Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Miejski ogród w wersji mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski ogród w wersji mini

kaz742011 22:55, 05 wrz 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Anda napisał(a)
Gaura szaleje, ogród bujnieje W przyszłym roku róże będą wyższe a gaura jeszcze grubsza


Róże w ostatnich dwóch dniach bujnęły niesamowicie. Rosną jak na drożdżach . W końcu je widać zza gaury .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Wiolka5_7 07:52, 06 wrz 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Ja ma drugi rzut ćmy...wczoraj poszedł oprysk,buu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Basilikum 13:06, 06 wrz 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Moja biala gaura tez taka olbrzymia, ze nic a nic zza niej nie widac. Nie spodziealam sie, ze jedna rosina taka ielka bedzie. mam rozowa jeszcze juz trzy lata i trzy sadzonki nie sa takie wielkie jak ta jedna.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
kaz742011 11:00, 07 wrz 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja ma drugi rzut ćmy...wczoraj poszedł oprysk,buu


Ja zaraz jak zauważyłam to opeysk zrobiłam. Na szczęście lepinox miałam. Teraz jak sprawdzałam to na razie jest czysto.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Basilikum 12:34, 07 wrz 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
a ja mialam na jednym bukszpanie gasienice, wybralam rekami chyba z 20 i zgniotlam. Emus kupi cos do pryskania ale zaczelo padac. Jak skonczylo szukalam bezskutecznie i zadnych wiecej gasienic nie znalazlam, posypalam maczka bazaltowa i do dzis cisza.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
kaz742011 22:30, 07 wrz 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Basilikum napisał(a)
a ja mialam na jednym bukszpanie gasienice, wybralam rekami chyba z 20 i zgniotlam. Emus kupi cos do pryskania ale zaczelo padac. Jak skonczylo szukalam bezskutecznie i zadnych wiecej gasienic nie znalazlam, posypalam maczka bazaltowa i do dzis cisza.


Oby tak zostało, bo ta walka się nie kończy.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
11:24, 08 paź 2019
Co tam Kasiu u ciebie?
Anda 10:18, 17 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Kasiu, czy już zapadłaś w sen zimowy?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kaz742011 09:18, 24 lis 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Miło mi ze ktoś tu jeszcze zagląda mimo mojej nieobecności .
Bardzo Wam za to dziewczyny dziękuję.
W sen zimowy jeszcze nie zapadłam, ale powoli się do zimy szykuję. Nie powiem żeby to była moja ulubiona pora roku.
A w ogrodzie...
Będą wiosną zmiany . Wywaliłam miskanty variegatus bo strasznie zdominowały mi inne rośliny. Teraz szukam pomysłu czym je zastąpić.
Tak to wygląda w obrazku



Na razie straszą dziury . Z drugiej strony ogrodu też wycięte, ale nie wykopane. Tak było



A tak jest teraz



Innych jesiennych zdjęć nie posiadam . No może jedno by się znalazło .


____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Magleska 16:57, 24 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Kasia ...zaglądam jak są plusiki .....może czasem nie piszę ,ale jestem

widzę ,że wywalasz miskanty ….czym je zastąpić ...hmmm może trzcinnikami ? sama nie wiem …..ale też by mnie drażniły takie rozwalające się trawy ….moją ulubioną z dużych jest Morning Light ….ale on też szybko się rozrasta,ale nie kładzie …...

w przyszłym sezonie chyba już będę je dzielić ….
albo może jakieś ładne krzewy ….

Ps. śliczna ta rabata z berberysami i świerkami
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies