Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 18:44, 19 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
AsiaK_Z napisał(a)
Było słońce, teraz deszcz i zimno.... udało Ci się trafić w ten moment super wyjazd, super foty, dnia nie zmarnowałaś. Ja myślę nad wolnym piątkiem jeszcze mam 16 dni zaległego urlopu....


Asia, masz tak blisko, wybierz się koniecznie
Lubię tam jeździć o różnych porach roku, żeby zobaczyć jak wtedy wyglądają rośliny. Jakoś mi wtedy łatwiej ogarnać nasadzenia u siebie.
Teraz pojechałam zobaczyć jakie paprocie i trawki są zimozielone
Potrzebuję inspiracji na moją trudną cienistą rabatę.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 18:46, 19 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
BKosimkArt napisał(a)
O jak fajnie, piękne wiosenne kwiaty... muszę i ja odwiedzić mój ogród botaniczny. U nas na szczęście caly rok jest czynny.


U nas już też
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 18:47, 19 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
BasiaLT napisał(a)
Ależ ci zazdroszczę. Super wycieczka. Ale skąd ty wzięłaś takie słońce? u mnie wieje i pada od rana.


Zamówiłam sobie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
galgAsia 19:59, 19 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kokesz napisał(a)
Teraz pojechałam zobaczyć jakie paprocie i trawki są zimozielone

I co, znalazłaś jakieś fajne? bo temat zimozielonych paproci też by mnie zainteresował.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kokesz 20:02, 19 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
galgAsia napisał(a)

I co, znalazłaś jakieś fajne? bo temat zimozielonych paproci też by mnie zainteresował.

Wcześniej masz zdjęcia
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
galgAsia 20:21, 19 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kokesz napisał(a)


Nie wąchałam. Kalinę widziałam, poznałam po liściach a ten krzew był goły. Karteczka z nazwą wyblakła.

Ale kaliny bodnantskie kwitnące o tej porze nie mają liści , tylko kwiaty Są właśnie gołe
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kokesz 20:29, 19 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
galgAsia napisał(a)

Ale kaliny bodnantskie kwitnące o tej porze nie mają liści , tylko kwiaty Są właśnie gołe


Może ktoś inny rozpozna.
Podpisałam paprocie.

Edit.

Jeszcze języcznik jest zimozielony.

Część z tych paproci w zeszłym roku była ścięta od mrozu więc może ciepła zima sprawiła, że mają tyle zielonych liści.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
galgAsia 20:39, 19 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Języcznik to wiem. Paprotniki też. Natomiast szukam jeszcze innych, chcę je skomponować z kwitnącymi ciemiernikami - więc muszą być zimozielone
Tamtą stronę ze zdjęciami przegapiłam się mi skleiła
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kokesz 21:08, 19 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
galgAsia napisał(a)
Języcznik to wiem. Paprotniki też. Natomiast szukam jeszcze innych, chcę je skomponować z kwitnącymi ciemiernikami - więc muszą być zimozielone
Tamtą stronę ze zdjęciami przegapiłam się mi skleiła


Na zdjęciu z Alpinarium były ciemierniki i paprocie. Nawet widać paprocie ale nie robiłam im zdjęć. Adiantum powabne chyba było posadzone niedaleko ciemierników. Hmmm...muszę w takim razie pojechać jeszcze raz i to sprawdzić

Paprotka zwyczajna jest zimozielona.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:15, 19 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Na innej rabacie razem z ciemiernikami są posadzone funkie, hakone, brunery i paprocie ale niezimozielone i teraz są widoczne tylko ciemierniki.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies