Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 23:26, 25 lip 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Hortensjowo

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 23:27, 25 lip 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Tych ślicznych falbankowych, pachnących lilii mam co roku mniej...w tym aż jedna została

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 09:29, 26 lip 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Czy ktoś byłby zainteresowany zakupem cebulek szafranu?
Im większa ilość tym wychodzą taniej, koszty wysyłki 35zł do podziału.
Mnie interesują największe cebulki rozmiar ponad +10 bo więcej kwiatów z takiej cebulki.
szafran
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
BasiaLT 07:57, 27 lip 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ale masz cudowne kwiatki. Aż po oczach daje kolorami. Dobrze że piszesz o ćmie. Pierwszy atak na wiosnę wygrałam ale koniecznie muszę zobaczyć czy się gdzieś nie przyczaiła.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Kokesz 10:59, 27 lip 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dzięki Basia

Dalie dopiero zaczynają, za późno posadziłam jak zwykle
Z daleka ogródek wygląda ok ale między roślinami mam tyyyle chwastów, że nie do opanowania, najgorszy szczawik, bo strzela nasionami na wszystkue strony
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 11:13, 27 lip 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Z inbej beczki...
Byliśmy na ROD-osie u teściów, trochę mrówek się pojawiło na ziemi, niedaleko stołu gdzie siedzieliśmy, zaraz dostały oprysk z Dursbanu, w dzień, smród nie do wytrzymania, zero ochrony dla siebie, bo teść się co chwila pochylał nad tym miejscem...generalnie opryski non stop na wszystko.
Starzy działkowicze, wydawało by się, że powinni mieć wiedzę, na temat oprysków, kiedy nie stosować itd...nie mają. Pryskają Mospilanem już któryś raz porzeczki, bo mszyca zniekształciła liście i ten tekst: ten oprysk to chyba jakaś podróba bo nie działa i liście dalej zniekształcone.
Kiedyś Anda pisała, że u niej nie można ot tak sobie kupić oprysków i stwierdzam, ze podpisuję się pod tym, bo ludzie pryskają a nie mają wiedzy kiedy i jakie środki ostrożności zachować.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 13:20, 30 lip 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Tawułka chińska Pumila, bardzo ją lubię, kwitnie trochę później, ładnie przyrasta, jest niska i wg mnie bezproblemowa
Idealna na brzeg rabaty.



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 13:29, 30 lip 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
I pytanie o wysoką bylinę, która by tu pasowała zamiast ożanki, którą muszę przesadzić bliżej trawnika bo jest za niska.
Jakiś kłosowiec?

Ożanka jest między żółtą rudbekią a wysoką różową jeżówką.
Z lewej str to różowe to krwawnica Robert.

Zuza, Vertigo jest pisadzone pod czereśnią ale zdjęcie kiepskue, na szybko robione, wieć mało co widać.
Na balkonie tak mocno się nie wybarwiała a tu po jednhm dniu złapała głęboki ciemny kolor jest za duża na balkon.


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 19:32, 30 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Widzę Robi dobre tło dla białych jeżówek
Kłosowiec może pasować zamiast ożanki.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 19:52, 30 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Wg mnie kłosowiec będzie pasować
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies