Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kamienny ogród patykiem malowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Kamienny ogród patykiem malowany

Sylvana 19:29, 10 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Tess napisał(a)
Mam w ogrodzie cyprysik nutkajski pendula, więc mogę się w jego temacie wymadrzac Zabierz go z kompostownika. Jest docelowo za duzy w tym miejscu. Zasloni te kamienie, a one winny być widoczne. Zajrzyj do ogrodu jurajskiego, polecam szczerze.



Doczytałam, że rośnie do 20m w górę i 3-5m na dole, odmiana jubille 4m.
Jaką ja mam odmianę tego nie wiem, ale myślałam, że jak będzie rósł tak jak do tej pory to będzie miał te 4m max.
Szerokość kompostownika to 2,5m.
"Mop" jest posadzony blisko krawędzi, więc myślałam, że to wszystko się zagęści i będę miała zasłonkę od sąsiada.
A zwisające za ogródek gałązki wydały mi się fajne.



____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Sylvana 19:39, 10 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Tess napisał(a)


Sylwia, zanim cokolwiek napiszę, podaj proszę, jakie wymiary ma ta rabata.

Jaka to wystawa? Tzn. jak tam ze słońcem, czy słońce tam dociera i w jakich godzinach.

I jaka jest odległość (może być mniej więcej) tej rabaty od ogrodzenia.


Teresko witam ponownie i cieszę się na odzew, bo jakoś nikt więcej nie chce się udzielać...ciekawe czemu?

Kompostownik ma wymiary +/_ 2,5m x 6,5m
Dokładnie na wprost stojąc twarzą do rabaty - jest południe.
Co do słońca to jest mi ciężko określić jak się pojawia, nie śledzę tego tak dokładnie, żeby Ci godziny podać.
Napewno powiedzmy, około 11 do 13, część najbliżej muru( patrząc na wprost) jest w cieniu, część z prawej zdecydowanie dłużej.

Podmurówka ogrodzenia prawie styka się z górną warstwą kamieni.

Wyżej rosną brzozy dość wysokie, które też to słoneczko trochę filtrują.
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
ryska 19:53, 10 lis 2015


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Może podpatrują i kibicują tak jak ja witam się u Ciebie serdecznie. Bardzo mi się u Ciebie podoba
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Sylvana 19:59, 10 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Witam Renatko - moja mama twierdzi, że "jak się za długo na coś patrzy to się tego już nie widzi". Może coś w tym jest bo usłyszałam przez ten jeden dzień tyle miłych słów, a tak naprawdę to nie wiem za co - spowszedniała mi ta moja kupka kamieni.
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Tess 20:23, 10 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Sylvana napisał(a)


Teresko witam ponownie i cieszę się na odzew, bo jakoś nikt więcej nie chce się udzielać...ciekawe czemu?


Sądzę, że po temu, iż:
- lwia część ogrodowiczan jeszcze nie wie o istnieniu Twojego ogrodu,

- pozostała część dzieli się na tych, co:

chcieliby doradzić, ale nie czują się na siłach, więc milczą;

nie chcą zajmować się zieloną nowicjuszką, bo cenią swój czas i przeznaczają go na odwiedzanie swoich ulubionych ogrodów;

mają już spore doświadczenie - ręce opadły i i zamurowało ich na amen...

Sylvana napisał(a)


Kompostownik ma wymiary +/_ 2,5m x 6,5m
Dokładnie na wprost stojąc twarzą do rabaty - jest południe.
Co do słońca to jest mi ciężko określić jak się pojawia, nie śledzę tego tak dokładnie, żeby Ci godziny podać.
Napewno powiedzmy, około 11 do 13, część najbliżej muru( patrząc na wprost) jest w cieniu, część z prawej zdecydowanie dłużej.

Podmurówka ogrodzenia prawie styka się z górną warstwą kamieni.

Wyżej rosną brzozy dość wysokie, które też to słoneczko trochę filtrują.


Mnie też ręce opadły, ale obiecałam, to piszę.
Za dużo gatunków, za dużo roślin. Stanowczo za dużo.
Nie sadzimy roślin po jednej sztuce.

Cyprysik nutkajski jest piękny, ale w to miejsce się nie nadaje. Zajmie już niedługo całą donicę. Nie wierzę, że nie masz dla niego innego miejsca. Przecież masz 5500 metrów działki! Tam i na szmaragda w zasadzie nie ma miejsca.

Informacja, ile tam jest słońca potrzebna jest do określenia, jakie rośliny tam powinny rosnąć - cieniolubne czy lubiące słoneczne stanowiska.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Warmia 20:30, 10 lis 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Ja za wiele nie doradzę, bo sama dopiero się uczę, ale kibicuję i trzymam kciuki
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
ag_zie 20:38, 10 lis 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Warmia napisał(a)
Ja za wiele nie doradzę, bo sama dopiero się uczę, ale kibicuję i trzymam kciuki

To tak jak ja
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Kasya 20:41, 10 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
Tess napisał(a)


Sądzę, że po temu, iż:

chcieliby doradzić, ale nie czują się na siłach, więc milczą;



to o mnie

a poza tym tu jest strazne tempo !

az Tereska zapomniala o swoim ogrodku
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Tess 20:50, 10 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Nie piszę, bo analizuję. Staram się rozeznać w sytuacji. Doczytałam, że donica jest na końcu stawu. Dopatrzyłam, że przy brzózkach i ogrodzie. Czyli na tym zdjęciu - po prawej. Zgadza się?


Pisałaś też, że donicę ogląda się z oddali, dlatego chciałabyś, aby nasadzenia były widoczne.


Czy to jest widok z domu?

Cudnie tam u Ciebie.



____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 20:52, 10 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Kasya napisał(a)


az Tereska zapomniala o swoim ogrodku

Cichaj, Kasia, krajanka moja zawitała na forum z takim ogrodem - mus pomóc.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies