Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

gosika67 15:25, 27 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Kasiu a może go przesadzić? Dobra pora jest? Mam teraz nową pergolę i nic tam nie rośnie, może tam się nie będzie buntował? Ta pergola to taki łuk, mam na swoim wątku, jaki tam clematis by się nadał? Myślałam o wiciokrzewie lub clematisie, bo róża wydaje mi się ,że będzie za ciężka. Tam jest magnolia, mała jeszcze, żarnowiec, ognik i migdałek,towarzystwo jakieś jest.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
katel 21:29, 28 lip 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Monia81 napisał(a)
Kasiu masz tych powojników masę, dlatego pytanko mam, mam powojnika, który dostał uwiąd, tydzień temu podlałam go miksturą z nadmangananiu potasu i czosnku, na razie widzę z obserwacji, że mu chyba pomogło bo tak jakby nowe pączki kwiatowe i zielone nowe listki puszcza, czy mam w najbliższym czasie powtórzyć tą miksturę, czy dać już spokój

Monia nie używałam nigdy tej mikstury, jak mi więdną pędy powojnika to obcinam i smaruję maścią ogrodniczą ale jak jest lepiej to chyba już lać nie trzeba.

gosika67 napisał(a)
Kasiu a może go przesadzić? Dobra pora jest? Mam teraz nową pergolę i nic tam nie rośnie, może tam się nie będzie buntował? Ta pergola to taki łuk, mam na swoim wątku, jaki tam clematis by się nadał? Myślałam o wiciokrzewie lub clematisie, bo róża wydaje mi się ,że będzie za ciężka. Tam jest magnolia, mała jeszcze, żarnowiec, ognik i migdałek,towarzystwo jakieś jest.

Przesadzać można i teraz pod warunkiem że wilgotności dopilnujesz ale czy to pomoże to nie wiem - on kwitnie bardzo puięknie ale niestety krótko i nie zawsze powtarza.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
anabuko1 10:49, 29 lip 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Piękne lilie i jeżówki Kasiu!
Twoja Anabellka? Pięknie się trzyma.Moja od deszczu i wiatru pokłoniła się do dołu.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Filomena 18:33, 30 lip 2017


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Dzięki Kasiu za wstawienie przepisu na sałatkę szpinakową, u Gosi wszystko było pyszne może dziewczyny podzielą się przepisami
Mamy pełnię lata - liczę na wzmożone działanie wiórów rogowych, które zakupiłam po wizycie u Ciebie i podokarmiałam nimi m. inn. róże.
Twoje wypasione rośliny mają co jeść, to nie podlega dyskusji.
____________________
Filomena-w zielonej aptece
katel 06:43, 31 lip 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
anabuko1 napisał(a)
Piękne lilie i jeżówki Kasiu!
Twoja Anabellka? Pięknie się trzyma.Moja od deszczu i wiatru pokłoniła się do dołu.

Moja to strong Anabell one są trochę sztywniejsze ale po deszczu tez się kłaniają
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 06:48, 31 lip 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Filomena napisał(a)
Dzięki Kasiu za wstawienie przepisu na sałatkę szpinakową, u Gosi wszystko było pyszne może dziewczyny podzielą się przepisami
Mamy pełnię lata - liczę na wzmożone działanie wiórów rogowych, które zakupiłam po wizycie u Ciebie i podokarmiałam nimi m. inn. róże.
Twoje wypasione rośliny mają co jeść, to nie podlega dyskusji.

U Gosi pyszności były . Sypalam nawóz wiosna i chyba tyle roślinom musi wystarczyć bo nie mam kiedy znowu sypnąć. Cieszę się ze się Wam udało wióry kupić i mam nadzieje ze będzie widać ich działanie
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
gobasia 18:25, 04 sie 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
katel napisał(a)


[


Kasiu zajrzałam do ciebie ...ta lilia to na chorą to raczej nie wyglada

moja też w tym roku dużo słabsza i już jej liscie podsychaja ...wydaje mi się ,że to wpLyw zimnej wiosny i mokrego lata
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
katel 13:14, 05 sie 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
gobasia napisał(a)


Kasiu zajrzałam do ciebie ...ta lilia to na chorą to raczej nie wyglada

moja też w tym roku dużo słabsza i już jej liscie podsychaja ...wydaje mi się ,że to wpLyw zimnej wiosny i mokrego lata

Basiu ta się pochorowała w tym roku i kwiaty jeszcze są ładne te które już w zeszłym roku były chore to w tym miały już brzydsze kwiaty - ale zdjęć nie zrobiłam a tak wyglądają liście, część tak:


a część ma jeszcze brązowe smugi:

A tak wygląda Gobasia, też ma jakieś drobne jaśniejsze punkty ale inaczej to wygląda niż u reszty to może tylko jakieś niedobory? Na Twoich czasem tak masz?
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 22:24, 07 sie 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Dziewczyny widziałyście wątek:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/7857-cydalima-perspectalis-cma-bukszpanowa
Obserwujmy nasze bukszpany ta zaraza jest już w Rzeszowie u Małej Mi i w Warszawie więc musimy zachować czujność. Ja dopiero dziś doczytałam - jutro lecę sprawdzać - trzeba sprawdzać w środku roślin czy nie widać gąsienic i pajęczyn.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
agapant 07:57, 08 sie 2017


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1308
Właśnie czytam i jestem przerażona, muszę sprawdzić. Dzięki.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies