Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

sarenka 08:29, 19 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Przeglądam Twój wątek i mam pytanie o szczawik deppei- trzymasz go w doniczce a potem wystawiasz go na zewnątrz tylko ? Bo dostalam go jako gratis do zakupów i nie wiem gdzie go posadzić czy do doniczki czy do ziemi,ale skoro na zimę trzeba go wykopać to lepiej do doniczki.
Szeroką doniczkę dla niego szykować? Szeroką i niska?
____________________
Magda W samym sloncu
Kokesz 10:38, 19 mar 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
sarenka napisał(a)
Przeglądam Twój wątek i mam pytanie o szczawik deppei- trzymasz go w doniczce a potem wystawiasz go na zewnątrz tylko ? Bo dostalam go jako gratis do zakupów i nie wiem gdzie go posadzić czy do doniczki czy do ziemi,ale skoro na zimę trzeba go wykopać to lepiej do doniczki.
Szeroką doniczkę dla niego szykować? Szeroką i niska?


Trzymam w doniczce, na jesień ją wynoszę do piwnicy, nie podlewam.
Doniczkę mam niezbyt dużą. Mam dwa szczawiki i jeden chyba nawet wyjęłam z doniczki i wsadziłam do ziemi. Zrób tak jak Ci wygodniej
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
nyna76 23:47, 19 mar 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Reniu ja też zasuwam do pracy. W przyszłym tygodniu trochę luzu to się wezmę za porządki domowe.
Trzymaj się zdrowo, dobrze że możesz odreagować ogródkowo.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
oliwka 09:31, 20 mar 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Renia tylko patzrec jak zielen u ciebie buchnie :0) pieknie przyciete trawy. Ja jeszcze się cykam z rozplenicami. Dziś w nocy mają być przymrozki.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Anda 10:44, 20 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Reniu, wiesz że u mnie Nerine przeżyły w gruncie?

Wiosnę masz śliczną, ale to Ci już pisałam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 17:29, 20 mar 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Oby nie było dużych przymrozków bo mi hortensje zmrozi ani za wysokich temperatur bo tulipany szybko przekwitną.
Chociaż starałam się tak dobierać odmiany, żeby do końca maja kwitły. Zobaczymy

Ewa, widziałam gdybym wiedziała, że taka ciepła zima będzie to rozplenice rubrum bym zostawiła w gruncie. W tym tygodniu wyjęłam je z lodówki ciekawe czy przeżyły?

Na Gardenii kupiłam Amarylis Belladonna, też jeszcze siedzi w lodówce
Nawet eM nic już na to nie mówi bo to prezent walentynkowy tak mu się spodobał na wakacjach, że ciągle dopytywał kiedy go kupię
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 17:38, 20 mar 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Już widzę, że drobnocebulowe będę przesadzać
Na szczęście sadziłam w doniczkach

Żółte krokusy w żółtych trawkach na cienistej pod bzem wymienię na ciemny fiolet.
Białe krokusy pójdą na rabatę pod modrzewiem między czerwone żurawki.
I może jwszcze tam dosadzę białe anemony blanda albo zawilce wielkokwiatowe, jeszcze nie wiem...
Niebieskie iryski pod żywopłotem cisowym pójdą między kremowe prymulki od Przemka a na ich miejsce budyniowe krokusy.
Spodobały mi się w tym roku żółte krokusy nawet bardziej niż białe i muszę jesienią dokupić. Będą na rabacie pod kompostownikiwm
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 19:55, 20 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Fajne masz krokusy i prymulki maślane mniam
____________________
Helen - Hortensjowo
Napia 23:55, 20 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Wow, piękna wiosna i śliczne zdjęcia. Bardzo podobają mi się pierwiosnki, a w ogrodzie nie mam żadnego. W tym roku już raczej niemożliwe, ale w przyszłym muszę o nich pomyśleć. czy ten pełny to ballerina?
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
AsiaK_Z 12:44, 21 mar 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Reniu, ale u Ciebie kolorowo śliczna wiosna u mnie nieśmiało hiacynty się pokazują i 3 szt krokusów nie wiem skąd
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies