Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:39, 28 gru 2015


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
No wreszcie dotarłam do teraźniejszości. Za oknem typowo zimowe klimaty.
Kwitną prymulki

i kukliki


szafirki wypuściły liście, rozplenice na podokiennej rabacie wciąż maja zielone liście

Tylko derenie swoim kolorem sygnalizują chłodną porę roku.


Dzisiaj kosiliśmy trawnik. Wysiana jesienią w ogrodzie warzywnym gorczyca, też już tak podrosła, że można ją było przekopać. Okopczykowałam róże. Zapowiadają nadejście mrozów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AnnaCh 22:51, 28 gru 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Witam się i ja Ale masz klimatyczny taras, po prostu boski
Pozdrawiam i będę zaglądała
Jak się do Ciebie zwracać, może zdradzisz nam jak masz na imię?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Gruszka_na_w... 22:55, 28 gru 2015


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
AnnaCh napisał(a)
Witam się i ja Ale masz klimatyczny taras, po prostu boski
Pozdrawiam i będę zaglądała
Jak się do Ciebie zwracać, może zdradzisz nam jak masz na imię?

Mamy imieniny tego samego dnia )) Może być "gruszko", może być H dodane do twojego imienia. Ehhh, ten cały dom zdaje sie powstał z powodu moich marzeń o takim tarasie i ogrodzie wokół. Niestety, nie da sie zbudować samego tarasu, przynajmniej w naszym klimacie
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:00, 28 gru 2015


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Na dzisiaj koniec. Reszta obrazków jutro. Trzeba trochę posiedzieć przy piecu i posłuchać mruczenia kota.


Dobranoc )
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AnnaCh 23:00, 28 gru 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Mamy imieniny tego samego dnia )) Może być "gruszko", może być H dodane do twojego imienia. Ehhh, ten cały dom zdaje sie powstał z powodu moich marzeń o takim tarasie i ogrodzie wokół. Niestety, nie da sie zbudować samego tarasu, przynajmniej w naszym klimacie
Na początku pomyślałam, że Grażyna
Nieskromnie powiem, że uważam nasze imiona za jedne z najładniejszych i gdybym sama nie miała tak na imię dałabym pewnie córce na imię Anna lub Hanna
No z samym tarasem mógłby być problem Ja teraz siedzę i szukam inspiracji na zagospodarowanie wokół tarasu, może coś wymyślę do wiosny. Jedno jest pewne chcę mieć wodę
____________________
Ania - Malutki pod lasem
margaretka3 09:56, 29 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Haniu, z wielką przyjemnością przeczytałam historię Twojego ogrodu! Bardzo dużo pracy włożyłaś w ogród. Ja też robię wszystko ręcznie, więc wiem, jak to jest Mamy bardzo podobne założenia i oczekiwania od swoich ogrodów Posadziłam żywopłot grabowy, który będzie pełnił rolę ogrodzenia, zakładam sad i jagodnik, mam warzywnik i kwitnące rabaty.
Ale daleko mam jeszcze do takiego klimatycznego tarasu Może kiedyś
Ławeczka przy kominku mi się spodobała Można plecki ogrzać Tak jak ogród, tak i wnętrza bardzo w moim guście
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Gruszka_na_w... 10:43, 29 gru 2015


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
margaretka3 napisał(a)
Haniu, z wielką przyjemnością przeczytałam historię Twojego ogrodu! Bardzo dużo pracy włożyłaś w ogród. Ja też robię wszystko ręcznie, więc wiem, jak to jest Mamy bardzo podobne założenia i oczekiwania od swoich ogrodów Posadziłam żywopłot grabowy, który będzie pełnił rolę ogrodzenia, zakładam sad i jagodnik, mam warzywnik i kwitnące rabaty.
Ale daleko mam jeszcze do takiego klimatycznego tarasu Może kiedyś
Ławeczka przy kominku mi się spodobała Można plecki ogrzać Tak jak ogród, tak i wnętrza bardzo w moim guście

Marzenia prędzej, czy później się spełniają. Na realizację niektórych warto czekać. Starałam się stworzyć miejsce, w którym można się schronić przed atakującym zgiełkiem. Jeśli podoba się nie tylko mnie, ale również innym, to moja radość jest podwójna. Na ławeczce jak najbardziej można ogrzać plecki. Przydaje się po jesienno-zimowych spacerach z psem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:54, 29 gru 2015


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Lubię kolory w ogrodzie i ich zmienność wraz z porami roku. Chciałam, żeby ogród miał wyraźne cztery pory roku.
Tak prezentują się kolory ogrodu w grudniowej odsłonie
berberysy Green carpet i miskant Dronning Ingrid

irga na tle jodły kalifornijskiej


berberys Erecta

Wrzosy pięknie zmieniły kolor listków

azalie też nieźle dają po oczach
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 11:00, 29 gru 2015


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
AnnaCh napisał(a)

Ja teraz siedzę i szukam inspiracji na zagospodarowanie wokół tarasu, może coś wymyślę do wiosny. Jedno jest pewne chcę mieć wodę

Z wody zrezygnowałam świadomie. Za dużo z nią zachodu.Trzeba czyścić, filtrować itp. Spory koszt, żeby miało to ręce i nogi- co nie jest bez znaczenia. Z racji wieku, sił nam raczej będzie ubywało, wystarczą mi roślinki sadzone w ziemi. Ale lubię ogrody ze zbiornikami wodnymi, takimi jak u Bogdzi, Małej Mi i Vivy. Potrzebny jest do tego spory areał.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gabriela 11:27, 29 gru 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Na forum Ogrodowiska trafiłam już dawno. Poszukiwałam informacji dotyczących zakładania ogrodu. I wsiąknęłam na amen... Znalazłam swoje ulubione wątki: Miry, Pszczółki, Gabrieli, Małej Mi(przeczytanie trylogii było prawdziwym wyzwaniem), Vivy,Dzidki, Agani. Wiele godzin spędziłam na lekturze. Wasze rozterki były także moimi rozterkami. Cieszę się, że wreszcie dołączyłam do Waszej Ogrodowiskowej rodzinki. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swego grona. )


Aż się wzruszyłam i jakie to miłe czytać, że i moje ogrodowe rozterki były Twoimi. Przeczytałam i obejrzałam historię budowania Twojego ogrodu, styl którego rzeczywiście jest bliski mojemu sercu i estetyce. Rabaty bylinowe rosną szybko i szybko dają dobre efekty, mimo że są pracochłonne. Dobrze podeszłaś do kompozycji ogrodu, budujesz jego szkielet, sadzisz drzewa i krzewy, żywopłoty, są kolory.
W porównaniu do sąsiadów - tylko Ty masz już ogród, a jak to będzie za parę lat? .
Ciekawa jestem, czy planujesz obsadzenie domu pnączami, byłoby malowniczo.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies