Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Rumianka 21:54, 25 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
gogo napisał(a)
Ja kotleciki zrobię jutro, a jeśli Basia zrobiła z pieczarek i smakowały, to znaczy, że dobry przepis, więc za niego dziękuję

Będę odgapiać rojniki w butach, też dzięki, staną na murku z dachówek, który właśnie robię

Rób kotleciki...i odgapiaj co Ci pasuje, a pomysł z dachówkami super...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:02, 25 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Martka napisał(a)
Elisko, kapitalne zdjęcia fruczaka, dzięki za nie! Nie widziałam go jeszcze nigdy na żywo. Tak sobie myślę, że Twój ogród jest świetnie na jesień przygotowany, masz sporo zimozielonych, są wrzosy, wystarczy dobra pogoda i radość ogrodowa w pełni.

Martko, fruczaka zanim zobaczysz, to najpierw usłyszysz...lecąc, tak szybko porusza skrzydełkami, że je słychać...no i wówczas zaczynają się "odwiedziny" poszczególnych kwiatków...wkłada swą długą kłujkę w środek kwiatka i szybko zmienia położenie, bo tak prędko się przemieszcza, taka wiercipięta z niego... Przez kilka tygodni przylatywał do nas codziennie, ale zrobić fotkę niezmiernie trudno... Kilka lat temu udało mi się uchwycić go na fotce z bliska...pokazywałam kiedyś we floksach, ale nie wiem na której stronie... wstecz. A jeszcze dziękuję w imieniu ogrodu, teraz po deszczach zazieleniła się trawa, jest taka soczysta zieleń...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:22, 25 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Z lasu jadalne grzybki

a w ogrodzie walczę z czarcimi kręgami w trawniku
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:25, 25 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Jesień zaczyna malować ogród kolorami
rozchodniki nabierają kolorków...

a biała hortensja zmienia swój kolor
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:28, 25 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184


trawa wreszcie ma właściwy kolor, a trzmielina oskrzydlona już gwiazdorzy czerwienią
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:31, 25 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184


borówki ubieraja powoli kolorowe sukienki

a nawet truskawki też się przebarwiają
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 23:07, 25 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10166
Też zrobiłam kotleciki, bardziej takie placuszki mi wyszły, ale pyszne były
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 23:09, 25 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10166
Jestem pod wrażeniem truskawek, no bardzo ładnie się przebarwiają, w tym korytku pięknie wyglądają
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 00:23, 26 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Rumianka napisał(a)

Grzyby zbieramy często, zrobiłam część marynowanych, a część przeznaczyłam do mrożenia, w tym roku nie suszę, bo mam jeszcze z poprzedniego roku. Daguś, zbieraj, bo jak pojawią się przymrozki, to może raptownie grzybobranie się zakończyć...a szkoda...W lesie ludzi cała masa i każdy swoje grzyby znajduje...

Rumianko, no właśnie usiłuję zbierać, bo to lubię najbardziej Łazić po lesie i wkładać do koszyka Też myślę, że zaraz będzie po grzybach, dlatego latam jak wściekła i mam niedobory snu Rano trzeba wstać na grzyby, potem rzeczywistość do nocy, a potem krótki czas na sen, bo rano na grzyby
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Alija 12:29, 26 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
Elisko, zazdroszczę grzybów , u nas nawet trujących nie ma.
Byłam z mężem i córką w kilku naszych miejscach grzybowych, sprawdziłam, grzybiarze są, grzybów nie ma. Na spotkanych kilka osób jeden powiedział nam, że spotkał grzybiarza, który miał 4, słownie cztery grzyby.
Może w październiku, jak trochę jeszcze popada i trochę się ociepli to się pojawią???
Przepis na kotleciki zgapiam i dziękuję, zawsze można kupić pieczarki.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies