Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Rumianka 15:21, 03 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
GorAna napisał(a)
Elisko, widzę, że bukszpan odrasta. Może po cięciu w ubiegłym roku zbyt mocno go przypaliło słonko. Myślę, że sobie poradzi.

Aniu, ten bukszpan spędza mi sen z powiek i już sama nie wiem co mam z nim począć, ale chyba zostawię go jeszcze ten sezon i zobaczę co z tego wyniknie.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 15:22, 03 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Joku napisał(a)
O rany, mnie czeka przesadzenie co najmniej jednej dość dużej kuli bukszpanowej. Już się boję.

O tak Jolu, jest się czego bać, bo korzenie sięgają chyba "piekła"...Powodzenia więc.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 15:24, 03 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235

Stokrotki posadzone w żeliwne sagany, a że ciągle zimnica, to w kociołku pichci się fajne jedzonko...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 16:19, 03 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
U Joli widziałam fajną relację z ogrodu Kasi Bellingham...znam ten ogród tylko z telewizji, ale na żywo nigdy nie widziałam, czas to zmienić, ale przez covid nie wychylam się za daleko...trzeba jeszcze trochę odczekać...dziś syn powiadomił nas o śmierci 49 letniej sąsiadki, która po 2 tyg, przegrała właśnie z covidem...po tej przykrej wiadomości nie mogę dojść do siebie... To już 7 osoba z grona dobrych znajomych... Strach się bać...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Alija 16:31, 03 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Rumianka napisał(a)


Witaj! Przepiękna ta Twoja magnolia! A w ogóle to już w końcu wiem, dlaczego Rumianka ma ogród z koniczynką, a nie z rumiankami.
Bardzo mi się podobały Twoje perypetie ogrodowe, typu: jest skalniak - likwidacja skalniaka, jest koło wokół huśtawki - przesuwamy koło, itd. Ale w sumie, jak sobie przypomnę to u mnie też było podobnie dawno temu, był skalniak, a potem kopałam w tym miejscu oczko wodne, a potem znów zmiana.
Z bukszpanem to też bym jeszcze poczekała, zawsze jest czas wyciąć, może weź gałązkę i popytaj jakiegoś ogrodnika w szkółce, albo w sklepie ogrodniczym, w niektórych są dobrzy fachowcy i potrafią doradzić. Zanudzę Cię, za dużo się rozpisałam.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
greg66 18:17, 03 maj 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Eliso ja w takich saganach posadziłem sporobolusy ale jeszcze bym takie chciał tylko skąd?
U mnie stokrotki lepiej rosną w saganie niż w ziemii. Są cudne
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Rumianka 20:56, 03 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235

Grażynko...on mi tu "sam" wskoczył...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 21:43, 03 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Alija napisał(a)


Witaj! Przepiękna ta Twoja magnolia! A w ogóle to już w końcu wiem, dlaczego Rumianka ma ogród z koniczynką, a nie z rumiankami.
Bardzo mi się podobały Twoje perypetie ogrodowe, typu: jest skalniak - likwidacja skalniaka, jest koło wokół huśtawki - przesuwamy koło, itd. Ale w sumie, jak sobie przypomnę to u mnie też było podobnie dawno temu, był skalniak, a potem kopałam w tym miejscu oczko wodne, a potem znów zmiana.
Z bukszpanem to też bym jeszcze poczekała, zawsze jest czas wyciąć, może weź gałązkę i popytaj jakiegoś ogrodnika w szkółce, albo w sklepie ogrodniczym, w niektórych są dobrzy fachowcy i potrafią doradzić. Zanudzę Cię, za dużo się rozpisałam.
Pozdrawiam.

Witaj Alicjo w moim grajdołku...Przyznam, że mignął mi gdzieś Twój watek, ale jak zwykle z braku czasu nie zdążyłam zagłębić się... obiecuję, że nadrobię Twój wątek i odwiedzę Twój ogrodowy raj.
Zmian ogrodowych było sporo u mnie ale, kto ich nie miał...co poradzić, skoro rodzą się w głowie nowe pomysły i tak "dokuczają", że trzeba zakasać rękawy i przeróbki wcielać w życie... Ale z drugiej strony, to jest fajne, bo jest świeży widok i powiew "nowości", bo w przeciwnym razie byłoby nudnawo.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 21:47, 03 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
greg66 napisał(a)
Eliso ja w takich saganach posadziłem sporobolusy ale jeszcze bym takie chciał tylko skąd?
U mnie stokrotki lepiej rosną w saganie niż w ziemii. Są cudne

Grzesiu, sagany kupiłam kilka lat temu na złomowisku...przez przypadek pojechałam z eM, no i tam przepadłam...tyle rzeczy by mi pasowało, ale eM sie spieszył więc zdążyłam chwycić tylko sagany...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
gogo 23:44, 03 maj 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kiedyś na złomowisku można było znaleźć różności, bo wszystko leżało na placu.
Teraz są kontenery i z szukania nici
Em mnie uświadomił, jak kazałam jechać po jakiś rower, na szczęście u sąsiadów stał zepsuty pod chmurką od kilku lat i chętnie się go pozbyli.
A u mnie gwiazdorzy, oczywiście pomalowany na biało
Stokrotkom dałaś super miejscówkę
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies