Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

antracyt 11:20, 23 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Kokesz napisał(a)
Proszę o podpowiedź, czym podsadzić żywopłot cisowy, żeby ograniczyć siejące się z sąsiedniego ogródka chwasty.
Szerokość ok 20cm.wystawa wschodnia. Tak, żeby móc przycinać żywopłot. Em ciął go od góry.
Na dole przy chodniku posadziłam przetacznik siwy i powoli zarasta ten kawałek.








A nie byłoby wygodniej dać tam kartony i grubą warstwę kory? Z drugiej strony coś zadarniającego (nawet lekko zwisającego) i niekłopotliwego też mogłoby być - epimedium albo jakieś zimozielone trawy których nie musisz ciąć wiosną? Jak rozmawiałyśmy przez telefon to nie do końca potrafiłam sobie to szare maleństwo na dole połączyć z trawami, ale jak widzę zdjęcia, to już mi to nie zgrzyta(w wyobraźni )
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 11:38, 23 sie 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Tam się sieją chwasty z ogródka po prawej stronie. Własciciel zrezygnował, spółdzielnia nie kosi a zielsko rośnie do pasa i sieje się do mnie.
Zdjęcie zrobione po wypieleniu chwastów dlatego widać przetacznik

Kora byłaby najładniejsza ale żeby ją wypielic musimy odkręcać przęsła od płotu.
Dlatego chciałabym coś bezobslugowego i żeby chwasty się w to nie wsiewały.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Mirka 20:05, 23 sie 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Witaj Renatko
Odpisuję w sprawie Gaury.
Ja Gaury nie dzieliłam ona ma palowy korzeń .
Można ją wysiać właśnie teraz dojrzewają nasionka.Sama daje obfity samosiew.Moje tegoroczne siewki zbierają się do kwitnienia.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Kokesz 20:59, 23 sie 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Mirka napisał(a)
Witaj Renatko
Odpisuję w sprawie Gaury.
Ja Gaury nie dzieliłam ona ma palowy korzeń .
Można ją wysiać właśnie teraz dojrzewają nasionka.Sama daje obfity samosiew.Moje tegoroczne siewki zbierają się do kwitnienia.


Dzięki przeczytałam: "rozmnażam gaurę" i automatycznie pomyślałam, że je dzielisz.
To, że mają korzeń palowy, to już wiem. Chciałam przesadzić w ubiegłym roku latem swoją gaurę i mi padła po wykopaniu. Siewek jakoś nie widzę...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:24, 23 sie 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690

Z dwutygodniowym opóźnieniem

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:43, 23 sie 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Znalazłam taką inspirkę, tylko czy nie będzie się to gryzło z przetacznikiem na dole?



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Mirka 00:10, 24 sie 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Kokesz napisał(a)


Dzięki przeczytałam: "rozmnażam gaurę" i automatycznie pomyślałam, że je dzielisz.
To, że mają korzeń palowy, to już wiem. Chciałam przesadzić w ubiegłym roku latem swoją gaurę i mi padła po wykopaniu. Siewek jakoś nie widzę...

A wiesz jak siewki wyglądają?Ja swoje też bym o mały włos nie wypieliła.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
antracyt 09:01, 24 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Kokesz napisał(a)
Znalazłam taką inspirkę, tylko czy nie będzie się to gryzło z przetacznikiem na dole?




Gryźć się nie będzie, wygląda super, tylko czy nie przejdzie w drugą stronę(do ogrodu)? Od razu musiałabyś gęsto posadzić, bo jak chwasty znajdą miejsce pomiędzy, to wyrywanie ich z tojeści to już koszmar.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 09:29, 24 sie 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Nooo, to nie byłoby fajnie, bo z drugiej strony żywopłotu przy placyku mam turzyce rzędową variegata.
EM mówi, że może się zdarzyć, że będzie musiał tam wejść i żebym posadziła coś takiego na co można nadepnąć i nie zniszczyć.

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 10:06, 24 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Po tojeści spokojnie można deptać od czasu do czasu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies