Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

gruba_dynia 11:27, 17 lis 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Zajrzałam do Ciebie niechcący ale będę zaglądać częściej. Uważam że skarpa jest mega! jak to młodzież mawia

Ja mam w ogrodzie maleńkie nachylenie w porównaniu z twoim a i tak musieliśmy murek oporowy postawić. W przypadku twojej skarpy aż się prosi żeby zrobić ogród tarasowy. Są takie na tym forum. Nie chodzi o to aby ogrodzić się murem. Trzeba całą skarpę postopniować. Będziesz miała wtedy nawet poziome miejsca i na nasadzenia, a nawet na pasek trawnika na
wyższym poziomie, takie ogrody są przepiękne

Jest to wyzwanie z pewnością, ale jaka satysfakcja później.
Nie sadź na niej roślin, bo aby uformować odpowiedni kształt i tak trzeba wszystko rozkopać. a przy okazji część gliny wywieziesz, będzie miejsce na kompost i lepszą ziemię.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 11:28, 17 lis 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Zapomniałam dodać, że my z mężem tez robimy wszystko sami. W sumie to już skończyliśmy ale trwało to 4 lata. Wiem zatem ile to pracy
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 12:00, 17 lis 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Zerknij, niektórzy mają taką skarpę w ogrodzie

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2196-norweski-ogrodek
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Klaudyna 15:00, 17 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
umówiłam się na przyszły tydzień z kamieniarzem, żeby umówić się na marzec / kwiecień na zrobienie tego murka oporowego już wybetonowanego na obłożenie kamieniami, a na tej skarpie też dodam na pewno kamienie- żeby miała na czym się na ziemia zatrzymywać, pewnie powstaną jakieś takie murki chociaż chciałabym żeby wyglądały tak bardzo naturalnie jak wyżej w linku, ogród niesamowity Ziemie to powolutku będę nawoziła lepszą ale nie chce za bardzo ruszać tej skarpy, żeby mi sie nie osunęło przypadkiem. jedny plus z posiadania tych skarp jest taki, że jak cokolwiek w końcu na niej urośnie to będziemi osłonięci od wiatru i stworzy się miły klimacik
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
waldek727 03:05, 20 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Klaudi.
Aktywuj swój podpis bo jest to Twój adres do wątku.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2991-link-w-podpisie
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Klaudyna 18:54, 20 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
już jakiś czas temu próbowałam i nie umiem, przeczytałam ten link i dalej nie wiem gdzie mam kliknąc cytuj wiec chyba tego nie zrobie... trudno, ale dziękuję.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
waldek727 19:36, 20 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
To tak wygląda cierpliwość ogrodnika?
Kliknij ,,cytuj" w prawym górnym rogu tego postu. Ukaże Ci się cały link do Twojego podpisu. Skopiuj go sobie i wstaw w swoim profilu po wcześniejszej jego edycji.


Zakładam ogród-potrzebuję pomocy. Klaudyna.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Klaudyna 19:46, 20 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
udało się, ale jakimś fartem. Dziękuję. Dobrze, że jestem blondynką - to wiele tłumaczy
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Makao_J 17:06, 03 lut 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
No witaj w klubie z problemem linkowym. Ja wiedziałam gdzie mam kliknąć "cytuj" ale ten podpis mi się nie pokazywał. Dopiero jak wkleiłam z podpowiedzi dziewczyn to pokazuje się za każdym razem gdy cytuję.
Nie wiem czy to wina nie zrozumienia czy wynikających czasem problemów niezależnych od nas.
A poza tym witam się.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Klaudyna 18:18, 03 lut 2016


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Ja nie jestem dobra w komputerowych "sprawach" i nie oszukujmy się, że bez pomocy bym sobie poradziła P.s Również Ciebie witam
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies