Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » KAMILowe krok po kroku

Pokaż wątki Pokaż posty

KAMILowe krok po kroku

KAMILNOWICKI 10:44, 28 paź 2015

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 136
Witaj
____________________
Kamil-Kamilowe krok po kroku
KAMILNOWICKI 10:48, 28 paź 2015

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 136
Obszar 4 Rośnie brzoza i sosna. Chciałbym zamiast sosny wsadzić Bądź magnolię pośrednią o rozłożystej koronie a pod nią ustawić ławeczkę a dookoła niej posadzić hortensje. Ławeczka wynurzająca się z hortensji. Na tej rabacie chciałbym postawić duży głaz a przy brzozie posadzić derenia i ewentualnie krzewuszki i uzupełnić jakimiś bylinami. Do ławki od tarasu i dalej do ogniska i domku mają być stopnie kamienne wpuszczone w trawnik.
____________________
Kamil-Kamilowe krok po kroku
KAMILNOWICKI 13:30, 30 paź 2015

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 136
Obszar 3 – rośnie duża sosna w centralnym miejscu działki obok niej dwie brzozy, przed nimi prezentuje się domek moich dzieci. Za tą sosną jest sadzonka 4 letnia świerku kłującego, między sosną a ogniskiem – rododendron nova zembla. Po przeciwnej stronie jest póki co jedna hortensja bukietowa ( w zapasie czekają jeszcze 2 sztuki do posadzenia), dalej kolejna mała sosna (tej chciałbym się chyba pozbyć) następnie orzech laskowy (zielone liście) dalej znowu brzoza i sosna. W cieniu rośnie sobie rododendron ……………
____________________
Kamil-Kamilowe krok po kroku
paula23 23:51, 03 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
KAMILNOWICKI napisał(a)

Witaj

Obrzeże śliczne bardzo tu pasuje

Winorośli mówię stanowcze NIE. Przemyśl ten pomysł winogron szybko gubi liście, śmieci niesamowicie a wiosną sterczą takie badyle. Jak ja się cieszę że się go wkońcu pozbyłam.... to chyba najgorzej wspominam ze wszystkich "porażek" ogrodowych Polecam bluszcz zimozielony Na pergoli mam wiciokrzew i bluszcz jestem zadowolona co prawda młode są ale oczami wyobraźni już widzę jak będą ładnie wyglądać

A co do skarpy kocimiętka,lawenda to może róże okrywowe + miskant Morning Light ?
nieszka napisał(a)





popcorn napisał(a)

A to fotka mojego autorstwa, okolice Wiednia, róże okrywowe z lawendą:

____________________
Paula Moje trudne początki
KAMILNOWICKI 09:42, 04 lis 2015

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 136
Zerknąłem na te propzycje i musze powiedzieć że podoba mi sie takie rozwiązanie. Polecasz jakieś odmiany róży konkretnie?

pozdrawiam
____________________
Kamil-Kamilowe krok po kroku
paula23 11:11, 04 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
KAMILNOWICKI napisał(a)
Zerknąłem na te propozycje i muszę powiedzieć że podoba mi się takie rozwiązanie. Polecasz jakieś odmiany róży konkretnie?

pozdrawiam


Róże to nie moja bajka sama zakupiłam "na próbę" 10 sztuk ale wzięłam kopane ze szkółki po 5zł żeby mi szkoda nie było jeśli się zniszczą Jeśli chcesz konkretne odmiany to napisz może do monteverde, ona zna się na różach tu masz link do jej wątku:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3583-kwiatowy-ogrodek-monteverde?page=1397
____________________
Paula Moje trudne początki
Iwk4 07:41, 05 sty 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Cześć Kamil. Wyczytałam, że chcesz patyczki hortensji. Daj wiosną na siebie namiary na pv, to ci wyślę. Tak z początkiem marca.
____________________
Ogródek Iwony II
rozark 10:01, 05 sty 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
obficie kwitnie The Firy http://www.roses.webhost.pl/2008/03/the-fairy/ możesz ja połączyć z lawendą lub szałwią
____________________
pozdrowionka
KAMILNOWICKI 11:49, 05 sty 2016

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 136
rozark napisał(a)
obficie kwitnie The Firy http://www.roses.webhost.pl/2008/03/the-fairy/ możesz ja połączyć z lawendą lub szałwią
Dzięki za info- poszukam na skarpę paru sztuk.

Plany zmieniają się na bieżąco

Powysiewałem do doniczek część nasion coby przyspieszyć obsadzanie ich na wiosnę w gruncie. Wysiałem już liatrę- ale dostałem kiepską paczkę z nasionami bardzo dużo pustych i wyszły jedynie 2 sztuki

wysiałem zawciągi białe i różowe - wzeszły jedynie różowe póki co

rozplenica- teraz dopiero widzę parę zździebełek

miskant siedzi pod ziemią

wczoraj wysiałem część nasion białej jeżówki - ok 50 szt- staram się sadzić tak żeby uniknąć pikowania

dziś jeżówka purpurowa i rudbekia błyskotliwa i może dwu barwna a jutro gailardia

____________________
Kamil-Kamilowe krok po kroku
rozark 12:20, 05 sty 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Nie spiesz się z siewami. Chyba że masz specjalna lampę do doświetlania sadzonek. Jeśli jej nie masz to siewki będą się wyciągać do słońca, cienkie i kruche. W ogrodzie potem będą się łatwo łamać i wyglądają tak sobie. Jak się ma dobre warunki to można wysiewać begonię stale kwitnącą petunie, i zatrwian - oczywiście mam na myśli styczeń.
____________________
pozdrowionka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies