Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » KAMILowe krok po kroku

Pokaż wątki Pokaż posty

KAMILowe krok po kroku

Iwk4 12:31, 05 sty 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ja wysiewy dopiero zaczynam w lutym i w marcu. Teraz na parapetach jest za mało światła.
____________________
Ogródek Iwony II
KAMILNOWICKI 13:08, 05 sty 2016

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 136
Zdaję sobie sprawę że ciut wcześnie ale zostawiłem część nasion na później jak to nie wyjdzie to dosieję. po za tym mam do wysiania tyle roślin że moja żona wyrwie ten parapet i zaniesie do kotłowni
____________________
Kamil-Kamilowe krok po kroku
Gardenarium 19:16, 05 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie marnujesz trochę czasu i pieniędzy na te wysiewy. To aż w takiej skali nie jest potrzebne jeśli się nie ma szklarni. Za wcześnie, za słabe oświetlenie, rośliny wybiegną zgina albo zgniją. Albo mszyc dostaną.

Lepiej te pieniądze przeznaczyć na dwie torebki konkretnych nasion np. bylin a za resztę kupić konkretne kilka krzewów na wiosnę. Szkoda robić coś pod prąd skoro z góry skazane jest na niepowodzenie. W styczniu się tego nie robi w domu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Filemon24 10:46, 08 sty 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Liatrę kupisz za parę groszy w biedronce więc trcochę bez sensu ją siać
w dodatku tak jak Danusia napisała styczeń to nie jest dobry termin na sianie, najlepiej koniec lutego i marzec
____________________
KAMILNOWICKI 20:00, 12 lut 2016

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 136
Hejka czy pod brzozami mogę sadzić trawy ozdobne?. Wziąłem sie za zrywanie trawy pod nowe rabaty. Masa pracy ale lampka na głowę i jedziemy z koksem
____________________
Kamil-Kamilowe krok po kroku
Dominika11 20:02, 12 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
zerknij tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=186
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
KAMILNOWICKI 20:05, 12 lut 2016

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 136
Wszystko jasne piekne kompozycje
____________________
Kamil-Kamilowe krok po kroku
Dominika11 20:07, 12 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
na pewno coś wybierzesz
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
KAMILNOWICKI 19:50, 21 lut 2016

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 136
Witajcie

Wiosna idzie pełną gębą. Na prawie wszystkich drzewach i krzewach wypuszczają delikatnie zielone pąki i tutaj pytanie. Czy jeśli hortensje vanila i tardiva puszczają już pąki to można je już ciąć czy czekać?

Troszkę podziałałem w terenie i plecy pękają po takim zastoju. Daleko pod ogrodzeniem widać przekopany pod rabatę (na początku wątku schemat),pod sosną za domkiem Córki też zacząłem (mimo śniegu i dużych opadów ziemia sucha), po prawej podobnie.


Wysiewy powoli idą w górę - wyszła jeżówka biała i purpurowa, łubin biały, i parę innych między innymi werbna, stipa, czy rozplenica, jest tego więcej ale skromnie inne w ogóle nie wybijają jak np rudbekia błyskotliwa- wyszła dokłądnie 1 sztuka Może ktoś ma nasionka Odnośnie nasion Legutko to kiepski temat - całkowita loteria. Natomiast nasionka od forumowiczów i forumowiczek 100% wschodów.

Pozwoliłem sobie będą na spacerze po pewnym łódzkim parku podprowadzić parę patyków hortensji (nie wiem co to za odmiany) pąki już zielone.


Zerknąłem również na moje zeszło roczne sadzonki i wygląda na to że ok 70 % przetrwało

pozdrawiam

____________________
Kamil-Kamilowe krok po kroku
Marga 10:19, 22 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
KAMILNOWICKI napisał(a)
Witajcie

Wiosna idzie pełną gębą. Na prawie wszystkich drzewach i krzewach wypuszczają delikatnie zielone pąki i tutaj pytanie. Czy jeśli hortensje vanila i tardiva puszczają już pąki to można je już ciąć czy czekać?

Kamil, nie jestem expertem, ale ktoś pisał, że tnie się przed ruszeniem wegetacji. Spytaj sie może w hortensjowym wątku. Bożenka na pewno Ci doradzi. Ja jestem w gorącej wodzie kąpana i swoje już pociełam.
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies