Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

Warmia 23:35, 16 sty 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
katel napisał(a)
Amelia_b - Dzięki i wzajemnie!
Warmia - Było ale tyle, że się poznałyśmy i dosłownie parę słów zamieniłyśmy. Ciąg dalszy nastąpi, bo już się wstępnie umówiłyśmy na ogrodowe pogaduchy .


To fajnie, że udało Wam się spotkać
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
amelia_b 23:38, 16 sty 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
katel napisał(a)
Amelia_b - Dzięki i wzajemnie!
Warmia - Było ale tyle, że się poznałyśmy i dosłownie parę słów zamieniłyśmy. Ciąg dalszy nastąpi, bo już się wstępnie umówiłyśmy na ogrodowe pogaduchy .
Kasiu mów dokładnie co tam mi skubiesz to poczytam
____________________
Pogubiłam się po drodze
amelia_b 23:39, 16 sty 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Warmia napisał(a)


To fajnie, że udało Wam się spotkać
Marta nie uwierzysz jaki ten nasz świat mały
____________________
Pogubiłam się po drodze
katel 23:41, 16 sty 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Warmia - myślę że to ciekawa odmiana dla początkujących, bo nie rośnie tak gigantyczna jak inne. Z opisu wynika, że dorasta do 4 m, przyrosty roczne 0,5 - 2 m. Tu jest więcej:
http://www.clematis.com.pl/pl/encyklopedia?view=plant&plantid=134

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Warmia 23:48, 16 sty 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
katel napisał(a)
Warmia - myślę że to ciekawa odmiana dla początkujących, bo nie rośnie tak gigantyczna jak inne. Z opisu wynika, że dorasta do 4 m, przyrosty roczne 0,5 - 2 m. Tu jest więcej:
http://www.clematis.com.pl/pl/encyklopedia?view=plant&plantid=134



Dzięki wielkie. Poczytałam, zapisałam, a teraz będę kombinować co dalej z tym fantem.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
katel 23:56, 16 sty 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Amelia_b - zrobiłam sadzonki papirusa Cibory zmiennej, fajna roślinka nie ma dużych wymagań, potrzebuje tylko wody. Z ogrodowymi to poszalejemy jak się cieplej zrobi
Warmia - Ten świat jest bardzo mały! Byłyśmy z Amelią na jednej imprezie mikołajkowej . Na tą wisterię to jak najbardziej namawiam, jeśli nie potrzebujesz większej. Wisterie są trudne do okiełznania, niesamowicie szybko rosną - próbowałam jakiś czas temu i mi nie wyszło. Myślałam, że dam sobie spokój ale znalazłam tą małą no i się dowiedziałam że tata mi potajemnie pomagał przy poprzedniej podlewając ją gołębim nawozem - a ja się dziwiłam, że mi na drugie piętro wchodzi przez jeden sezon
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
amelia_b 00:02, 17 sty 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
No pewnie że poszalejemy
____________________
Pogubiłam się po drodze
Warmia 00:08, 17 sty 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
katel napisał(a)
Amelia_b - zrobiłam sadzonki papirusa Cibory zmiennej, fajna roślinka nie ma dużych wymagań, potrzebuje tylko wody. Z ogrodowymi to poszalejemy jak się cieplej zrobi
Warmia - Ten świat jest bardzo mały! Byłyśmy z Amelią na jednej imprezie mikołajkowej . Na tą wisterię to jak najbardziej namawiam, jeśli nie potrzebujesz większej. Wisterie są trudne do okiełznania, niesamowicie szybko rosną - próbowałam jakiś czas temu i mi nie wyszło. Myślałam, że dam sobie spokój ale znalazłam tą małą no i się dowiedziałam że tata mi potajemnie pomagał przy poprzedniej podlewając ją gołębim nawozem - a ja się dziwiłam, że mi na drugie piętro wchodzi przez jeden sezon


To niezły ten nawóz gołębi. Strach się bać
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
olga80 08:42, 17 sty 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Wisteria też mi się marzy ale u mnie z 3 stron przeciągi i wiatry tylko od strony wschodniej bardziej zacisznie ale kiedyś w szkółce mi powiedzieli ,że od wschodniej nie będzie rosła bo mało światłą będzie miała.Moja bratowa ma już taką wielką jak w tym roku będzie kwitła to koniecznie muszę zrobić zdjęcie jest na czym oko zawiesić.
Mam jeszcze do Ciebie pytanie potrzebuję klematisów do półcienia możesz mi coś polecić ?
____________________
Teresa Moje małe królestwo
katel 14:18, 17 sty 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Amelia_b - aż się boje jak pomyślę co możemy wyprawiać .
Warmia - no sama wiesz, to ogromna dawka azotu a do wisterii azotu nie wolno, bo w zielone idzie i rośnie jak szalona a kwiatów brak , ale tata nie wiedział a chciał dobrze.
Olga80 - u mnie wisteria jest w przeciągu i odpukać na razie jest ok ale poprzednia zima łagodna była, zobaczymy czy w tym roku zakwitnie -20 było, pień ma okryty otuliną do rur ale góra z pąkami nie jest osłonięta. Za jakiś czas jak rośliny podrosną to się zaciszniej zrobi i mam nadzieję że co roku będzie kwitła. Dam znać wiosną czy przeżyła ale szczepiona nie jest więc jak zmarznie to od korzenia odbije ale oby nie zmarzła.
Clematiski zawsze chętnie polecę . Jaka wysokość i kolor?
http://www.clematis.com.pl/pl/encyklopedia?view=SearchResults&nazwa=&grupa_clematis=&wystawa[4]=4&wielkosc_kwiatow=0&wysokosc_od=&wysokosc_do=&przyrost_od=&przyrost_do=&ciecie_typu=&strefa_od=&strefa_do=&Szukaj=Szukaj
Tu powyżej jest encyklopedia pnączy (zaznaczyłam powojniki do półcienia), po prawej jest wyszukiwanie, można zaznaczyć nasłonecznienie, kolor, grupę i inne ale jak nie wiesz co i jak to chętnie pomogę.
Na to drzewo pod ścianą możesz dać clematisa późno kwitnącego, wiosną będzie kwitła wisienka a potem clematis
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies