Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 12:52, 25 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Hmmm...kusi mnie rabata w trawniku pod drugą wiśnią...czy to dobry pomysł?
Niewielka, może tylko niewysokie zimozielone carexy...a w nich np krokusy, tulipany botaniczne wiosną albo szafirki...
Okrągła, jajowata w kształcie...co myślicie?

eM jeszcze nic nie wie o tych planach pewnie będzie spory opór z jego strony





Wiśnia jest blisko rabaty cienistej, teraz jest w słońcu, bo drzewa bez liści ale latem jest tam słońce od rana a po południu cień.





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 13:10, 25 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Zbieracie z niej owoce? Bo jeśli tak to byłby problem z roślinami pod nią.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 13:23, 25 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Anda napisał(a)
Zbieracie z niej owoce? Bo jeśli tak to byłby problem z roślinami pod nią.

Zgadzam się z Ewą. Też mam pustki pod brzoskwinią i czereśnią.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 14:12, 25 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Tak, zbieramy owoce, dodatkowo trawa tam kiepsko rośnie, z mieszanki przetrwała tylko kostrzewa bo pewnie drzewo wyciąga wilgoć. I rozgościł się tam podagrycznik, z którym walczę. Myślałam na początku, żeby wybrać darń dookoła drzewa, wykorować i tak zostawić ale nie wiem czy to będzie dobrze wyglądało?
No i eM ...nie wiem, czy da "zniszczyć" trawnik

Zdjęcie z drugiej strony patrząc od kompostownika, teraz widać, że od rana do południa jest nawet sporo słońca






____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 14:20, 25 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Tu widać, że od strony rabaty jest dość wąsko, więc musiałabym ją przesunąć w stronę trawnika...eM...?
Chciałabym "przeciąć" trawnik bo jest spory ale z głową, żeby go nie zniszczyć i później nie żałować, eM by mnie chyba prześwięcił, o ile w ogóle się zgodzi...Dlatego wolałabym mieć gotowy plan i argumenty, to może się uda

Myślałam raczej o jednorodnych nasadzeniach bo wokół i tak dużo się dzieje...








____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 14:28, 25 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Jak dziś patrzę na kształt trawnika, to jednak zrobiłabym bardziej nieregularny...jednak na papierze inaczej to wygląda niż w realu...gdybym umiała zrobić zrobić wizualizację w jakim programie, to byłoby mi łatwiej zobaczyć efekt końcowy. Bo wyszła taka...hmm podpaska
Normalnie to bym go po trochu korygowała ale mój sprytny eM zabezpieczył trawnik obrzeżem i strzeże go jak oka w głowie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 14:31, 25 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Jak już rabaty to coś większego raczej. Tylko pod pniem to chyba jedynie trawy lub paprocie jako "kołnierzyk" mogłyby rosnąć

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:34, 25 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Jej, pamiętam to planowanie u Ciebie I chciałam Cię namówić do takiej wersji i dalej chcę Po wizji lokalnej jeszcze bardziej


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 14:52, 25 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kokesz napisał(a)





Bardzo mi się podobają te dwa ujęcia. Cudna ta soczysta zieleń.

O wiśni się już nie wypowiadam.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 15:02, 25 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
eM mnie nakrył ze spiskowaniem
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies