Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 20:17, 05 kwi 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Helen napisał(a)

Renia, drabinka to taka zwykła metalowa na 3 stopnie do wieszania firanek lub ścierania kurzu. Muszę ją wykorzystać, bo nie mam więcej południowych parapetów. A moja młodzież nie da mi wstawić moich roślinek do swoich pokojów...ehhh....


Myślałam raczej o czymś do zamontowania nad parapetem, jako drugie piętro, we wnęce okiennej, jakąś rozbieraną półkę czy cóś.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
sylwik69 20:31, 05 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Renata naprawdę nie zazdroszczę... cała ta sytuacja jest mocno przygnębiająca...zdaje sobie sprawę,że ludziom mieszkającym w blokach jest dużo,dużo trudniej
Wysiewy masz imponujące! moje bardzo kiepsko,oprócz jednej jeżówki nic nie wzeszło...powtórzę wysiewy! co będzie to będzie
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Helen 20:36, 05 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Kokesz napisał(a)


Myślałam raczej o czymś do zamontowania nad parapetem, jako drugie piętro, we wnęce okiennej, jakąś rozbieraną półkę czy cóś.

Ustawię przy oknie tarasowym i muszą dać radę. Nic innego nie dam rady wykombinować.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 20:54, 05 kwi 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
sylwik69 napisał(a)
Renata naprawdę nie zazdroszczę... cała ta sytuacja jest mocno przygnębiająca...zdaje sobie sprawę,że ludziom mieszkającym w blokach jest dużo,dużo trudniej
Wysiewy masz imponujące! moje bardzo kiepsko,oprócz jednej jeżówki nic nie wzeszło...powtórzę wysiewy! co będzie to będzie


Nie pamiętam, czy brałaś ode mnie bazylię, wcześniej pisałam, że ona do wschodów potrzebuje dużo ciepełka, wtedy w ciągu nawet dwóch dni wschodzi, najlepiej postawić doniczkę na kaloryfer.
Rozplenica rubrum z nasion niestety nie wschodzi, poczytałam o tym i na przyszły rok będę zimować ją w pokoju na oknie a nie w lodówce
Posiałam jak zwykle za dużo pomidorów, drugie tyle pewnie same się wysieje
I sałaty
Reszta to szałwie jednoroczne, trochę kremowych aksamitek, białe petunie i kremowe gazanie, które bardzo kiepsko wschodzą (już drugi raz siałam).
Miałam takie piękne gazanie, wzięłam je na balkon i padły, chyba je zasuszyłam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Napia 21:32, 05 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Widok z okna na swoje, nawet małe królestwo, szczególnie cieszy
Imponująco wyglądają Twoje parapety. Ja na swoich nie mam już miejsca, a jednak roślin mam dużo mniej W tym roku wymyśliłam sobie, że posieje pelargonie, by rosły w donicach i na rabatach. Na razie rosną
Pod żywopłotkiem cisowym widziałabym ciemierniki z hiacyntami - ja tak mam, możesz obejrzeć. Albo całorocznie - runiankę japońską
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Kokesz 21:55, 05 kwi 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Napia napisał(a)
Widok z okna na swoje, nawet małe królestwo, szczególnie cieszy
Imponująco wyglądają Twoje parapety. Ja na swoich nie mam już miejsca, a jednak roślin mam dużo mniej W tym roku wymyśliłam sobie, że posieje pelargonie, by rosły w donicach i na rabatach. Na razie rosną
Pod żywopłotkiem cisowym widziałabym ciemierniki z hiacyntami - ja tak mam, możesz obejrzeć. Albo całorocznie - runiankę japońską


To dopiero pierwsze pikowanie i to jeszcze nie wszystkich roślin, niektóre, będą jeszcze raz rozsadzane, może być różnie z miejscem...

Pod żywopłotem cisowym mam pasek tylko 15cm szerokości, ciemierniki raczej się nie zmieszczą a runianka wejdzie mi pomiędzy cisy.
Może posadzę po prostu kremowe krokusy, tam jest cień więc będą dłużej kwitły, albo poszukam białe iryski a później wsadzę zielistkę...
Moja koleżanka też siała pelargonie w ubiegłym roku. Miała ich bardzo dużo w ogrodzie.
Sąsiadki później komentowały, że musi mieć dużo kasy, żeby tyle kwiatów kupić
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
galgAsia 07:45, 06 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cześć, Reniu Ja wszystkie wysiewy mam teraz na piętrowym regale przy drzwiach balkonowych. Ma 4 półki, wchodzi 8 dużych tacek. Fajna rzecz, choć może trochę niewygodnie , ale za tydzień - dwa i tak wszystko pójdzie na balkon
Pozdrawiam i życzę dobrego dnia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
oliwka 21:57, 06 kwi 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Renia, u Ciebie trawka najladniej świeci w ogródku. Widać że jest zadbana. Ile ty masz siewek, zazdroszczę cierpliwosci. Ja w tym roku wydialam tylko rzodkiewke na balkonie, szczypior w ogole nie wyszedl i znalazłam nasiona szałwią omączonej też ją wysialam i kilka siewek weszło ale nic spektakularnego:0)
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Kokesz 23:30, 06 kwi 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
oliwka napisał(a)
Renia, u Ciebie trawka najladniej świeci w ogródku. Widać że jest zadbana. Ile ty masz siewek, zazdroszczę cierpliwosci. Ja w tym roku wydialam tylko rzodkiewke na balkonie, szczypior w ogole nie wyszedl i znalazłam nasiona szałwią omączonej też ją wysialam i kilka siewek weszło ale nic spektakularnego:0)


A ja właśnie skończyłam czytać Twój wątek z nowym ogrodem. Szkoda, że już go nie ma, fajnie się zapowiadał...
Moja szałwia omączona ładnie wzeszła ale połowa siewek padła
Za to szałwia błyszcząca rośnie jak szalona
Najwięcej mam salaty ale nie wiem czy to był dobry pomysł bo siewki są wyciągnięte, trzeba było siać od razu do gruntu.
Rzodkiewkę też mus posiać, jak wyjdą same liście bo trochę ciepło się robi, to moje zwierzaki chętnie je wciągną


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
oliwka 07:04, 07 kwi 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Kokesz napisał(a)


A ja właśnie skończyłam czytać Twój wątek z nowym ogrodem. Szkoda, że już go nie ma, fajnie się zapowiadał...
Moja szałwia omączona ładnie wzeszła ale połowa siewek padła
Za to szałwia błyszcząca rośnie jak szalona
Najwięcej mam salaty ale nie wiem czy to był dobry pomysł bo siewki są wyciągnięte, trzeba było siać od razu do gruntu.
Rzodkiewkę też mus posiać, jak wyjdą same liście bo trochę ciepło się robi, to moje zwierzaki chętnie je wciągną



Co do szałwii to niezbyt dobrze to wróży moim siewkom. Będę obserwować co dzieje się dalej. Na sałatę jest za zimno. Za to u mojego taty wszystko rośnie pod folią. Ma tunel foliowy A do tego wczesne uprawy jak rzodkiewka przykrywa starymi oknami. Rzodkiewka już jest ale my nie korzystamy w tym roku.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies