławeczką przepiękny, prymulki również. Wszystkie dekoracje ogrodowe cudne.

Basiu, bukszpan na ten sezon jeszcze "dostał" ultimatum i jak zdoła odrosnąć, to zostanie, a jak nie, to eksmisja...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 12:23, 06 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
gogo napisał(a)
Piękne świdośliwy, znajomi na czereśni wieszają balony i to działa, mają owoce

Do lustra zrób dodatkowe zabezpieczenie, żeby się nie rozbiło.
Nie jestem przesądna, ale trochę nieszczęść mnie dorwało.
W 1978 roku, moja dwuletnia córka rozbiła duże lustro w sylwestra, a w nocy chuligani rozbili nam 3 okna w pokoju i kuchni
A na następny dzień zalali nas sąsiedzi i spaliła się instalacja elektryczna, a mieliśmy piece akumulacyjne
A to była zima stulecia, młodsza córka miała 3 miesiące, mleko gotowaliśmy na kocherze /dobrze, że mieliśmy/.
A 2 stycznia przyszedł elektryk i tak naprawiał, że zepsuł instalację do piecy i musieliśmy robić nową, czyli kucie ścian itd

O widzisz...o balonach nie pomyslałam...warto zastosować, jeżeli by miało pomóc... A jeżeli chodzi o lustro, to eM wzmocnił, mówił, że solidnie trzyma się listwy...bo prawdę mówiąc nie chciałabym mieć festiwalu zepsutych rzeczy...niby przesądna nie jestem, ale na wszelki wypadek boję się...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 12:26, 06 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
hankaandrus_44 napisał(a)
Obejrzałam Twqoje ŚŚ , ja mam taką podobną do Twojej z lewej strony,. Czu trzeba mieć dwie? Jak to jest z ich zapylaniem?

Haniu, moje dwie odmiany SS są przypadkowe, bo kupując kierowaliśmy się wielkościami drzewek, a dopiero podczas owocowania okazało się, że każda ma nieco inne owocki...Ta po lewej ma większe i słodsze, a ta po prawej owoce mniejsze i też mniej słodkie, ale obie "pyszne" serio!
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
gogo 13:28, 06 maj 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Elisko, masz rację, strzeżonego...., dobrze, że eM wzmocnił
Fajne te świdośliwy, szkoda, że o nich wcześniej nie wiedziałam, bo wolałabym zamiast wiązu variegata /kiepsko wygląda, może padnie/
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Rumianka 21:22, 06 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Świecznik z wielką literką S stanął na honorowym miejscu... Grażynko, ukłony w Twoją stronę... Dzięki kochana
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 21:30, 06 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
gogo napisał(a)
Elisko, masz rację, strzeżonego...., dobrze, że eM wzmocnił
Fajne te świdośliwy, szkoda, że o nich wcześniej nie wiedziałam, bo wolałabym zamiast wiązu variegata /kiepsko wygląda, może padnie/

Świdośliwy maja owocki jak borówki, ale słodsze...zasmakowały nam bardzo, ale kosom również, więc trzeba się spieszyć, by nie zabrały wszystkiego...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
gogo 21:32, 06 maj 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
A, widzisz, dobrze napisałam, że u Ciebie będzie mu lepiej
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies