Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

Klaudyna 10:06, 17 mar 2022


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
LIDKA napisał(a)
Ja bym sobie nie dala rady ze skarpami. Masz te skarpy z boku dzialki i z tyłu?

Dawaj wiecej zdjęć. Te letnie piękne. Aż nie wiadomo co zacytować.
Wyczarowałaś cudny ogród.

I nie znikaj z O na takie dlugie okresy. Takie początkujace jak ja mogą się dużo nauczyć od wprawionych Ogrodniczek.




Tak moja działka jest cała na skarpie, jest wyrównana na małym kawałku, na którym postawiono dom i na tej części jest glina, a po dwóch stronach skarpa z pięknym złotym piaseczkiem. Panują dosyć ciężkie warunki , bo mocno wieje i jest to bardzo problematyczne chociaż gleba też stanowi problem..., ale jak widać można sobie z tym jakoś poradzić....
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 10:11, 17 mar 2022


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Zniknęłam na trochę, bo tyle mi zajęło tworzenie ogrodu jaki chciałam mieć. Ewoluowało to wszystko... Na samym początku jak kupiłam dom i zakładałam ogród, tak bardzo byłam zachwycona tym faktem, że udałam się do ogrodniczego i z ogromną radością kupowałam to wszystko co mi się marzyło w ogrodzie. Potem sadziłam to w miejsca trochę przypadkowe... jak już wszystko było posadzone przyszedł czas na etap : pt. porządek... No i wtedy nastąpił etap na rośliny zimozielone , turzyce, hortensje i kwiaty oczywiście tylko w kolorze białym. Jak już wszystko było uporządkowoane to stwierdziłam ,że chce mieć ogród, gdzie jest dużo bylin i owadów i zierząt , dlatego znowu wszystko pozmieniałam i ciągle coś testuje i dosadzam....
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 10:12, 17 mar 2022


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
teraz już znikać nie będę, bo uwielbiam grzebać w ziemi i szczerze się z tego cieszę i jak mam okazję się z kimś z tym podzielić to jeszcze większa radość mnie ogarnia
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 14:33, 17 mar 2022


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Wiosenka u mnie też już nadchodzi
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 14:33, 17 mar 2022


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
LIDKA 17:13, 17 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7093
Ja na razie ramy ogrodu mam. Teraz czekam na trawe. Rabaty nam , drzewa mam, troche krzaków.
Bylinki będe dosadzać .

Też robilam zmiany jak trafiłam na O. Mąż mi pomagał.
Fajnie że jest takie miejsce gdzie dzielimy się pasją.
Prędzej kupimy chabazia -jak mówią moi synowie- niż nową kieckę.

Łatwo nie masz ale wyczarowałaś piękny ogród. Ciekawam Twojej skarpy w tym sezonie.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Klaudyna 17:30, 17 mar 2022


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Skarpa w tym roku myślę, że będzie lepiej wyglądać. To jej 3ci rok od nasadzenia, wiec powinna już "zgęstnieć".
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 12:57, 18 mar 2022


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
To zdjęcie skarpy z 2020 zobaczymy jak będzie w tym roku.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 05:55, 21 mar 2022


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Jak ja lubię wiosnę
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Narsilia 10:01, 22 mar 2022


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 491
No pięknie Ci to wyszło, uparcie szłaś do celu, choć rady Danusi cudne i fajnie , że nie odrzuciłaś ich, teraz juz ogród z każdym rokiem będzie piękniał w oczach, a dla Ciebie naprawdę duży szacunek bo samo wdrapywanie się na tą skarpę i szykowanie, pielenie, sadzenie juz musiało być problematyczne.
Będe tu chętnie zaglądać
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies