Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Gardenarium 13:02, 27 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dorka napisał(a)
Chcę pokazać Wam moją wykonaną pracę, mam nadzieję że wytrzymacie ten pokaz




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:04, 27 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dorka napisał(a)


Dzięki, ale ile mnie to kosztowało to tylko ja wiem tak darń odwracałam na drugą stronę i pociapię ją jeszcze bo nie mam sił na przekopywanie




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mirela 13:06, 30 sie 2012


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Mam pytanie:
mam ogród za domem (niecałe 20 arów) na którym na razie rośnie tylko trawa. Działka jest wąska, prostokątna (szer na 25 m). Z jednej strony posadzone mam w szpalerze miskany olbrzymie, za nimi w październiku zasadzę żywopłot bukowy. Przed miskantami chcę nasadzić trawy i inne byliny. Wszystkie nasadzenia będą po bokach ogrodu (po przeciwnej stronie łąka kwietna), półkolami będzie w nie wchodzić trawnik. Pierwotnie myślałam o kupieniu granitowej kostki i ułożeniu jej (własnoręcznie) aby wyznaczyć granice pomiędzy nasadzeniami i trawnikiem. TEraz jak czytam o szpadelku .. to zastanawiam się czy dawać kostkę ? Czy po prostu kupić szpadel a nasadzenia wypełnić korą ? Czy jak w tych rowkach zaczyna kiełkować trawa to ją wyrywacie ?
____________________
Walczę z ogrodem...
Sebek 15:09, 30 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Za miskantami olbrzymimi chcesz żywopłot bukowy? Przecież go w ogóle widać nie będzie....Ja tego jakoś nie mogę sobie wyobrazić, żeby one się "dogadały"

Przy rabatach nawet jak położysz kostkę to trzeba będzie docinać kanty, żeby dobrze to wyglądało. A działka jest duuża, więc lepiej wydać kasę na rośliny niż na kostkę przy której i tak będzie robota.
Lepiej kup szpadelek. A chwasty pojawią się na pewno - szczególnie jak masz łąkę obok siebie - trzeba będzie je wyrywać i tyle
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MarekW 18:15, 30 sie 2012


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Mirelo u mnie właśnie zakończyło się wyrywanie trawy ( a w zasadzie przycinanie trawy i pogłębianie rowka taką małą motyczką) przy kancikach odświeżanych miesiąc temu. Jeśli się przypilnuje kanciki to nie ma tak dużo tej trawy do wyrywania. Pokażę zdjęcia kancików przed docinaniem trawy i po.

na tym zdjęciu dla porównania przed pracą i po na sąsiednich kancikach

i jeszcze takie widoczki
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 18:16, 30 sie 2012


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Zbliżeń nie zrobiłem niestety
A w nawiązaniu do tego co Sebek napisał, dodam że chyba jednak łatwiej docinać trawę przy takim kanciku niż przy kostce granitowej, z koszeniem też nie ma w zasadzie problemu, o czym pisała tutaj już Finka.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Sebek 19:43, 30 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Aaaaale to niesamowicie wygląda!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kindzia 19:47, 30 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Matko, Marku, ale cudo !!!!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Gardenarium 21:44, 30 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mirela poczytaj także w artykule o brzegach trawnika.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/49-brzegi-trawnika-czyli-jak-uproscic-pielegnacje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mirela 07:43, 31 sie 2012


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Sebek napisał(a)
Za miskantami olbrzymimi chcesz żywopłot bukowy? Przecież go w ogóle widać nie będzie....Ja tego jakoś nie mogę sobie wyobrazić, żeby one się "dogadały"


Muszę sie odgrodzić od nieestetycznych widoków po stronie sąsiada (odrapana pieczarkarnia). A jak będzie to wyglądać na wiosnę jak giganta zetnę ?

p. Danusiu czytałam, czytalam ... tylko wszędzie są podane alternatywne sposoby. Zastanawia mnie co jest estetyczniejsze i praktyczniejsze (nie chodzi mi o pracę, bo tego się nie boję) kostka i wąski rowek czy sam rowek ?
____________________
Walczę z ogrodem...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies