Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - trudne początki - Paula

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - trudne początki - Paula

paula23 11:27, 06 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
amelia_b napisał(a)
Ale ile mi się w tamtym roku udało tylko ukorzenić 36 bukszpanów,co i tak uważam za wielki sukces


Nawet 1 sztuka to sukces

Zobaczymy jak mi z bukszpanami pójdzie mam z 20 sztuk w doniczkach i w gruncie koło tysiąca ale późno je wsadzałam więc się okaże czy coś z nich będzie póki co wyglądają ładnie.

Mam nadzieje że lepiej jak z cisami z około 80 sztuk został się 1 ale ładny zieloniutki więc wierze w niego w gruncie mam z 40 tez póki co ładne
____________________
Paula Moje trudne początki
AnnaCh 12:04, 06 lut 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Szalona kobieto, jak czytam o tych tysiącach, to normalnie nie wierzę
Nie zauważyłam wcześniej pytania o pelaśki. Kilka dni je hartuję, a w zeszłym roku, to chyba nawet wcale, po prostu przesadziłam do skrzynek i wyniosłam na balkon
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paula23 12:21, 06 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
No może nie cały tysiąc, kurcze liczyłam do 800 potem stwierdziła ze to bez sensu i policzę ile się przyjmie

To wcale nie tak dużo sadzać na obwódkę takie mikrusie chyba z 50szt na metr wejdzie...
____________________
Paula Moje trudne początki
Filemon24 12:30, 06 lut 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
tutaj to niezła produkcja odchodzi tyle bukszpanów szacun
____________________
frezja 12:55, 06 lut 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Najpierw nieobecna na forum a teraz pokazała, czym była tak zajęta ) zakupy też poczynione??
____________________
Ewa - Ogrodowy song
paula23 13:06, 06 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Oczywiście że już po zakupach

Mój M o mnie zadbał i dorobiłam się nowych narzędzie z fiskarsa 2 szpadle, łopata, 2 sekatory, nożyki do szczepień i okulizacji oprócz tego spryskiwacze ręczne ciśnieniowe 2, zwykłe 2, grabki wachlarzowe, zraszacze. Nawozy, opryski i długo by jeszcze wymieniać

A i szklarni się dorobię materiał zakupiony już czeka na placu na pogodę

I powiem Wam że już pierwsze szczepienia drzewek za mną teraz czekam na efekty choć i palca "zaszczepiłam" aż do samej kości no ale jakieś straty muszą być na szczęście z góry więc ścięgna całe i już się goi
____________________
Paula Moje trudne początki
paula23 13:12, 06 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Polecam : http://www.narzedzia.pl/nasiona-i-nawozy,c12655/order_by=price_asc

Mają sporo promocji np:
biohumus 0,5l 1,62zł
Koncentrat rozpuszczalny do roślin balkonowych 250g Biopon 2,89zł
Koncentrat rozpuszczalny do trawnika 350g Biopon 3,85zł
Koncentrat rozpuszczalny do róż 350g Biopon 3,85zł

Wydajne bo na około 300l zobacze jak się sprawdzą w praktyce bo sporo u nich zamówiłam.
____________________
Paula Moje trudne początki
frezja 13:15, 06 lut 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Czytam mojemu M i się śmieje...dlaczego niektóre sztuki razy 2

To z palcem dobrze się skończyło...Ty to ogrodniczka taka na 102 )

Wracam do ogrodu...wycinanie,przycinanie i naginanie wycięty już winogron..miał iść cały, ale jakoś żal bo dobrze owocował i winko z niego smakuje wybornie. Ciekawe, czy będzie odbijał bo w jego miejsce ma iść róża pnąca..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
paula23 13:42, 06 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
frezja napisał(a)
Czytam mojemu M i się śmieje...dlaczego niektóre sztuki razy 2

To z palcem dobrze się skończyło...Ty to ogrodniczka taka na 102 )

Wracam do ogrodu...wycinanie,przycinanie i naginanie wycięty już winogron..miał iść cały, ale jakoś żal bo dobrze owocował i winko z niego smakuje wybornie. Ciekawe, czy będzie odbijał bo w jego miejsce ma iść róża pnąca..


Jesienią przesadziłam winogron aż jestem ciekawa co z niego będzie... niby rósł na końcu placu ale po wybudowaniu nowego domu okazało się że jest przed oknem przyszłej sypialni a tam taki śmieciuch nie pasuje i przesadziłam z drugiej strony placu bo szkoda mi go było całkiem wyrzucić

A co do tych dwójek jeden szpadel prosty a drugi szpiczasty a opryskiwacze ciśnieniowe jeden do nawozów dolistnych a drugi do oprysków (grzybo/owado-bójczych)
a te ręczne to taka tanizna że nastawiłam się na szybką awarie i od razu wzięłam 2 a sekator jeden do zielonych a jeden kowadełkowy do zdrewniałych.

Eee tam do prawdziwej ogrodniczki mi daleka droga ale staram się

My już po obiadku, też zaraz idziemy podziałać M wrócił z pracy i idzie mi doły kopać
____________________
Paula Moje trudne początki
anabuko1 14:11, 06 lut 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Czyli zakupy udane.Narzędzia sa.Tylko jeszcze aby wiosna była i pójdą w ruch
O i szczepienia drzewek zrobione.Ja nie umiem szczepić
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies