Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Kindzia 20:00, 07 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Gardenarium napisał(a)
Świetne Wasze kanciki Od razu mi lepiej, bo dziś kiepski dzień.

O matko! Sam Mistrz chwali! Mam taką nieskromną nadzieję, że ta pochwała troszeczkę i mnie dotyczy. Bardzo się z Mężem staraliśmy .
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Sebek 23:17, 09 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
finka napisał(a)
Krok po kroku moje kanciki:

1. Koszę trawnik na 1poziomie noża (trawniki w punkcie zawsze koszę tak nisko)



2. Zostawiam brody przy kancikach, omijam to kosiarką.



3. Przestawiam nóż na poziom 4.



4. Wjeżdżam dwoma kółkami na rabatkę a dwa zostają na trawniku i na tym wyższym nożu koszę brzegi kancika



5. Brzeg trawnika jest już przycięty do poziomu całego trawnika, ale efektu wciąż nie ma...



6. Do akcji wkraczają półksiężyc i nożyce i zabawa się zaczyna...



7. Najpierw nożycami przycinam brzeg równiutko...



8. Przycięte, ale widać, że poniżej zaczęła przerastać na rabatę trawa, trzeba to usunąć !!!





9. Półksiężycem nacinam na całej długości brzeg , zwróćcie uwagę na ogranicznik na półksiężycu, jest skierowany w kierunku trawnika, zapewnia to podparcie całego narzędzia na murawie i w ten sposób brzeg jest nacięty na jednakowej głębokości




10. Odwracam półksiężyc (ogranicznik teraz w kierunku rabaty) i odhaczam to co jest nacięte, powstaje pożądany rowek...





11. Pozostaje zgarnięcie ręczne resztek ściętej i przerośniętej trawy i podgarnięcie ziemi na rabatę, zadanie ułatwi nam podkładka pod kolana



12. Efekt końcowy to co lubię najbardziej !!!









UWAGI:

- opisane powyżej czynności pokazują odświeżenie kancików, które robię pierwszy raz od wiosny. Zatracił się w tym czasie rowek i ogólna linia brzegu. Do tej pory po każdym koszeniu wystarczyło jedynie przyciąć nożycami wystającą trawę na rabacie. Dlatego do tej czynności nie trzeba się schylać. Odświeżenie kantów jak miało miejsce powyżej trwa troszkę dłużej, ale nie jest bardzo absorbujące i wymaga na koniec schylenia się, żeby usunąć resztki trawy.


____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Matka 23:21, 09 sie 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
I to jest porządny instruktaż-kto to robił?Finka?
____________________
U Matki
Matka 23:22, 09 sie 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
no tak, Finkapoznałam po obuwiu....hihi...

Dzięki!!!
Wcześniej nie zwracałąm uwagi na te ograniczniki przy szpadelku
____________________
U Matki
finka 21:20, 11 sie 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Bogda napisał(a)
no tak, Finkapoznałam po obuwiu....hihi...

Dzięki!!!
Wcześniej nie zwracałąm uwagi na te ograniczniki przy szpadelku


tak, w crocssach mogłabym przechodzić całe życie....

Dzięki Sebek za przeniesienie instruktażu

To jeden ze sposobów kancikowania, pokazałam, że można robić też w ten sposób, żeby był wysoki brzeg. Przyznam, że u mnie najlepiej się sprawdza.

Każdy wybierze taki sposób jaki mu najbardziej pasuje...dla wszystkich są dwa wspólne mianowniki: Półksiężyc (nóż) i nożyce do cięcia brzegów Te drugie tylko na Ogrodowisku !!!
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Celina 21:04, 12 sie 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Dziekuję bardzo Finko!! Tego było mi potrzeba! zwłaszcza myk z ostrzami kosiarki.Ciagle nie wiedzałam jak sobie poradzić z ryciem ziemi! super! Pozdrawiam!
____________________
Celina - Moje poletko
arcobaleno 23:07, 13 sie 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
O Macieju - na istatnim zdjęciu po prawej to wrzosy??? Taakie kopy? Chcę takie!
Kanciki miodzio - żeby miała więcej czasu to też bym o nie zadbała...
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Gardenarium 23:28, 13 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rowek robiony przez angielskiego ogrodnika, wygrzebuje ziemię rękami. Po narzędziu.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Celina 14:28, 14 sie 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816


Danusiu nie czaję chodzi o to ,że przyciętą trawę usuwa ręcznie z rabaty ? i nie zostawia jej ?
Dopytuję, bo chcę docinanie kancików opanować na tip -top
____________________
Celina - Moje poletko
Pszczelarnia 14:33, 14 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tutaj pytanie: jak przyciąć kancik przy drzewach starych wypiętrzonych. Zrobić szersze koło wolne od chwastów czy tylko dociąć trawę do kory, ręcznie nożyczkami?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies