Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kamienny ogród patykiem malowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Kamienny ogród patykiem malowany

Kasya 20:55, 10 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
Tess napisał(a)

Cichaj, Kasia, krajanka moja zawitała na forum z takim ogrodem - mus pomóc.


Krajanka ? bo gdzies blisko ?

Sylwia w jakim rejonie jestes ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Sylvana 21:00, 10 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428

Mnie też ręce opadły, ale obiecałam, to piszę.
Za dużo gatunków, za dużo roślin. Stanowczo za dużo.
Nie sadzimy roślin po jednej sztuce.

Cyprysik nutkajski jest piękny, ale w to miejsce się nie nadaje. Zajmie już niedługo całą donicę. Nie wierzę, że nie masz dla niego innego miejsca. Przecież masz 5500 metrów działki! Tam i na szmaragda w zasadzie nie ma miejsca.

Informacja, ile tam jest słońca potrzebna jest do określenia, jakie rośliny tam powinny rosnąć - cieniolubne czy lubiące słoneczne stanowiska.



Ok, to uznajmy że "mopa" nie ma.
Szmaragdy i rh muszą zostać bo inaczej mój M. się wyprowadzi.

Słońce....
Ogólnie jest prawie cały czas, ale lekko filtrowane przez brzozy, wyjątek to obszar zakreskowany - tam jest prawie cały czas ciemnawo.





Co dalej?
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Tess 21:11, 10 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
No tak, musimy brać poprawkę na męża... Jeszcze za wcześnie, by zrozumiał. Ale zrozumie, zobaczysz

Dalej?

Eliminujemy z donicy krzewuszkę.

ile masz trzmieliny emerald gold? I ile tawuły?

Pytam, bo obie te rośliny - ze względu na kolor - ładnie by było widać z daleka w tej donicy, ale musiałoby być ich kilka, żeby dużą plamę dały.


Wrzosy mogłabyś wykorzystać na wrzosowisko w brzózkach, które widać w górze nad donicą.

A osłonić się od sąsiada można dwojako:
albo sadząc miskanty przy ogrodzeniu,
albo wieszając na ogrodzeniu matę wilkinową (kupowałam w Lesznie).
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Kasya 21:14, 10 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
Sylvana napisał(a)
Nareszcie coś skleciłam, nie wiem czy dość jasno ale może ktoś zrozumie





I kolorki



Sylwia, a w czym to rysujesz ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
margaretka3 21:20, 10 lis 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Ja też bym podpowiedziała, ale nie umiem, do takich wgłębnych analiz jak Tess, to mi jak stąd do księżyca. Tylko intuicyjnie odnośnie kwitnących coś mi się może nasunąć A czosnki główkowate Ci się podobają? Tańsze jakby co A też kolor mają wyrazisty. I jeszcze o orlikach pomyślałam, ze jak już je sadzisz, to więcej w grupie. Urocze są, ja je bardzo lubię.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Dorota123 22:13, 10 lis 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Staram się nie doradzać, bo każdy ma inny gust, ale zastanawiam się, czy nie lżej wyglądały by wysokie trawy (Miskant Morning Light) zamiast tuj szmaragd? Myślę, ze dobrze by się komponowały ze świecznicą.
Spróbuj może zmniejszyć ilość gatunków, a zrób większe plamy. Głupio się czuję doradzając komuś, bo sama robię zawsze po swojemu, a konsekwencji u mnie nie ma za grosz.
Zastanawiam się też, czy po sezonie nie obniżają cen czosnków,( w sprzedaży wysyłkowej) zaczęłam to nawet obserwować. Sprawdzę pod koniec tygodnia.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Sylvana 22:19, 10 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Jestem już, jestem
Mała przerwa na czytanie "Mikołajka" i utulanie
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Sylvana 22:23, 10 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Tess napisał(a)
Nie piszę, bo analizuję. Staram się rozeznać w sytuacji. Doczytałam, że donica jest na końcu stawu. Dopatrzyłam, że przy brzózkach i ogrodzie. Czyli na tym zdjęciu - po prawej. Zgadza się?


Pisałaś też, że donicę ogląda się z oddali, dlatego chciałabyś, aby nasadzenia były widoczne.


Czy to jest widok z domu?

Cudnie tam u Ciebie.







Stawu nie widać z domu i odwrotnie
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
kamila66 22:25, 10 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Sylvana napisał(a)
Siedzę sobie chora w domu, za oknem deszcz, młody w przedszkolu, to mogę trochę poklikać.
Teraz krótka historia mojego kompostownika.


Tutaj jeszcze z górą skwaszonego zielicha.


Tu już pomurowany, wysoka ściana z tyłu jest od południa, więc ogródek jest częściowo zacieniony.

O matko wymurować mur z tak ciężkich kamlotów. Szok, ale z Ciebie zawodniczka
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Sylvana 22:25, 10 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Kasya napisał(a)


Krajanka ? bo gdzies blisko ?

Sylwia w jakim rejonie jestes ?



Odpisałam Ci na pw
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies