Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 10:29, 30 gru 2015


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witam się Haniu Przeczytałam wszystko z zapartym tchem Bardzo podoba mi się sposób w jaki przedstawiłaś nam początki swojego ogrodu Chciałabym być już na takim etapie jak Ty ,ale u mnie potrwa to niestety znacznie dłużej Też wszystko robimy sami, a powierzchnia trochę większa, ale otaczają nas szczere pola jak u Ciebie. Mydleńca dzięki Tobie wpisałam na listę chciejstw, napisz jakie masz z nim doświadczeniaJa bym spróbowała namówić sąsiadów od słupa , żeby go podsadzili winobluszczem trójklapowym, forumowa koleżanka ma taki pięknie obrośnięty słup z którego zrobiła atut w ogrodzie
Zaznaczam , żeby nie zgubić

Twój wątek też mam zaliczony. Bardzo Ci zazdroszczę areału, mimo że zdaję sobie sprawę, ile będziesz miała pracy. Zrozumiałam, że ogród minimalistyczny, to nie jest to, co mi w duszy gra ))))Moje 12,5 ara to jednocześnie dużo, ale mało dla uzyskania wrażenia "ogrodowego oddechu".
O mydleńcu wiem tyle, ile przeczytałam w necie osadziłam go za ogrodzeniem- szybko rośnie, więc może robić za tło. To ten pierwszy badylek

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
margaretka3 13:21, 30 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
O drzewach przeczytałam, cieszę się, że o nich napisałaś, zanotowałam sobie, bo to dobre propozycje do niezbyt dużych ogrodów, a mój jest dokładnie takiej samej wielkości jak Twój
Ja mam plan, że wiosną drzewka zaproszę.
Ładny masz już żywopłot, z utęsknieniem czekam na moment, kiedy mój będzie chociaz taki
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Gruszka_na_w... 16:32, 30 gru 2015


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
margaretka3 napisał(a)
O drzewach przeczytałam, cieszę się, że o nich napisałaś, zanotowałam sobie, bo to dobre propozycje do niezbyt dużych ogrodów, a mój jest dokładnie takiej samej wielkości jak Twój
Ja mam plan, że wiosną drzewka zaproszę.
Ładny masz już żywopłot, z utęsknieniem czekam na moment, kiedy mój będzie chociaz taki[/quote
Witaj margaretko3 Cieszę się, że do czegoś się ten mój post przydał.
Krzewy
Mam ich dość sporo. Szybko urosły i dały efekt wizualny. Sadziłam je w grupach. Uwielbiam derenie białe: Sibirica, Elegantissima, Aureus. Mam też posadzone dwa krzewy derenia jadalnego oraz egzemplarz derenia Flaviramera o oliwkowych gałązkach.

Na zdjęciu derenie w kwietniu, pod spodem kwitną krzewy mahonii.

Derenie posadzone pod brzózkami latem rozjaśniają ten zakątek



Lubie tez pęcherznice. To zupełnie bezobsługowe krzewy, bardzo wcześnie wypuszczają liście. Na zdjęciu po lewej grupa pęcherznic Luteus , a w centrum przed kwitnącą forsycją 3 krzaczki pęcherznicy Dart's gold. Pomarańczowa plama za jodłą koreańską to grupa tawuł japońskich odmiany Goldflame.

Lubię też biało kwitnące tawuły nippońskie i van Houtte'a

oraz berberysy
Na zdjęciu grupa berberysów Rose glow, późną wiosną dobrze współgrają z grupą czerwono kwitnących krzewuszek

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Dominika11 17:14, 30 gru 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witaj Haniu
pozwoliłam sobie zawitać do Twojego wątku, cały prześledziłam i muszę powiedzieć no no kawał dobrej roboty.

Widzę, że zaczynałaś tak jak ja teraz - dom w budowie i tworzy się już ogród (choć niektórzy uważali, że to nie normalne i nie można pogodzić budowy domu i ogrodu w jednym czasie).

Kocia rodzinka wspaniała

Będę zaglądać

POZDRAWIAM
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
zawitka 17:21, 30 gru 2015


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Witaj ---- widać że rosliny dobrze się mają pięknie rosną i ciesza oko .Jak się robi ogród od początku to łatwiej jest planować .Zrobiłas b dużo to widać Pozdrawiam i będę zaglądać
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gruszka_na_w... 17:33, 30 gru 2015


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Dominiko, zawitko dziękuję za miłe opinie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
yolka 17:37, 30 gru 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
zawitka napisał(a)
Witaj ---- widać że rosliny dobrze się mają pięknie rosną i ciesza oko .Jak się robi ogród od początku to łatwiej jest planować .Zrobiłas b dużo to widać Pozdrawiam i będę zaglądać

Ha ha ha, mnie nie było łatwo, nawet od początku
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Gruszka_na_w... 18:03, 30 gru 2015


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
yolka napisał(a)

Ha ha ha, mnie nie było łatwo, nawet od początku

yolka witaj Nie narzekaj, odpadło Ci karczowanie chaszczy
A odnośnie planowania, to zawitka ma rację. lepiej się rozpoczyna planowanie z czysta kartką. Uwzględnia się tylko wizje, bez elementów zastanych,
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 18:29, 30 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81638
Zgadzam się w 100 % na dużej części mimo błędów jest jakaś lepsza lub gorsza koncepcja , ale w przydomowym mam nie lada orzech do zgryzienia, ze wzgl. na te zastane właśnie elementy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 14:05, 31 gru 2015


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Nowy rok, stare wspomnienia i nowe plany przeplatają się nawzajem.
W pamięci pozostanie widok noworoczny z 2012 r. Wybraliśmy się na spacer z psem na naszą działeczkę. Zastaliśmy taki widok

Pół roku wcześniej było tak( niespodziewanie obrodził nam owies i rzepak)

Dzisiaj trzeba "wstrzelić się" w luki między budynkami, żeby dostrzec uroki okolicy- zbliżenie na krajobraz z drugiego zdjęcia


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies