Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje małe wielkie marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe wielkie marzenie

Kawa 12:21, 07 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
alis napisał(a)

Kamila, dzięki
Pytałam u Ciebie jak posadzić seslerię-przed szałwią czy za nią? Szałwia u mnie ma ok 30 cm i boję się że przepadnie wśród traw jeśli pójdzie za seslerię

sesleria ma 25-30 cm
wiem że dziewczyny mają caradonnę miedzy seslerią ona jest z tych wyższych u mnie compacta deep blue sadzona na przemian (rzędami) z seslerią
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
alis 21:52, 07 cze 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
ag_zie napisał(a)

Piękne - pokaż z dalszej perspektywy - myślę ostatnio nad rabatą właśnie z tym berberysem i trawami - ale co jeszcze to nie wiem....
A sprawdzałaś jeżówki? Kwitną?
Hmmm...idę poszukać przepisu na chlebek
Spotkania zazdro.....

Dzięki Aga Wiesz, ja te berberysy kupiłam, bo kiedyś mnie zauroczył ich kolor, posadziłam je nie do końca w dobrym miejscu, nie wiem czy nie zrobię im przeprowadzki. Będąc na spotkaniu u Beatki, zachwyciło mnie połączenie właśnie berberysów z tawułą Całkiem możliwe, że podobnie zrobię u siebie.

Jeżówka tylko 1 zakwitła, pozostałe tuż, tuż
Mam nadzieję, że przepis odnalazłaś, pieczenie to moje drugie hobby obok ogrodu
Fotkę cyknę przy najbliższej okazji
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 22:15, 07 cze 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
anabuko1 napisał(a)
Nie mam traw .Tylko kilka, to ci nie doradzę w tych nasadzeniach.
Berberys ładniutki.
Taki żywy kolorek.
Pewnie z daleka widoczny.A na jesieni jaki jest ?
Ten szpaler szałwiowy robi wrażenie


Dzięki Aniu

Zdjęcia z września ubiegłego roku:


Tylko, że ja robię zdjęcia telefonem, nie są najlepszej jakości


____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 22:21, 07 cze 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
eee_taam napisał(a)
przyszłam na chwilkę zobaczyć jak masz ...cofnęłam kulka stron do tyłu ...i musze przyznać że na krętych rabatach sie nie znam ...sama u siebie wyprostowałam co mogłam

rabaty mam szerokie 3-5 metrów ...jedna mam waska na 1m przy warzywniku i dużo gimnastyki mnie to kosztowało żeby to jakos w miare sensownie obsadzić


warzywnika nie otaczałabym cisowym zywopłotem z kazdej strony ...zabierze słońce ...a to akurat element ogrodu gdzie słońce powinno być przez cały dzień


Zyczę sukcesów w projektowaniu ...u mnie ten etap trwał 5lat ...dużo sie naprzesadzałam ....i w tym roku jeszcze sa miejsca ze poprawiam nasadzenia ...czyli dalej przesadzam


jesli dzis sa u ciebie rośliny które ci nie leza bo coś? to sie nie zastanawiaj tylko przesadzaj póki małe ....bo z kazdym rokiem bedzie trudniej


Dziękuję Ci Justyno za wyrażenie opinii, jest ona dla mnie niezwykle cenna, wszystkie opinie wyrażone przez odwiedzające mnie osoby są cenne
U mnie nie ma zbyt dużej możliwości manewrowania rabatami, ogranicza mnie szerokość działki. Ale przyznam, że gdybym dzisiaj robiła ogród, byłyby to linie proste i inaczej planowałabym nasadzenia
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 22:29, 07 cze 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Kawa napisał(a)

sesleria ma 25-30 cm
wiem że dziewczyny mają caradonnę miedzy seslerią ona jest z tych wyższych u mnie compacta deep blue sadzona na przemian (rzędami) z seslerią


Ja chciałabym posadzić różową szałwię z seslerią, niestety kupiona jako NN, mam kilka sztuk i kilka siewek, ale chyba najlepszym rozwiązaniem będzie posadzenie jej na przemian, z seslerią, tak jak piszesz Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 22:36, 07 cze 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
malgol napisał(a)
Alu, nie wiem czy odebrałas priv ,ale tak czy owak napisze tutaj żeby wszyscy wiedzieli jaka z Ciebie dobra kobieta Buchananii sa piękne i jak na siewki mocno już upasione Te maluszki FC za to rozczuliły mnie...takie maleństwa a już kudłate kępki. Zapakowałaś lepiej niż profesjonalna szkółka , od której ostatnio odebrałam zamówienie i do dziś rośliny nie mogą się pozbierać po transporcie. Jeszcze raz serdeczne dzięki


Gosia, zarumieniłam się Cieszę się, że trawki dotarły w dobrym stanie Niech zdrowo rosną
A pakowanie roślin dobrze objaśniła którejś z dziewczyn, zdaje mi się, że Ewa z Ogrodowego songu, ale pewności nie mam
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
frezja 22:43, 07 cze 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
alis napisał(a)


Gosia, zarumieniłam się Cieszę się, że trawki dotarły w dobrym stanie Niech zdrowo rosną
A pakowanie roślin dobrze objaśniła którejś z dziewczyn, zdaje mi się, że Ewa z Ogrodowego songu, ale pewności nie mam
Pozdrawiam
Ha,haaa przyznaję się; tak, to byłam ja .
____________________
Ewa - Ogrodowy song
alis 22:51, 07 cze 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Berberys Maria



____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 22:52, 07 cze 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
frezja napisał(a)
Ha,haaa przyznaję się; tak, to byłam ja .


No i dzięki Tobie Gosia ma całe i zdrowe trawki Dziękuję Ewa
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
MirellaB 23:37, 07 cze 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Alicja na zdjęciu wstawionym przez Anię to jesteś Ty?

Berberysy Rocket Orange z szałwią - mam takie samo zestawienie

Berberysy Maria też mam. Jeden nawet samosiewka. Szkoda go wywalić, bo już ładny krzaczek. Muszę mu miejsce godziwe przygotować
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies