Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

iwka 13:21, 12 lut 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Moje zdanie znasz co do opaski, więc zgadzam się z Pawłem

Jeszcze tak mi się nasunęła myśl, że nawet jak posadzisz przy domu coś wyższego to efekt też nie będzie super, ściana jest pusta i jedno czy dwa drzewka nie zapełnią jej a nie posadzisz przecież tam jakiegoś kolosa.

Może faktycznie myśl Pawła jest godna rozważenia, ewentualnie drzewka mogą rosnąć właśnie na rabacie przy tujach, zmniejszą odstęp do domu i wtedy nie będzie tak się ta ściana rzucała w oczy.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Dominika11 13:33, 12 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
też uważam jak przedmówcy - opaska przy ścianie jak najbardziej i najlepiej byłoby zrezygnować z tej rabaty przy ścianie, a wtedy tak skrupulatnie zająć się rabata przy tujach i ją tak zrobic od a do z
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
ag_zie 13:53, 12 lut 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
a ja kibicuje!
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
kasja83 14:32, 12 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
To idę tym tropem-robię opaskę 60cm(czyli linia będzie pociągnięta od winkla kostki brukowej)-będzie wysypana korą granitową (może dla ożywienia jakieś małe kulki zimnozielone tam tylko dać?)Potem ok. 1 metr ścieżka, a od ścieżki będzie rabata(ale ta już będzie odcinana od trawy-nie obrzeżem,ale jak widzę u większości z Was-yyy kantowaniem?(pewnie śmiech na sali, bo nie tak to się nazywa

____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Krakus 14:45, 12 lut 2016


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
iwka napisał(a)
Moje zdanie znasz co do opaski, więc zgadzam się z Pawłem


Chyba nie o mnie chodzi bo Piotrek jestem Pawła to mam brata bliźniaka ale nie podobny więc nie sposób pomylic
pozdrawiam
____________________
Zielonym do góry...
iwka 17:11, 12 lut 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Krakus napisał(a)


Chyba nie o mnie chodzi bo Piotrek jestem Pawła to mam brata bliźniaka ale nie podobny więc nie sposób pomylic
pozdrawiam
przepraszam jakiś Paweł mi w głowie
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
katel 18:04, 12 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Opaska nie musi wykluczać rabaty. Na ścianę możesz też dać hortensje pnaca, przywarke lub bluszcz.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
kasja83 20:28, 12 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Ok.To wrzucam plan:

W czym tkwi smaczek-czerwona linia jest to strefa cienia takiego bym określiła natarczywego.Natomiast pozostała część rabaty znajduje się już raczej w strefie słońca.
I jak teraz mądrze połączyć roślinki co lubią słońce, z tymi co nie lubią?
Jak wspominałam-bardzo chciałabym połączenie lawendy i stipy(w tym miejscu pas zieleni ma 3 metry) i w sumie tyle byłoby na rabatę.
Na opasce obok garażu kulki zielone mogę posadzić-jakieś małe?Chociaż ta opaska też będzie przeciągnięta za garaż-wzdłuż placyku gospodarczego (docelowo powstanie tam gabion, żeby osłonić tą część).
W strefie cienia posadzone trzy kolumnowe -cisy? pod nimi kulki z bukszpanu, a na obrzeżu rabaty hosty-wiem, że to za mało.I teraz co dalej?Co wsadzić na zakręcie rabaty?Czyli w miejscu połączenia cienia ze słońcem?W sumie na upartego tego połączenia lawendy i stipy nie muszę serwować tutaj-od południowej strony domu jest słońce całutki czas, więc może tam miałyby się lepiej?MOże coś bardziej formalnego?
Dodam jeszcze, że znalazłam na ogrodzie:
3 szt. Świerk biały Picea Glauca Gold

2szt. Świerk biały Picea Glauca Conica

do wykorzystania w sezonie-wyczytałam, że lubią słońce...
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
kasja83 20:43, 12 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Krakus i u Ciebie na wątku też widziałam piękną sytuację-rozchodniki plus trawa-rozplenica Moudry?Wiem, że nie Twoja rabata to jest-ale przymierzasz się?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Krakus 08:11, 15 lut 2016


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
kasja83 napisał(a)
Krakus i u Ciebie na wątku też widziałam piękną sytuację-rozchodniki plus trawa-rozplenica Moudry?Wiem, że nie Twoja rabata to jest-ale przymierzasz się?


Przymierzam bo rozchodników mam sporo..zresztą to dzielic można do woli ...odertniesz kawałek i już sadzonka jest więc tylko musze kupić jakies 10-15 roozplenic ale raczej Halmen...Lady U są strasznie duże i nie wiem czy się zmieszczą...chyba przed kulki moje danici dam jeszcze Amazon Mist albo frosted curlus..się zobaczy jak będę robić

____________________
Zielonym do góry...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies