Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 11:11, 26 paź 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dla pocieszenia robię na próbę dwie nalewki. Jedną z bazylii i drugą z werbeny cytrynowej
Kolor mają śliczny




____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 11:21, 26 paź 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Pozdrawiam




____________________
Renata Osiedlowy ogródek
inka74 11:27, 26 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Ale spotkanie było ) zawsze fajnie jest się spotkać na żywo i pogadać, nawet krótko.

Operacja śliwka trudna choć w waszym wykonaniu perfekcyjna. Szkoda drzewa. Pogoda płata figle. U nas słońce i ponad 20 stopni. Rośliny wariują.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zana 18:58, 26 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Pięknie masz Reniu ustrojony balkon

Ja też dzisiaj wycinałam sporo, jesienna demolka, no cóż począć, trzeba czekać do wiosny.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
galgAsia 20:03, 26 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kokesz napisał(a)
Dla pocieszenia robię na próbę dwie nalewki. Jedną z bazylii i drugą z werbeny cytrynowej
Kolor mają śliczny






Cześć Reniu, kłaniam Ci się niziutko i baaardzo proszę o przepis na nalewkę z werbeny. Uwielbiam ją, mam duży krzaczek i właśnie myślę, jak ją spożytkować. A kolorek ma boski! Zresztą ta bazyliowa również. A z miętą lub melisą też coś czarujesz?
Tak w ogóle to podglądam Twój wątek, ale pewno dopiero zimą będzie czas, żeby poznać Twój ogród lepiej
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 20:12, 26 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kokesz napisał(a)
Gracillimus zakwitł...ma różowe, błyszczące kwiatostany, ładne na zdjęciach niestety nie widać...



i obok Graziella


Renia, jakie masz drzewka pomiędzy trawami?
Graziella - piękna, szkoda że jej nie widziałam (w sensie - na fotkach ogrodowych) przed zakupami miskantów. Kupiłam Kleine Fontane. Mam nadzieję, że się sprawdzą na tle cisów.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 15:54, 27 paź 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
galgAsia napisał(a)


Cześć Reniu, kłaniam Ci się niziutko i baaardzo proszę o przepis na nalewkę z werbeny. Uwielbiam ją, mam duży krzaczek i właśnie myślę, jak ją spożytkować. A kolorek ma boski! Zresztą ta bazyliowa również. A z miętą lub melisą też coś czarujesz?
Tak w ogóle to podglądam Twój wątek, ale pewno dopiero zimą będzie czas, żeby poznać Twój ogród lepiej


Wstawiam link, tylko musisz wrzucić do tłumacza, bo włoski przepis

https://www.pandsurf.com/2013/11/04/liquore-basilico-e-limone/
https://www.comecosa.it/fare-liquore-cedrina/

Z bazylii zrobiłam 1/4 porcji spirytusu, bo ne wiem, czy mi będzie smakowało
Z werbeny też połowę porcji, mam jeszcze ochotę na miętę albo tarninę jeszcze się nie zdecydowałam
Aaa.. i dodałam dużo więcej liści ziół, najwyżej wyjdzie koncentrat
a tak naprawdę nie lubię za mocnego alkoholu i pewnie mocniej go rozcieńczę.

A to moja bazylia



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 15:55, 27 paź 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Helen napisał(a)

Renia, jakie masz drzewka pomiędzy trawami?
Graziella - piękna, szkoda że jej nie widziałam (w sensie - na fotkach ogrodowych) przed zakupami miskantów. Kupiłam Kleine Fontane. Mam nadzieję, że się sprawdzą na tle cisów.


To śliwa wiśniowa Pissardi
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 16:04, 27 paź 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Zana napisał(a)
Pięknie masz Reniu ustrojony balkon

Ja też dzisiaj wycinałam sporo, jesienna demolka, no cóż począć, trzeba czekać do wiosny.


Najgorzej mi było wyciąć pierwszą roślinkę bo wszystko jeszcze super wyglądało, później jakoś poszło...muszę zrobić miejsce na tulipany...chociaż wcale mi się nie chce

Balkon dziękuje





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
galgAsia 09:27, 28 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kokesz napisał(a)


Wstawiam link, tylko musisz wrzucić do tłumacza, bo włoski przepis

https://www.pandsurf.com/2013/11/04/liquore-basilico-e-limone/
https://www.comecosa.it/fare-liquore-cedrina/

Z bazylii zrobiłam 1/4 porcji spirytusu, bo ne wiem, czy mi będzie smakowało
Z werbeny też połowę porcji, mam jeszcze ochotę na miętę albo tarninę jeszcze się nie zdecydowałam
Aaa.. i dodałam dużo więcej liści ziół, najwyżej wyjdzie koncentrat
a tak naprawdę nie lubię za mocnego alkoholu i pewnie mocniej go rozcieńczę.

A to moja bazylia





Matko, jakie potfffory z tych bazylii Kiedyś je miałam, może do nich wrócę - piękne som i długo kwitną.
No to ja wykopuję werbenę i obrywam jej listki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies