Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

kasja83 11:58, 15 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Krakus napisał(a)


Przymierzam bo rozchodników mam sporo..zresztą to dzielic można do woli ...odertniesz kawałek i już sadzonka jest więc tylko musze kupić jakies 10-15 roozplenic ale raczej Halmen...Lady U są strasznie duże i nie wiem czy się zmieszczą...chyba przed kulki moje danici dam jeszcze Amazon Mist albo frosted curlus..się zobaczy jak będę robić



A to ta co tu jest na fotce z rozchodnikami to Lady U?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Krakus 13:03, 15 lut 2016


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
kasja83 napisał(a)


A to ta co tu jest na fotce z rozchodnikami to Lady U?


na pewno to nie lady U..one są ogromne...gdzieś u Zielonej widziałem...na fotce chyba Halmen ale nie mam zapisane...jak się na Halmen zdecyduję.

____________________
Zielonym do góry...
Sylvana 14:24, 15 lut 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
kasja83 napisał(a)




Zajrzałam do Ciebie przypadkiem...podczytałam co nieco i zastanawiam się dlaczego chcesz tuje zasłaniać cisami?
Rośliny bez światła wysychają, a łyse tuje to nie najciekawszy widok.
Jak posadzisz przed nimi cisy to na pewno będą ususzone i łyse -feee.
Wg mnie albo niższe piętro przed tujami, ale takie niższe niższe...a to Ci raczej nie odpowiada, albo jakieś wysokie trawy w pewnej odległości, co drugą tuję np. Traw na wiosnę nie ma jeszcze - tuje złapią trochę światła.
A przed trawami możesz szaleć.

kasja83 napisał(a)
Ok.To wrzucam plan:


W strefie cienia posadzone trzy kolumnowe -cisy? pod nimi kulki z bukszpanu, a na obrzeżu rabaty hosty-wiem, że to za mało.I teraz co dalej?


____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
ag_zie 15:06, 15 lut 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Rozchodniki z rozplenicą pięknie wyglądają
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
kasja83 13:42, 16 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Sylvana dzięki za wizytę-właśnie jeśli chodzi o piętro-mam problem z wysokimi nasadzeniami(w sensie nie wiem co wybrać), bo generalnie jestem na etapie wyboru jakiegoś kierunku, grupy gatunków.Ale nie upieram się przy cisach-w sumie zaproponowano mi je przy ścianie pod garażem i analogicznie przeniosłam je na drugą stronę-ale o tym zagłuszeniu tuj faktycznie nie pomyślałam. Jestem jak najbardziej otwarta na sugestie.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
lojalna_ 22:18, 16 lut 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Przeczytałam wszystko i zaskoczona jestem ze tylko 15 stron a juz tyle propozyji i ciekawych podpowiedzi. Sliczny masz dom Powodzenia
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
anna_t 12:31, 18 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
cześć Kasiu, przejrzałam Twój wątek i jesteś na podobnym etapie co ja
powiedz mi bo nie doczytałam tutaj przy garażu to po co ci ten chodnik z płyt?chyba z drugiej strony domu przy wykuszu też planujesz, musisz mieć dwa?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
kasja83 12:44, 18 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
anna_t napisał(a)
cześć Kasiu, przejrzałam Twój wątek i jesteś na podobnym etapie co ja
powiedz mi bo nie doczytałam tutaj przy garażu to po co ci ten chodnik z płyt?chyba z drugiej strony domu przy wykuszu też planujesz, musisz mieć dwa?


Witaj.Cieszę się, że zajrzałaś.
Układ domu jest taki, że od strony wykuszu chodnik prowadziłby do tarasu i chatki-puchatki, natomiast ten po stronie garażu miałby być komunikacją do rodziców i od tej strony jest też placyk gospodarczy(za garażem)-nie mogę tego obsadzić w całości-tzn całego pasa między garażem, a tujami, bo trzeba byłoby biegać z drugiej strony domu. Poza tym te chodniki z leżących betonów(zastosuję obrzeża) bardzo mi się podobają-ładnie łamią zieleń trawnika i tak jakoś (moim zdaniem) porządkują przestrzeń.Ale to tylko tyle jeśli chodzi o chodniki-obejście domu z dwóch stron( a jest co obchodzić, bo na długość z garażem jest to 18 metrów. Na ogród za domem póki co się nie biorę-zbyt duża przestrzeń jak dla nowicjuszaDlatego plan jest taki:
obrzeża, chodniki, poprawa gleby (poluźnienie gliny, nawóz, dowiezienie dobrej jakościowo ziemi) wyrównanie terenu-opróćz tych kup ziemi,trzeba jeszcze troszkę rozplantować ziemię na boki-zwłaszcza od strony wykusza(strona południowa) jest duży spad terenu, który chciałam po części zniwelować rabatą zamkniętą obrzeżami.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
anna_t 13:47, 18 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
aha czyli chodnik tam musi byc. a co sądzisz o poszerzeniu opaski do 1m i w to płyty w żwirze?2 w 1 dzieki temu galanta rabata ci wyjdzie przed tujami
a powiedz mi bo planujesz bluszcz na płot betonowy, ze wzgledu na finanse czy ci sie podoba poprostu?
nie chce Ci sie jakoś mocno wtrącać ale ja bym poszła raczej w serby lub tańsza opcja żywopłot grabowy
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
kasja83 14:02, 18 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
anna_t napisał(a)
aha czyli chodnik tam musi być. a co sądzisz o poszerzeniu opaski do 1m i w to płyty w żwirze?2 w 1 dzięki temu galanta rabata ci wyjdzie przed tujami
a powiedz mi bo planujesz bluszcz na płot betonowy, ze względu na finanse czy ci sie podoba poprostu?
nie chce Ci sie jakoś mocno wtrącać ale ja bym poszła raczej w serby lub tańsza opcja żywopłot grabowy


Bluszcz to taka opcja dla zasłonięcia ogrodzenia-jak kiedyś wspominałam-ogrodzenie takie w czasach kiedy je robiliśmy było w miarę najsensowniejszą opcją(a jest sporo metrów),a po drugie z uwagi na sąsiedztwo-czyli grasujące stada sarenek-płot musi być widoczny, bo sąsiadowi zdarzyło się już kilka razy, że wpadły mu sarny na ogrodzenie panelowe-poraniły się okropnie i zniszczyły ogrodzenie. Nie bardzo chciałabym sadzić wzdłuż ogrodzenia coś wysokiego, bo to jest najbardziej słoneczna strona działki, a dwa w przyszłości boję się, że będę mieć po prostu ciemno w salonie. Poza tym-od strony wykusza też jest pas trawnika niezbyt szeroki( dziś zmierzę)i posadzenie serbów nie zagarnęłoby nieco przestrzeni?
Co do chodnika w żwirze-fajna opcja, ale ze względu na spad terenu-musiałabym sporo dorzucić ziemi-a tu z kolei weszłabym poziomem na tuje.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies