Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

gogo 01:46, 13 wrz 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Rumianka napisał(a)

eM przyjął pochwały i dziękuje za nie. Tawuły tnę przy samej ziemi wczesną wiosną i drugi raz po kwitnieniu też tak nisko. Odrastają migiem tworząc fajne kulki.


Zdjęcia roślin widziałam, dobrze rosną, co mnie cieszy

Zrobię Ci nowe sadzonki tej trawki, bo się wysiała w wielu miejscach i podhoduję na większe, ale wyślę wiosną, tak będzie pewniej z przyjęciem się.

U mnie też fruczaki są, ale nawet nie próbuję robić zdjęcia.

Dzięki za podpowiedź o tawułach.
Zawsze cięłam raz mocno, potem tylko trochę, teraz ten drugi raz będę ciachać nisko.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Rumianka 17:51, 18 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10216
Alija napisał(a)


Elisko, ależ u Ciebie pięknie, bujnie, kolorowo i ciekawie, tyle różnych zakamarków, zachwycająca jesień.

Ogród dziękuje za miłe słowa...W tym sezonie nabrał większej masy i drzewka liściaste zaczynają być bardziej widoczne, szkoda, że tak późno zdecydowałam się na nie...ale lepiej późno niż wcale, prawda? Pozdrawiam
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 17:55, 18 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10216
gogo napisał(a)


Zdjęcia roślin widziałam, dobrze rosną, co mnie cieszy

Zrobię Ci nowe sadzonki tej trawki, bo się wysiała w wielu miejscach i podhoduję na większe, ale wyślę wiosną, tak będzie pewniej z przyjęciem się.

U mnie też fruczaki są, ale nawet nie próbuję robić zdjęcia.

Dzięki za podpowiedź o tawułach.
Zawsze cięłam raz mocno, potem tylko trochę, teraz ten drugi raz będę ciachać nisko.

Dzięki Grażynko...masz dobrą rękę do kwiatów i dlatego tak fajnie przyjęły się, a u mnie będzie im naprawdę dobrze. Zawsze wiosną obawiam się o stan roślin, bo późno wychodzą z uwagi na nasz nadmorski klimat, a z biegiem czasu rozkręcają się na dobre i już wtedy jest ok. Pozdróweczki wysyłam
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 18:19, 18 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10216
Po ostatnich deszczach pokazały się grzyby, a eM przynosi prawie codziennie całe wiadro, roboty w dym, ale kotleciki grzybowe są super... nie będę suszyć, bo mam jeszcze z ubiegłego roku, robię marynowane, no i część przeznaczam do mrożenia...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anabuko1 21:22, 18 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Rumianka napisał(a)
Fruczak odwiedza nas codziennie

Ciężko zrobić dobrą fotkę bo jest bardzo szybki.

Fajnego gościa miałaś. Ja też ostatnio widziałam u siebie Furczaka
Piękna ta twoja rabata koniczynkowa. A wrzosy pięknie się prezentują .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
LIDKA 21:57, 18 wrz 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6976
Bardzo ładne te koszyki. Ławka w cieniu z rogalową w nogach robi przemiłe wrażenie. Masz elegancko w okolicach bramy. Koniczynka z wrzosami jest po prostu śliczna.
Nie cytuje zdjęć a wiedz że wszystko mi się podoba.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Basieksp 22:05, 18 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10190
U nas też pokazały się grzyby jaroże i suszę, nie miałam już suszonych, jakoś w zeszłym roku mało nazbieraliśmy. A kotleciki grzybowe jak robisz? Brzmi apetycznie ja tylko kanie i gąski, jak są robię w jajku i mące, a kotleciki?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rumianka 22:24, 18 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10216
anabuko1 napisał(a)

Fajnego gościa miałaś. Ja też ostatnio widziałam u siebie Furczaka
Piękna ta twoja rabata koniczynkowa. A wrzosy pięknie się prezentują .

Fruczak odwiedza nas zawsze gdy jest słonecznie...ostatnio pokazywałam fotki jak wlazł do starej latarki, dobrze, że zauwazyliśmy go w porę i nie opadł z sił chcąc się wydostać.
Te wrzosy w koniczynce mam od 7, czy 8 lat, rozrosły się w tym sezonie jeszcze bardziej, gdy wykopaliśmy zjedzone przez ćmę bukszpany.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:27, 18 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10216
LIDKA napisał(a)
Bardzo ładne te koszyki. Ławka w cieniu z rogalową w nogach robi przemiłe wrażenie. Masz elegancko w okolicach bramy. Koniczynka z wrzosami jest po prostu śliczna.
Nie cytuje zdjęć a wiedz że wszystko mi się podoba.


Witam miłego gościa...a właściwie gościówę...Dziekuję za tyle miłych słów...z reguły swój ogród powszednieje, bo ogląda się go codziennie, dopiero ktoś inny dostrzega jego zalety. Miło mi
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:39, 18 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10216
Basieksp napisał(a)
A kotleciki grzybowe jak robisz? Brzmi apetycznie ja tylko kanie i gąski, jak są robię w jajku i mące, a kotleciki?

Bardzo prosto robi się kotleciki:
- grzyby, najlepiej mieszane (same prawdziwki są za twarde) myję, kroję dość drobne kawałki i wrzucam na wrzątek, dosłownie do chwili zagotowania. Na durszlaku pozostają by porządnie się odsaczyły z wody. W tym czasie cebulkę pokrojoną w kosteczkę należy zeszklić i też odsączyć z tłuszczu. Następnie w misce do grzybów dodaję zeszkloną cebulę, jajko, sól, pieprz, trochę mączki ziemniaczanej i bułki tartej - żeby skleiły się, porządnie wymieszać. Gdy mają za małą kleistość to dodaję jeszcze trochę bułki tartej. Łyżką nakładam grzyby delikatnie na wysypaną bułkę tartą i lekko je obtaczam i formuję kotleciki, które od razu układam na rozgrzanej patelni z olejem i smażę na rumiany kolorek. Są pyszne zarówno na ciepło, jak i na zimno. Naprawdę warto spróbować.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies