Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zszywkowy ogród marzeń :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zszywkowy ogród marzeń :)

Nowa12 22:32, 21 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
zszywka napisał(a)
I takie pierwsze jesienne fotki z dziś



Ty to masz rozchodniki giganty . Fajne kalafiorki.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 23:49, 21 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
zszywka napisał(a)
I takie niebo „ złapałam”




Dziś mimo pięknej pogody działałam bardziej w domu, ale wypieliłam rabatę w rogu i sprzątnęłam w końcu basen. Teraz zostało mi tylko posadzenie cebulek ale myśle ze zacznę sadzić w październiku i posadzenie grabów i hortensji na pniu ~ priorytet


Też dzisiaj sprzątaliśmy basen. Wreszcie . Oczywiście piękne kółko zostało, które trzeba będzie obsiać trawą.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
zszywka 10:26, 22 wrz 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Te rozchodniki od początku rosły jak szalone, ale czas je podzielić i przesadzić bo robi się dziura w środku

Ja po basenie zawsze mam kwadrat a basen okrągły I nigdy nie dosiewam, bo zawsze jakieś poprawki robię bo krzywo z każdej możliwej strony na podwórku ... Ale dobrze ze nie byłam jedyna i ktoś jeszcze go sprzątał
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
zszywka 18:33, 01 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Dziś pracowity dzień, posadziłam lilie, czosnki, szafirki, połowę krokusów i też połowę tulipanów. W sumie została 1/3 tego co kupiłam gdyby nie deszcz to myśle że machnęła bym wszystko 350 cebulek jest wysadzonych w rabatę exświerkową, część tulipanów chce powsadzać w kilka miejsc na rodkowej która zyskała czosnki. Zastanawiam się czy posadzić trochę krokusów właśnie na rodkową część... muszę pomyśleć

Jeszcze dosypie kory i posadzę graby i myśle ze koniec na ten rok

W kolejnym sezonie planuje zrobić altanę/pergole ze żwirkiem i meblami z palet, przerobić wieloryba bo nie wyrobiłam się w tym toku a i pogoda nie dopisywała
Ciekawa jestem kiedy słońce znów zawita i będę mogła skończyć sadzenie cebulek

U mnie jesień już bardzo widoczna



Dereń zmienia kolor a werbena nadal cieszy

____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Nowa12 20:34, 01 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
zszywka napisał(a)
Dziś pracowity dzień, posadziłam lilie, czosnki, szafirki, połowę krokusów i też połowę tulipanów. W sumie została 1/3 tego co kupiłam gdyby nie deszcz to myśle że machnęła bym wszystko 350 cebulek jest wysadzonych w rabatę exświerkową, część tulipanów chce powsadzać w kilka miejsc na rodkowej która zyskała czosnki. Zastanawiam się czy posadzić trochę krokusów właśnie na rodkową część... muszę pomyśleć

Jeszcze dosypie kory i posadzę graby i myśle ze koniec na ten rok

W kolejnym sezonie planuje zrobić altanę/pergole ze żwirkiem i meblami z palet, przerobić wieloryba bo nie wyrobiłam się w tym toku a i pogoda nie dopisywała
Ciekawa jestem kiedy słońce znów zawita i będę mogła skończyć sadzenie cebulek

U mnie jesień już bardzo widoczna



Dereń zmienia kolor a werbena nadal cieszy



Pracowite ogrodowo dni są mega przyjemne .
A ja w robocie niestety a takie piękne słońce świeciło.
Astry masz cudne. Że o werbenie nie wspomnę .
Ja już w zasadzie skończyłam robótki ogrodowe. Tylko 3 żurawki do posadzenia zostały.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Monia81 20:39, 01 paź 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Czytam Patrycjo, że już połowa cebulek w ziemi... ja jeszcze nic nie ruszyłam, ale co sezon jakoś mi wychodzi, że koło 15 października rozprawiam się z moimi...kolorków jeszcze masz sporo w ogrodzie, a cieszą na pewno w te deszczowe dni... pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
zszywka 23:21, 01 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Bardzo dziękuje Agato mi się udało na szczęście podgonić prace w ogrodzie. Ale przez kolejne 2 tyg ma lać i to już niekoniecznie mi się podoba najwyżej te graby będę sadzić w deszczu...


Monika oj cieszą ja w zeszłym sezonie nic nie sadziłam, dwa sezony temu też nic o ile dobrze pamietam to trzeba było sobie nadrobić Ale na szczęście krokusy i szafirki mnie lubią i dobrze rosną więc nie muszę się martwić ze za klika lat sadzenie od nowa. Z tulipanami wiadomo, 2/3 sezony i koniec trzeba nowe posadzić. Teraz zapowiadają przez 2 tyg deszcz, zobaczymy kiedy to posadzę również pozdrawiam
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Nowa12 23:27, 01 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
zszywka napisał(a)
Bardzo dziękuje Agato mi się udało na szczęście podgonić prace w ogrodzie. Ale przez kolejne 2 tyg ma lać i to już niekoniecznie mi się podoba najwyżej te graby będę sadzić w deszczu...


Monika oj cieszą ja w zeszłym sezonie nic nie sadziłam, dwa sezony temu też nic o ile dobrze pamietam to trzeba było sobie nadrobić Ale na szczęście krokusy i szafirki mnie lubią i dobrze rosną więc nie muszę się martwić ze za klika lat sadzenie od nowa. Z tulipanami wiadomo, 2/3 sezony i koniec trzeba nowe posadzić. Teraz zapowiadają przez 2 tyg deszcz, zobaczymy kiedy to posadzę również pozdrawiam


Wlaśnie przed chwilą sprawdzałam pogodę i oczom nie wierzyłam. 2 tygodnie z deszczem, bez słońca i z temperaturą 10-12 stopni a w nocy nawet +1. Masakra .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
zszywka 22:19, 02 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Z jednej strony fajnie że pada ale z drugiej...
Właśnie sprawdziłam pogodę i maja być przejaśnienia, muszę koniecznie posadzić to co mi zostało a cebulki poczekają u mnie też 2 noce z +1.. brrr Gdzie ta ciepła jesień?Ja się pytam?
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Dominika11 07:10, 03 paź 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Pati cudowna jesień zawitała i do Twojego ogrodu
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies