Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kamienny ogród patykiem malowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Kamienny ogród patykiem malowany

Sylvana 14:44, 10 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Z tym konkretem, to bym nie przesadzała to chyba 8 koncepcja, a do wiosny pewnie się jeszcze zmieni, bo słyszę już drugi głos za wywaleniem "mopa".
Zdaję sobie sprawę z tego, że wszystko urośnie, dlatego do swojej "bazy" zimozielonych i krzaczków dodaję byliny, które mogę z czasem gdzieś przenieść a zimozielone zostaną i zajmą wszystko (mam nadzieję, że świecznica i trawki - miskanty i stipy się uchowają).
Nutkajskiego posadziłam, bo nie miałam co z nim zrobić, a chciałam mieć coś wysokiego, żeby się oddzielić od sąsiada i uliczki. Chciałam raczej żeby się przewieszał z gałęziami poza obrys "kompostownika".
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Makao_J 15:17, 10 lis 2015


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Sylvana napisał(a)
Dziękuję wszystkim za dobre słowa
Będę wklejać ale muszę uporzadkować to jakoś tematycznie.
A teraz może się jakoś wytłumaczę o co mi chodzi.
Kiedy ktoś do mnie przyjeżdża to mówi "ale ty masz fajnie - każdy zakątek twojego ogrodu jest inny" i tu jest pies pogrzebany.
Chciałabym to jakoś w całość ogarnąć, a pracy się nie boję, bliscy mówią, że się zamęczę.
Problem w tym, że jestem taka Zosia-Samosia, wszystko sama, sama, sama...
I tak np. zostało sporo kamienia - więc muruję, w tym roku, po 2 latach mordęgi skończyłam swoje kamienne schodki - jak ktoś nie widział, że ja sama to nie wierzy
A nie zawsze siła się liczy, czasem wystarczy dobry sposób...
Wycinam piłą łańcuchową drzewiska, które mi zawadzają, pomurowałam studnię i ogródek z otoczaków, jeżdzę w te i z powrotem z całą taczką ziemi i takie tam inne kobiece zajątka
Acha dodam jeszcze, że mam 162cm wzrostu, a moje pole działania prawie 5,5 tys m2
To tyle, trochę mnie już poznaliście

Wiedziałam że to spory kawałek ziemi. To że każdy zakątek inny to może i fajne. Można w jednym miejscu zrobić ogród wiejski, w innym japoński. Będzie jeszcze ciekawiej. Nie staraj się trzymać kurczowo zasad pod linijkę. Usiądź się w każdym miejscu na dłuższą chwilkę i rozglądaj a pomysł sam wpadnie. Jesteś twardą babką. A dobry ogród nie powstaje w ciągu jednego sezonu tylko przez lata. Cierpliwości. Coś się wspólnie wymyśli.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Sylvana 15:26, 10 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Aniu 4 lata się już zarzynam więc nie dziw mi się, że ciałabym zobaczyć jakieś efekty, a tym czasem każda praca prowadzi mnie do dwóch następnych i tak to narasta.

A siedzieć nie mam kiedy - teraz siedzę chora i aż mnie nosi bo liście nie zgrabione, tuje nie wyczyszczone...
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Makao_J 15:33, 10 lis 2015


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Efekty są Sylwia. Zobacz jakie masz wielkie drzewa. Wiesz ile ja będę czekać aż moje tak porosną. Strasznie tego zazdroszczę.
Roboty w każdym ogrodzie nigdy się nie kończą. Ja nawet swojego wątku nie założyłam jeszcze bo wszystko mam malutkie choć mój ogród ma 6 lat. Stale coś przesadzam i usuwam.
Dziewczyny już działają i podpowiadają. Nie mogę się doczekać co dalej pokarzesz.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Sylvana 16:15, 10 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Tak to prawda Aniu wsadzi sie takie maleństwo i nie można się doczekać kiedy coś z tego będzie. A ja mam jeszcze pomocnika, jak zrobię nową rabatkę to zaraz się pojawia. W zeszłym roku zmarnował mi jedną żurawkę i poziomki. Jednego dnia wychodzę rano a tu brunera leży do góry "nóżkami".
A to tylko KRTEK - Ach jo
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Sylvana 16:30, 10 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Ach i zapomniałam dodać, że jestem "dumną" posiadaczką najbrzydszego drzewa na świecie - szarej topoli. Rośnie to w oczach, zgrabiłam w tym roku około 30 worków liści i jeszcze nie koniec...
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Sylvana 16:43, 10 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
UFO

____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Rumianka 18:24, 10 lis 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10227
Sylvana napisał(a)
UFO


O w młerde jeża... jaczi prawdzewe UFŁE...łebsadłewione w kwiatach...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Sylvana 18:39, 10 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Może to ET - lubił kwiatuszki
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Tess 19:19, 10 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Sylvana napisał(a)
Nareszcie coś skleciłam, nie wiem czy dość jasno ale może ktoś zrozumie






I kolorki



Sylwia, zanim cokolwiek napiszę, podaj proszę, jakie wymiary ma ta rabata.

Jaka to wystawa? Tzn. jak tam ze słońcem, czy słońce tam dociera i w jakich godzinach.

I jaka jest odległość (może być mniej więcej) tej rabaty od ogrodzenia.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies