Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Napia 22:08, 22 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Piękną wycieczkę do ogrodu botanicznego sobie zrobiłaś. A wiesz, że ja byłam przekonana o tym , że otwierają go dopiero w maju Fajny pomysł, by zwiedzać go o różnych porach roku i stąd czerpać inspirację do planowanych rabat. Jeśli chciałabyś mieć jakąś ładną zimozieloną roślinkę, to może np. Rododendron. Jest wiele odmian o różnej wielkości, pokroju i kolorze Tylko jako towarzystwo do ciemierników, potrzebny byłby taki, który toleruje glebę może nie zasadową, ale obojętną, ale taki jest jednak droższy
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Kokesz 15:01, 23 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Cześć Aga
Mam u siebie rododendrony, szukałam raczej zimozielonych paproci.
To galgAsia pytała u mnie o towarzystwo dla ciemierników
Jak pojadę na kolejną wycieczkę do botanika to zrobię parę fotek rabaty z ciemiernikami.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 15:20, 23 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Wczoraj ścięłam wszystkie miskanty, przycięłam seslerie jesienne, tawułki, wycięłam część bylin, skróciłam róże, hortensje i carexy buchananii.
Skróciłam dość mocno część gałązek żywopłotu z ligustra na ok 30cm żeby się zagęszczał od dołu.
Kusiły mnie tuje i cisy ale jeszcze trochę poczekam.
No i krzaczory lawendy mnie wkurzają ale chyba jeszcze za wcześnie żeby je skracać.
Wierzbę hakuro w tym roku bedę ciąć po raz pierwszy w czerwcu.
Jeszcze czeka mnie oprysk czereśni i wiśni miedzianem i później jak się ociepli cisy i tuje preparatem olejowym na miseczniki.
No i chciałabym w tym roku podziałać HT i OW, składniki mam i opryskiwacz też

Aaa i mikstura Bogdzi na rododendrony i jeszcze siarczan magnezu na iglaki.
No i trawnik, ale to już eMa konik



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 15:37, 23 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8300
Renia, czy oprócz wertykulacji i nawozów, stosujecie jeszcze coś na trawnik?
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 16:36, 23 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Helen napisał(a)
Renia, czy oprócz wertykulacji i nawozów, stosujecie jeszcze coś na trawnik?


Mamy stare drzewa owocowe w trawniku (już zastane) i trawa pod nimi pomimo podlewania trochę podsycha, jest też bardzo zbita. Rozluźniamy więc cały trawnik nakłuwając go niestety ręcznie widłami (eM nakłuwa) sypiemy piasek i mączkę bazaltową. Raz dwa lata temu posypaliśmy dolomitem. Woda, nawożenie, koszenie i jak było widać zbity, suchy filc to nawet latem była robiona wertykulacja, takimi specjalnymi, ostro zakończonymi grabiami. U nas wszystko ręcznie bo prądu brak na ogródku.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 16:55, 23 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Rabaty cieniste:

https://www.bhg.com/gardening/plans/shade/
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
sylwik69 18:01, 23 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Renia ja już nawet lawendę przycięłam,bo się zazielenia a przecież wg.kalendarza to zbyt wcześnie.Tak jak Ty czekam tylko z cisami!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
antracyt 18:32, 23 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Ja się z lawendą nie spieszę. Moja też
mam już nowe przyrosty, ale boję się ciąć o tej porze, zawsze robiłam to w kwietniu.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 20:36, 23 lut 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1683
Reniu, cały wątek machnęłam i jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej wytrwałości i pracowitości. 4 lata niby niedługo ale efekty wspaniałe. eM wszedł na wyższy lewel, wspaniale wyszedł placyk i wszelkie przesadzanie. Mniemam, że masz ogromny dar przekonywania ...
Podtrzymuję wspólny wypad do DP jak się bylinki rozszaleją.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Kokesz 09:52, 24 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
nyna76 napisał(a)
Reniu, cały wątek machnęłam i jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej wytrwałości i pracowitości. 4 lata niby niedługo ale efekty wspaniałe. eM wszedł na wyższy lewel, wspaniale wyszedł placyk i wszelkie przesadzanie. Mniemam, że masz ogromny dar przekonywania ...
Podtrzymuję wspólny wypad do DP jak się bylinki rozszaleją.


Dzięki

Nie wiem jak wytrwałaś, czytając moje narzekania
Placyk wyszedł super, jak na pierwszy raz, eM to tzw złota rączka dużo robi, chociaż czasem się buntuje albo ma inną wizję i są zgrzyty
Najbardziej narzeka na ciągłe dzielenie roślin, chciałby od razu ładnie wyrośnięte a to przecież kosztuje. No i na ciągłe przesadzanie


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies