Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Basilikum 17:00, 09 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
no co za glupie ptaszyska, jak cos sie podoba to sie podziwia nie niszczy

piekna wiosna u Ciebie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 17:06, 09 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Te gawrony to straszna zmora waszego ogródka.

Wiosnę masz już zaawansowaną, fiu fiu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 18:09, 09 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Jakie duże pąki z listkami na hortensji. A na ciemierniki może jakieś osłony z drucianej siatki. Wiem, nie wygląda to cudnie ale szkoda kwiatów dla psotników.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 18:31, 09 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kokesz napisał(a)
Trochę wiosny w lutym

Pierwiosnki

Bezłodygowy

Pruchonicki

Japoński

Renia, śliczną masz już wiosnę w ogródku. I ładne zdjęcia Ci wychodzą.

Tylko ptaszory okropne, wrrr.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 18:50, 09 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
inka74 napisał(a)
Jakie duże pąki z listkami na hortensji. A na ciemierniki może jakieś osłony z drucianej siatki. Wiem, nie wygląda to cudnie ale szkoda kwiatów dla psotników.


I tak mam całe rabaty, tam gdzie tulipany wychodzą, zasłonięte gałązkami świerkowymi. U mnie wczesną wiosną do połowy marca, ogródek z daleka nie wygląda ładnie niestety przez te ptaki Dziwne, że one nie jedzą tych urwanych kwiatów, to po co to robią? A ile krokusów ma pourywane pąki...szkoda A zawciąg nadmorski podzielony jesienią na kępki mam przykryty doniczkami z włożonym do ziemi patykiem żeby ich nie ściągły. No to doniczka podniesiona dziobem z jednej strony i tak trawka leżała wyciągnięta na zewnątrz...teraz mam położone dodatkowo na górze kamienie jako obciążenie.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
galgAsia 19:09, 09 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kurcze, Renia, U Ciebie to już nie przedwiośnie, ale regularna wiosna Takich listków to jeszcze nie mam...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 19:24, 09 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
Kokesz napisał(a)
Trochę wiosny w lutym

Pierwiosnki

Bezłodygowy

Pruchonicki

Japoński

Ale kolorowo i hortensje rzeczywiście się pospieszyły. U mnie jeszcze śpią, tylko dębolistna wygląda jakby w ogóle nie poszła spać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basilikum 19:30, 09 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
a nie mozna czegos postaic co je odstraszy. Jakis wiatraczkow, stracha na wroble hmmm...
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Napia 19:42, 09 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
U mnie ptaki rokrocznie obrabiają winogrono, więc w tym roku zakupiłam specjalną siatkę i zamierzam utrudnić im dostęp do słodkich owoców. Ale kwiatki po to są, żeby cieszyły oko. Szkoda ich dla gawronów, może rzeczywiści jakiś mały odstraszacz byłby ok?
U siebie napisałam, że Gardenię mam w planach i to nawet bardzo zaawansowanych Będę z mężem i przyjaciółmi, ale może chociaż na chwilę uda się dotrzeć na spotkanie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Kokesz 23:55, 09 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Trochę się boję tak wczesnej wiosny...wszystko ruszyło z kopyta zbyt szybko...oby zima sobie o nas nie przypomniała, tfu, tfu.
Kusiło mnie, żeby ściąć miskanty, bo liście latają po całym ogrodzie ale się powstrzymałam.
Narcyze Tete a tete niedługo będą kwitnąć bo widać pąki...pomyśleć, że cebulowe zaczęłam sadzić w listopadzie a skończyłam w grudniu.
I znalazłam na innym opuszczonym ogródku kępkę przebiśniegów oczywiście zasadziłam się na nie z łopatą i cieszą na razie oko na balkonie
Jak przekwitną to poszukam im miejscówki w ogrodzie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies