Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » KAMILowe krok po kroku

Pokaż wątki Pokaż posty

KAMILowe krok po kroku

deszczowymaj 11:53, 17 wrz 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
KAMILNOWICKI napisał(a)
dlatego też plan jest aby ujednolicić wszystkie rabaty i ciągnąć już wszystko w takim kliemacie.



Może niekoniecznie wszystkie robaty z tym kamieniem (chyba za dużo by go było)
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gardenarium 11:54, 17 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ziemia ze stawu po usypaniu pryzmy, musi odcieknąć, taki muł świeży się nie nadaję.
Musi obeschnąć, trzeba ją przesypać ze dwa razy z góry na drugą górę.

Nie pisz takich wielkich postów (zdjęć nie ma) bo to się źle czyta. Dziel informacje na mniejsze i dodawaj nie więcej niż 4 zdjęcia w poście

Zmień też swój nick żeby nie był drukowanymi literami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KAMILNOWICKI 11:58, 17 wrz 2015

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 136
Będzie Pani zadowolona


Wracając do ziemi ze stawu. To czy po wykonaniu tych czynności taka ziemia ma jakies sensowne wartości?
____________________
Kamil-Kamilowe krok po kroku
KAMILNOWICKI 12:11, 17 wrz 2015

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 136


Skarpa po prawej stronie i schody tarasowe z rozbiórkowej cegły. Zdjęcie jest z czerwca więc rośliny już bardziej okryły puste miejsca. Muszę przesadzić stąd funkie. Słońce w tym miejscu jest zbyt mocne latem i nie było to dla nich dobre stanowisko.
____________________
Kamil-Kamilowe krok po kroku
Toszka 12:23, 17 wrz 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Praktyczniejsze są obrzeża z kostki lub granitu (też kostka). W kamieniach (z inspiracji) jak wrosną chwasty i trawa to już ciekawie nie będzie... zwłaszcza pielenie. Jechanie kółkiem kosiarki po kocich łbach kosiarce się nie przysłuzy. Inna sprawa, że pod kamieniami (skarpa przy domu) lubią siedzieć mrówki, ślimaki i inne robale. Przy domu proponuję skarpę zamienić na donicę podwyższoną.
Zrobisz jak uważasz, ja tylko podpowiadam i uswiadamiam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Agania 13:19, 17 wrz 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witaj Kamil, dużo pracy przed Tobą, ale najważniejsze, że masz plan, piszesz, że będziesz wytyczał rabaty i że już masz zrobione niektóre nasadzenia, jednak z własnego doświadczenia, dużo lepiej zacząć właśnie od trawnika, sukcesywnie obsadzając rabaty i odsuwając się od domu wgłąb ogrodu, tym bardziej, że nie da się zrobić wszystkiego od razu, tak będzie ci dużo wygodniej i nie powstanie misz masz. Dobry pomysł z donicami murkami przy schodach, taras i front powinien wyglądać elegancko zawsze
Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
KAMILNOWICKI 13:20, 17 wrz 2015

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 136
Muszę to przemyśleć. Chodzi mi także aby wykorzystywać elementy które są wzięte z natury. Kostka brukowa nie bardzo mi leży. Co do mrówek i robali to one już są i jest ich pełno (szczególnie tych czerwonych:/), wydaje mi się że to że miałyby się chować pod kamieniami to chyba nic nie zmienii gdyż obecność sosnowego lasku wręcz je przyciąga i nawet jeśli nie będą pod kamieniami to w lasku jest tego pełno. Choć przyznam ze te czerwone diabły gryzą okrutnie:/.

Co do skarpy- kwestia do przeanalizowania. W pierwszej kolejności zająłbym się wytyczeniem granic rabat żeby zabrać się za trawnik.

P.S. Myślałem też o obrzeżach palisadowych z stępli ale do końca przekonany nie jestem.
____________________
Kamil-Kamilowe krok po kroku
KAMILNOWICKI 13:25, 17 wrz 2015

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 136
Agania napisał(a)
Witaj Kamil, dużo pracy przed Tobą, ale najważniejsze, że masz plan, piszesz, że będziesz wytyczał rabaty i że już masz zrobione niektóre nasadzenia, jednak z własnego doświadczenia, dużo lepiej zacząć właśnie od trawnika, sukcesywnie obsadzając rabaty i odsuwając się od domu wgłąb ogrodu, tym bardziej, że nie da się zrobić wszystkiego od razu, tak będzie ci dużo wygodniej i nie powstanie misz masz. Dobry pomysł z donicami murkami przy schodach, taras i front powinien wyglądać elegancko zawsze
Pozdrawiam

Co do donic na tarasie to mam 3 duże donice w których do tej pory rosły Datury. Na drugi rok będę chciał zrobić więcej donic z drewna. Czy nie było by przesadą jakbym na tej ściance ceglanej na tarasie w donicy posadził różę pnącą?
____________________
Kamil-Kamilowe krok po kroku
Agania 14:00, 17 wrz 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
KAMILNOWICKI napisał(a)

Co do donic na tarasie to mam 3 duże donice w których do tej pory rosły Datury. Na drugi rok będę chciał zrobić więcej donic z drewna. Czy nie było by przesadą jakbym na tej ściance ceglanej na tarasie w donicy posadził różę pnącą?

Kamilu nie będzie przesadą jak posadzisz pnącze na tej ściance, ale nie wiem czy róża nie będzie za duża i za ciężka.
Nie mamy z toszką na myśli luźnych donic tylko zamiast skarp po obu stronach schodów murki w kształcie donic prostokątnych wpuszczanych do gruntu, u mnie są takie w tarasie

u ciebie mogą być po obu bokach schodów, masz cegłę mogą być wykonane z cegły
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
mikami 14:48, 17 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Wpadłam się przywitać
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies