Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

nyna76 10:06, 24 lut 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1683
Reniu to nie narzekania, tylko wyrażanie opinii i wątpliwości - bez tego głowa by pękła ...
Czy Twój eM pracuje w metalu? Przepięknie zrobił ramkę do napisu na balkon... marzenie...
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Kokesz 12:18, 24 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
nyna76 napisał(a)
Reniu to nie narzekania, tylko wyrażanie opinii i wątpliwości - bez tego głowa by pękła ...
Czy Twój eM pracuje w metalu? Przepięknie zrobił ramkę do napisu na balkon... marzenie...


Tak, pracuje w metalu
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
frezja 10:50, 25 lut 2020


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Kokesz napisał(a)
Wczoraj ścięłam wszystkie miskanty, przycięłam seslerie jesienne, tawułki, wycięłam część bylin, skróciłam róże, hortensje i carexy buchananii.
Skróciłam dość mocno część gałązek żywopłotu z ligustra na ok 30cm żeby się zagęszczał od dołu.
Kusiły mnie tuje i cisy ale jeszcze trochę poczekam.
No i krzaczory lawendy mnie wkurzają ale chyba jeszcze za wcześnie żeby je skracać.
Wierzbę hakuro w tym roku bedę ciąć po raz pierwszy w czerwcu.
Jeszcze czeka mnie oprysk czereśni i wiśni miedzianem i później jak się ociepli cisy i tuje preparatem olejowym na miseczniki.
No i chciałabym w tym roku podziałać HT i OW, składniki mam i opryskiwacz też

Aaa i mikstura Bogdzi na rododendrony i jeszcze siarczan magnezu na iglaki.
No i trawnik, ale to już eMa konik





Napisz coś więcej o tym siarczanie. Czy tylko rozsypać i zagrabic i kiedy??
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Kokesz 16:45, 25 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
frezja napisał(a)


Napisz coś więcej o tym siarczanie. Czy tylko rozsypać i zagrabic i kiedy??


Zależy czy masz nawóz do iglaków z zawartością magnezu to pewnie będzie napisane na opakowaniu i jak często też. Albo sam siarczan magnezu to można robić nim oprysk. Zaczyna się wiosną. Można raz w miesiącu pryskać. Zależy czym nawozisz żeby nie przenawozić i nie dublowAć.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
frezja 17:23, 25 lut 2020


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Nie nawożę.Mam siarczan magnezu;czyli rozpuścić i pryskać.Mój ma postac takiego proszku i ciekawe,czy dyszy nie zatka..hmmm
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Kokesz 17:43, 25 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
frezja napisał(a)
Nie nawożę.Mam siarczan magnezu;czyli rozpuścić i pryskać.Mój ma postac takiego proszku i ciekawe,czy dyszy nie zatka..hmmm


Nie zatyka, pryskałam w zeszłym roku miksturą siarczanu potasu, magnezu i amonu rododendrony
Poza tym stosuje się go na przeczyszczenie przed niektórymi zabiegami, (oczywiście taki kupiony w aptece) fuj, co za paskudztwo, bleee aż mnie otrząsa na samo wspomnienie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
paniprzyroda 19:36, 26 lut 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Trochę zazdroszczę Gardenii, byłam w P. w styczniu Placyk elegancki, a dzielenie i przesadzanie roślin chyba nigdy się nie kończy, zawsze coś nas zainspiruje nowego
____________________
Dwa ogrody
Kokesz 21:11, 26 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
paniprzyroda napisał(a)
Trochę zazdroszczę Gardenii, byłam w P. w styczniu Placyk elegancki, a dzielenie i przesadzanie roślin chyba nigdy się nie kończy, zawsze coś nas zainspiruje nowego


Hej, jak będziesz następnym razem w cieplejszej porze roku, to zapraszam na kawkę na eMowym placyku
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
sylwik69 19:01, 03 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Renia ja też już większość pociachałam,nawet lawendę być może się pospieszyłam,ale zauważyłam gdzieniegdzie pączki.Zgadnij co pierwsze wykiełkowało z Twoich nasion?
Ostróżka!! reszta nic a nic,czekam….
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
nyna76 20:46, 03 mar 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1683
Reniu czy z Twoją bazylią jeszcze zaczekać?
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies