Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

Ewik 19:59, 03 lut 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Witam . U nas w ogrodzie też jest skarpa i równości niewiele . Pomyśl o zapewnieniu roslinom na skarpie jak najlepszych warunków, czyli woda i ulepszanie ziemi . Ja używam rosahumus, kompost, granulowany obornik, cały czas ściełkuje ziemię zanim rośliny sie nie rozrosną. Wbrew pozorom jest sporo roslin lubiacych suche stanowiska , rozchodniki u nas mają ok metra na wysokosc i szerokosć , krwawnik, lawenda, perowskia , trawy przeróżne . Dosadziłam Nigre , na górze są smaragdy , poniewaz zaraz mam ulicę .
Pomysl na spokojnie co i jak, napewno sie uda
Trzymam kciuki
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Klaudyna 15:05, 10 lut 2016


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
nie wiem czy ktokolwiek zagląda do mnie, ale zrobiłam taki mały plan zagospodarowania tego mojego przodu i się zastanawiam czy zostawić podobnie jak mam i dorzucić tylko jeszcze jedną sosne na pniu. Wtedy wyglądało by mniej więcej tak jak na zdjęciu. Czy iść też w coś bardziej klasycznego czyli wybrać stożki z cisów i dorzucić też np dwie formy na pniu , ale zróżnicowane wysokością.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 15:07, 10 lut 2016


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 15:08, 10 lut 2016


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
oh i dwa zdjęcia mi się wkleiły...
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 15:43, 10 lut 2016


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
chociaż z chęcią bym zmieniła na dwa stożki np z cisa i dodałabym dwa cisy na pniu o różnych wysokościach. Nie wiem czy wytrzymają wystawę południową
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
kasja83 16:46, 10 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Witaj.
Widzę, że podobnie jak ja jesteś na początku drogi-tylko u Ciebie jakoś tak bardziej zielono
Piękny masz lasek za domem-przyroda sama wchodzi Ci do okien
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Klaudyna 17:03, 10 lut 2016


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Witam Lasek był nawet okazalszy, ale okazało się, że topole które rosły na działce uczulają mojego synka i trzeba było je wyciąć. W zeszłym roku było tyle pracy wokół domu, że lasek pozostał sam sobie. W tym roku zabieram się za niego ostro. Mam już nawet kilka pomysłów. Tylko ten przód coś nie daje mi spokoju. Na pewno muszę poszerzyć rabatę i myślałam, żeby zrobić taką "Danusiową" kompozycje czyli cisy w formie stożka i kulek bo bukszpany mogą sobie nie poradzić u mnie na działce - dużo gliny niestety
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
kasja83 17:13, 10 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
U mnie też glina-kiedyś w tym miejscu były stawy-cały humus został zebrany na "wały" między stawami. Sporo ziemi nawieźliśmy - ale to i tak jeszcze mało. Czyli jesteś właścicielką lasku i możesz szaleć.U mnie przed domem też jest lasek-ale nie mogę w nim za wiele podziałać-zresztą mój ogród mnie przerasta na tyle, że nie mam odwagi wchodzić w las
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Gardenarium 18:09, 10 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Klaudyna napisał(a)


To wygląda bardzo dobrze z tym tylko że raczej się nie zmieści. Ten program przekłamuje. 5 cyprysików - zobacz na tak małej powierzchni?Chyba że to wrzosy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Klaudyna 18:20, 10 lut 2016


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
tak to cyprysiki. Zmniejszę ilość o 2 czyli zostawię 3. Ale cieszę się, że jest dobrze. Ta kora na zdjęciu tak dziwnie wyszła. Chcę poprawić troszkę ten przód i wtedy tą skarpą się zająć, bo nie do końca jestem z niej zadowolona. Ale dziękuję za dobre słowo
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies