Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek podwórkowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek podwórkowy

maed 23:17, 26 maj 2018


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Oczywiście Szkoda tylko, że trzeba tyle czekać. No nic, najpierw cierpliwości uczyło mnie macierzyństwo, a teraz ogrodnictwo.
Jeśli chodzi o ogród przy kamienicy, to jestem na etapie sadzenia siewek niezapominajek pomiędzy barwinkami i próbuję stworzyć zielony kąt przy kolejnej ławce. Będę zdawała relację na bieżąco.
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
maed 22:04, 28 sie 2018


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Strasznie dawno nie pisałam. Teraz jednak mam powód, bo chcę wkleić kilka fotek poglądowych z moimi roślinami dla Mary.
Parzydło leśne, niestety nie wiem jaka odmiana, jedna z niższych być może 'Kneiffii'.

Nie mam niestety zdjęć turzycy 'Everillo', musze jutro cyknąc fotkę i wrzucić.
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
maed 22:21, 28 sie 2018


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
To jeszcze mała przypominajka tegorocznego Podwórkowego.
Różanecznik i azalia.

Popis dała też baptysja. Pierwszy raz mi tak zakwitła.

Wydaje mi się, że mój powojnik nn to może być 'Maria Skłodowska-Curie'
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Toszka 09:27, 29 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
O Everillo napisałam u Mary. Zerknij.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
maed 22:37, 29 sie 2018


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Dziękuję Toszko,
w takim razie 'Everillo' nie ruszam. W zeszłym roku podzieliłam jesienią, przeżyły, ale łatwo nie było. Teraz wiem czemu te z zaogródka, gdzie zimą nie ma słońca wcale, są w lepszej kondycji.
'Everillo' u stóp baptysji.

Jeszcze specjalnie dla Mary hortensja 'Bobo'. Najpierw zielonkawa, potem biała, potem znów trochę limonki, a na koniec dostaje rumieńca.

Toszko, miałam zamiar wykopać i podzielić parzydło i wietlicę. Wyczytałam, że najlepiej dzielić parzydło latem, ale było za gorąco. Czy teraz jest dobra pora? Czy wietlicy nie zaszkodzi podział jesienią?
Bardzo dziwny jest ten rok, bo od razu w maju zrobiło się gorąco i nie było kiedy dzielić i sadzić.
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Mary 22:10, 30 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
maed napisał(a)
Dziękuję Toszko,
w takim razie 'Everillo' nie ruszam. W zeszłym roku podzieliłam jesienią, przeżyły, ale łatwo nie było. Teraz wiem czemu te z zaogródka, gdzie zimą nie ma słońca wcale, są w lepszej kondycji.
'Everillo' u stóp baptysji.

Jeszcze specjalnie dla Mary hortensja 'Bobo'. Najpierw zielonkawa, potem biała, potem znów trochę limonki, a na koniec dostaje rumieńca.

Toszko, miałam zamiar wykopać i podzielić parzydło i wietlicę. Wyczytałam, że najlepiej dzielić parzydło latem, ale było za gorąco. Czy teraz jest dobra pora? Czy wietlicy nie zaszkodzi podział jesienią?
Bardzo dziwny jest ten rok, bo od razu w maju zrobiło się gorąco i nie było kiedy dzielić i sadzić.

Hmm. Moje malutkie sadzonki Everillo są zupełnie inne, żółte i bez pasków. To mi raczej przypomina turzycę Evergold.

Fajnie się Bobo prezentuje.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Toszka 23:40, 30 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mary napisał(a)

Hmm. Moje malutkie sadzonki Everillo są zupełnie inne, żółte i bez pasków. To mi raczej przypomina turzycę Evergold.

Fajnie się Bobo prezentuje.


Bo to jest Evergold. Everillo nie da się pomylić, bo jest limonkowo-cytrynowe.
Edytko, ta kępka jest mała. Zostaw, niech urośnie. W kwietniu najwyżej podziel.

Wietlice teraz dziel.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
maed 23:49, 30 sie 2018


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Mary napisał(a)

Hmm. Moje malutkie sadzonki Everillo są zupełnie inne, żółte i bez pasków. To mi raczej przypomina turzycę Evergold.

Fajnie się Bobo prezentuje.

Masz rację, to nie 'Everillo'. Zaczęłam sprawdzać etykiety i to jest 'Everoro'. Podobna do 'Evergold', ale listki są delikatniejsze, dużo węższe i chyba bardziej kompaktowa.
Wiedziałam, że 'Bobo' będzie Ci się podobało Może się skusisz?
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
maed 00:00, 31 sie 2018


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Toszka napisał(a)


Bo to jest Evergold. Everillo nie da się pomylić, bo jest limonkowo-cytrynowe.
Edytko, ta kępka jest mała. Zostaw, niech urośnie. W kwietniu najwyżej podziel.

Wietlice teraz dziel.

Jeszcze doczytałam, że to mutacja od 'Evergold' stąd podobieństwo. Tylko podobno bardziej kształtna i żywotniejsza. Nie wiem, nigdy nie miałam 'Evergold'. Takich kępek mam już z 6, bo kilka razy już dzieliłam.
Dzięki za odpowiedź Toszko w sprawie wietlicy. Jutro z rana podzielę wietlicę i parzydło.
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Mary 21:43, 31 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
maed napisał(a)

Masz rację, to nie 'Everillo'. Zaczęłam sprawdzać etykiety i to jest 'Everoro'. Podobna do 'Evergold', ale listki są delikatniejsze, dużo węższe i chyba bardziej kompaktowa.
Wiedziałam, że 'Bobo' będzie Ci się podobało Może się skusisz?

Kto wie
Ciągle zmieniam zdanie w sprawie hortensji. Gdy pojawiają się pełne kwiaty Anabelle czy Limelight to te hortensje wydają mi się najpiękniejsze. Ale potem, gdy zaczynają się pokładać moje uczucia wracają do bardziej filigranowych Prim White, Kyushu, White Dome czy nawet Great Star. Szczególnie Prim White, która kwitnie od końca maja i do teraz wygląda bardzo ładnie. Problem tylko w tym, że czasem nie kwitnie wcale.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies