Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kamienny ogród patykiem malowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Kamienny ogród patykiem malowany

Sylvana 10:52, 10 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Joanno sąsiad próbował mnie wkręcić, w murowanie bo też ma te kamienie i nikt nie chciał się za to zabrać. Naszczęście się rozmyślił, bo usilnie mu tłumaczyłam, że do jego domu to nie pasuje - co zresztą prawdą jest.
A co do wskazówek, to chętnie się podzielę - ja kamieniarz, a raczej kamieniarka?
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Sylvana 11:05, 10 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Jak przestanie padać postaram się o bardziej aktualne zdjęcia



Pampasowa na środku wypada bo za duża i naczytałam się, że się rozłazi, carexy i rozplenice też mają inne plany.
Pod cyprysikiem dosadziłam 2 x jałowiec gold schatz i w środku wrzosy o jasno zielonych łodygach - nazwy nie znam, kwitną chyba na biało.

Całość chciałabym rozświetlić bo jest to ogródek do oglądania raczej z daleka, więc dół chciałabym zrobić jasno zielony z elementami różu i bordo.

Może lepiej wkleje rysunki...
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
an_tre 11:06, 10 lis 2015


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22377
Sylwio jestem pod ogromnym wrażeniem pracy pomysłów i efektów twojego działania
osoby takie jak ty są inspiracją i motywacją do działania
Pięknie i z pomysłem, i to mniemam, nie koniec twoich poczynań i rozwiązań, bo pewnie masz wiele asów w rękawie
z przyjemnością zwiedziłam twoje siedlisko
pozdrawiam
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Sylvana 11:08, 10 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Nie spodziewałam się takich miłych słów, pojawiłam się tu raczej po dobre rady doświadczonych ogrodników - tym bardziej mi przyjemnie.
Dziękuję i pozdrawiam
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Pszczelarnia 11:18, 10 lis 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sylvana napisał(a)
Teraz się pochwalę, a co tam

Tak było 2 lata temu, zwiozłam na kupkę głaziska i czekały sobie


Te duuuuże sposobem przeturlałam z dalszej części ogrodu za pomocą....grubych tektur - kamień na tekturze można przesuwać po trawie razem z podkładką, bez ani drgnie.



W międzyczasie powstały murki przy zakolach, które zarosły niemiłosiernie.
Chciałam mieć kolorowo, wcześniej się nie dało bo na wiosnę stała tam woda ze stawu. Teraz jest wyżej i na razie się sprawdza.





Bardzo lubię takie kamienie, zwłaszcza te krawężniki. W zielniku ułożyłam z nich ścieżkę.

Witaj, Wielka Drobna Ogrodniczko!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kacha123 11:28, 10 lis 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Witaj! Przygnało mnie tu hasło: kamienny ogród!
Ślicznie się zapowiada. Z niecierpliwością czekam na kolejne odsłony. Wielki ogród z ogromnym potencjałem i właścicielka z mega inwencją = murowany sukces Pozdrawiam
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Sylvana 11:43, 10 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Ewo, Kacha witam was serdecznie i dziękuję za dobre słowo.
Ewa a moje krawężniczki, to raczej krawężory tak w przybliżeniu 35x35x60cm
A ścieżkę widziałam i ogrom prac - podziwiam i gratuluję
Zapraszam do oglądania i podpowiedzi.
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Tess 12:35, 10 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Mam w ogrodzie cyprysik nutkajski pendula, więc mogę się w jego temacie wymadrzac Zabierz go z kompostownika. Jest docelowo za duzy w tym miejscu. Zasloni te kamienie, a one winny być widoczne. Zajrzyj do ogrodu jurajskiego, polecam szczerze.
Czy masz w ogrodzie sloneczne miejsca? Lawende w murkach kamiennych widze. Duzo lawendy.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 12:50, 10 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Jeszcze dopisze ze w murarce zes Mistrz:
nie sadz pojedynczo roslin.
a roslin prawie kazdy ma nadwyzki, większosc chetnie sie dzieli, nieltorzy nieliczni (w tym ja) nie lubia wysylac. Ale za odbiorem osobistym dam co mam
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Sylvana 13:10, 10 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Tereso posadziłam tą płaczącą bidę, którą mój M. nazywa mop, bo nie wiedziałam co z nią począć - rosła pod drutami. Tkwiła w tym miejscu chyba z 10 lat i nie wyrosła za bardzo więc pomyślałam, że tak trochę tego sąsiada zasłoni a że żadka to coś pod nią dosadzę.
Jestem w trakcie rysowania, za kilka minut nakreślę o co mi chodzi i zakliknę.

A za Mistrza wielkie dzięki - my kobitki tak mamy, umiemy wszystko tylko trzeba spróbować
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies